studio4web.net

Već sam 10. put primjetio da im u ovo vrijeme (oko 24:00) pada server, ne razumijem kaj drk*aju po njemu tolko.

Serveri ne rade trenutačno?

Užasan host, stranica mi padne redovno bar jedanput u 3 dana, katastrofa.

Samo da se nadovežem na priču iznad.

Davatelj usluge (u ovom slučaju Studio4web) se obvezuje da će se backup raditi svaki dan, no očito to nije tako.

Naime, nakon što im je danas pao server vratili su backup star oko 2-3 tjedna. Odmah sam ih odlučio kontaktirati te sam ih upitao kakvo je stanje s backup-om.

Nakon što su mi odgovorili sav moj trud u zadnja 3 tjedna je pao u vodu. Ostao sam razočaran i dotučen, po riječima admina backup od zadnjih 3 tjedna je potpuno izgubljen.
Pošto vodim dnevni blog, ovo je težak udarac i unazadanje, propao mi je novi forum, uništene su vijesti o novom softveru i jailbreak-u koje donose najviše posjetitelja.

Nov sam u ovome i možda je moja greška što nisam čuvao backup ručno, ali nisam imao to na umu tj. nisam znao da može doći do ovakvog sranja.

Opet dolazi u pitanje moj nastavak na radu stranice, napokon sam stabilizirao posjetu, dobio stalne članove, ali ne, očito sam osuđen na propast.

da li postoji mogućnost da ti na neki nacin spase barem te vijesti? tj. da ti se iz tog backupa izvuku samo vijesti i posalju…??

Edge vidim da koristiš WordPress.

Savjetujem ti da instaliraš plugin Better WP Security koji ti automatski šalje backup baze kada mu ti zadaš. Staviš na interval - svaki dan i na mail ti svaki dan dođe backup :slight_smile:

Hvala na savjetu :slight_smile:

Preko google cache-a ostale su zapisane sve vijesti, pa sam tekstove iskopao od tamo i sve vratio u stanje kakvo je bilo.

Na kraju krajeva vratio sam sve osim foruma, pošto je moglo završiti i gore zadovoljan sam konačnim ishodom. :slight_smile:

Ima nekih promjena u vezi ovog hostinga , cijena im je dosta povoljna i daju domenu prvu godinu besplatno pa bi kod njih uzeo … vidim da su bili dobri ali da imaju i sitnih problema u zadnje vrijeme

Svakom se događaju problemi, samo što neki to javno objave a neki to prešute. :slight_smile: Što se tiče ovoga sa backupom, mislim da im u uvjetima korištenja piše da nisu odgovorni za izgubljene podatke i da sam moraš radit backup i tako ćeš biti najsigurniji što se tiće toga. Tako je kod 99 % provajdera