Student i izrada web stranica

Pozdrav webmajstori.

Pošto od ove godine počinjem studirati, trebat će mi neki izvor prihoda sa strane. Namjeravam to ostvariti izradom web stranica. Sada, zanima me koji bi mi bio najbolji način da to izvedem legalno?
Mogu li to raditi preko student servisa? Obrt mi se vjerojatno ne isplati otvarat zato što ću morat plaćat svaki mjesec 1500-2000 kn bez obzira prodao ja nešto ili ne…

Stoga, bio bih vrlo zahvalan ako bi mi netko dao neki savjet/uputstvo što se tiče toga.

Lijep pozdrav,
-Kiki

Sam sebi si odgovorio, preko studentskog.

Kako to ide onda? Uzmem ugovor u studentskom centru, dam ga firmi ili osobi koja želi stranicu od mene, ispunimo ga, ja obavim posao, oni plate i to je to?

Tako nekako. Firma mora biti evidentirana kod SC-a i daje je procedura koji si naveo.

A ako radim osobnu stranicu za nekoga tko nema firmu? Jel to ikako može preko studentskog?

Hmmm. Odi na stranicu pa pitaj. Do sad to nisam cuo, to se najcesce placa ispod zita.

Zasto bi radio stranicu za fizicku osobu? Ja se ne sjecam da sam ikada to radio :slight_smile:

A dobro, većinom će to biti stranice za neke apartmane, cvjećare, … To bi trebalo bit u evidenciji SC-a?

Ne nužno. Čak i nvj. ne. Ali odeš na SC, tražiš formulare za upis poduzeća, pa im to odneseš. Oni će morati skupiti i dodatne dokumentacije, potpisati, poštambiljati…

:D, nisi jedini koji poćinje studirat ove godine :P. Moj prijedlog ti je ili preko studenskog ili iz ruke u ruku :smiley:

Stim da je danas naletit na nekog u hr. koji ce ti na kraju sve i platit bez da si ga trazio bar 50% unaprijed rjedje od one pticice kivi… cak i sa ugovorom.

Zato ne radiš s bilokime. Vidi se iz aviona tko će ti platiti, a tko ne.

Neznam bas… danas te preko noci i rodjeni zajebe. Mislim, stoji to sta velis… al ruku na srce nema pocetnika koji nije naucio na tezi nacin da netreba sa svakim sklapat poso.