Struktura stranice i KW

Ispricavam se ako naslov nije u skladu s temom al nisam znao kako da ga drugacije nazovem :wink:

Imam jedno pitanje na koje cu dobiti sigurno razlicite odgovore i razlicita misljena,al svaki savjet je dobro dosao. U izradi sam jedne stranice za jednu usku temu, ajmo je nazvati LOPATA, napravio sam neku istrazivanje KW i ustanovio da su mi ove KW korisne:
DRVENA LOPATA
METALNA LOPATA
PLASTICNA LOPATA
MATERIJAL LOPATE
BIJELA LOPATA
PLAVA LOPATA
CRVENA LOPATA
BOJA LOPATE

i sto me sada zanima jel bolje da za svaku tu kljucnu rijec napravim poseban post/page i da samo ciljam na jednu kljucnu rijec ili da napravim jedan post/page za boje i tu stavim te 4 ključne rijeci i posebnu stranicu za materijal od kojeg je lopata

PRIMJER 1
-HOME
-MATERIJAL LOPATE
-DRVENA LOPATA
-METALNA LOPATA
-PLASTICNA LOPATA
-BOJA LOPATE
-BIJELA LOPATA
-PLAVA LOPATA
-CRVENA LOPATA

Znaci u prvom primjeru bi za svaku KW imao poseban post/page, gdje bi za npr KW MATERIJAL LOPATE napisao o sva tri materijala nesto opcenito,a onda bi na posebnom post/page detaljno opradio pojedini materijal.

PRIMJER 2
-HOME
-MATERIJAL LOPATE kljucne rijeci: materijal lopate,drvena lopata,metalna lopata,plasticna lopata
-BOJA LOPATE kljucne rijeci: bijela lopata,plava lopata,crvena lopata

U drugom primjeru bi za sve KW ima dva posebna post/page s kojima bi ciljao na 4 KW u ovom slucaju.

Koja je opcija bolja, tj s kojom opcijom cu se bolje pozicionirati na trazilici?

Pa na primjer:
url: lopata.com
Sadrzaj index stranice:
Naslov (title):
Treba Vam Lopata?
Opis (description):
Neizostavna alatka u nasem domacinstvu je lopata. Bez obzira na materijal, bilo metalna, drvena, plasticna… ili boju; bijela, crvena ili plava, bez lopate nemozemo iskopati temelje ili posaditi jagode. Zelite kupiti lopatu?
Meta keywords: (pusti price…to jos uvijek radi): lopata, materijal, drvena, boja, bijela, plava…
Sadrzaj (content):
Neizostavna alatka u nasem domacinstvu je lopata. Bez obzira na materijal, bilo metalna, drvena, plasticna… ili boju; bijela, crvena ili plava, bez lopate nemozemo iskopati temelje ili posaditi jagode. Zelite kupiti lopatu?
Tragovi na kamenim stijenama Keopsove piramide upucuju na to da je jedna od obaveznih alatki prilikom izgradnje istih bila lopata.
Isklesana iz kamena, bronce, raznoraznih materijala i boja, lopata je tisucljecima pridonosila razvitku civilizacija…bla, bla,bla
Pa par fotki lopate sa alt i title tagovima “egipatska lopata”, “lopata danas”…itd
Pa u meniju: boje | materijali |o nama | on line shop|…
Pa onda:
lopata.com/boje/ (pa tu title “Boje lopata”, pa description: Boje nasih lopata su prekrasne…blala) pa u textu svi ti kw)
lopata.com/boje/bijela/(title, description i tagove fotki prilagoditi isto kao i gore, naravno, da ne bude isto)
lopata.com/boje/crvena/-II-
lopata.com/boje/plava/-II-

lopata.com/materijal/
lopata.com/materijal/metalna/ (pa tu aluminijska, zeljezna, broncana…)
lopata.com/materijal/drvena/ (pa tu hrast, bor, jagoda ;))
Pa si tak svaki pojedini url optimiziras za razlicite keywordse (“lopata drvena”, “lopata metalna”, “lopata bijela”…)

i tak dalje…
S tim bi moralo funkcionirati na guglu…

hvala na odgvoru, bas se lijepo i detaljno raspisao :slight_smile: