Stvaranje svjetskog branda iz Zagreba

Drago mi je da je ova rasprava ipak završila u pozitivnom tonu.

Članak se nakon objave pojavio na 108. mjestu. Što ukazuje da je konkurencija veoma jaka. Dok je potpuno drugačija priča za članak koji je objavljen povodom lansiranja novog proizvoda (više o tome malo niže).

Za sad se jedan backlink pojavio u Ahrefs-u a 12 ih je u izradi. Linkovi su kvalitetni a pola njih je i jako relevantnih za našu nišu.

Nećemo ništa raditi vezano za ovaj članak dok ne sjednu i ostali linkovi. Vidit ćemo na koje će nas mjesto to pogurati pa ćemo odlučiti kako i što dalje.

U četvrtak je proizvod bio lansiran na tržište i ovo su brojke do sada:

Ukupan broj prodaja: 54
Broj proizvoda danih kroz giveaway: 23
Broj prodanih proizvoda putem stranice: 15
Broj prodanih putem PPC Amazon oglašavanja: 3
Broj organskih prodaja s Amazona: 13

Ovime smo sa sigurnošću dokazali da nam je najbolji način lansiranja novih proizvoda kroz sadržaj, jer ipak nismo jaki brand poput Apple-a, koji svojim imenom može prodati nove proizvode. Ljudi ne čekaju u redovima po 10 sati da bi kupili naš proizvod. Čudno, jel? :slight_smile:

U usporedbi s prvim objavljenim člankom ovaj se odmah nakon objave pojavio na 6. mjestu za ključnu riječ koja ima oko 3,000 mjesečnih pretraga. To potvrđuje našu pretpostavku da će biti lagano doći do prvog mjesta.

I dalje se trudimo ovo dostići, trenutno smo na 13. mjestu u specifičnoj Amazonovoj kategoriji. Glavni faktor u rangiranju na Amazonu je konstantna količina prodanih proizvoda. Zbog tog razloga pokušavamo kroz sve kanale gurati što više prodaja iako nam je to kratkoročno neisplativo.

Upravo smo u procesu dogovaranja copywriting usluge za product listing putem Upwork-a, čime se nadamo još više povećati broj prodaja. Slike su odlične a već imamo i pokoji 5-star review.

Stvar koja potencijalno može ugroziti cijeli plan rangiranja na Amazonu je ta što je Amazon odlučio da će kategorizirati naš proizvod kao “Add-on Item”* ako se odlučimo prodavati ga po cijeni nižoj od $10. Dio konkurencije nudi slične proizvode za manje od $10 ali njih nisu kategorizirali tako pa bi nam oni kroz koji mjesec mogli kopirati dizajn i prodavati po par dolara nižoj cijenu. Ako mi do tad ne napravimo dovoljan odmak, mislim da nema nikakve šanse pokraj njih.

*Add-on item, znači da ga Amazon neće slati do kupca ako ne kupi još neke proizvode. Svi koji upadnu u tu kategoriju primjećuju ogroman pad u prodajama.

Odvadi malo :).

@milito nadam se da nisi ozbiljan. :3

Ne znam ko si, šta si, ali da ti je toliki profit čisto sumnjam.

1 Like

50k Dollara, pa to je u ranku Anteloffa. Pola miljona dollara, preko tri miljona kuna. I citam taj post s tim tutorialom i nije mi jasno kako da ja barem 1% toga zaradim… A dok precitam kako neki webmajstori ovdje mlate tesku lovu dodje mi da zasutim i ne pricam nikome nista jer nisam ni blizu takvim iznosima :cry:

3 Likeova

50k zvuci bas nevjerovatan iznos, ali sve sto mogu reci svaka cast @BigTruck cisto sumnjam da laze, jer ne vidim nikakav razlog za to. Morao bi biti bas dobro mentalno udaren, da laze.

Da, nevidim ni ja razlog da laze. Zato sam i rekao da mogu samo ponizno postavljat pitanja, ali moja razina znanja onoga sto on radi je toliko mala da ja neznam ni pitanja postaviti.

3 Likeova

hahahah dobro si, ja bih se skrasio sa 10 dana njegove zarade :smiley:

1% njegove zarade je 30 000 kuna godisnje(toliko imaju blagajnice na kasi), da to imam lakse bi disao i ove svoje projekte s kojima muku mucim bi lakse podnosio…

Takvi su otjerali Antu s foruma, takvi ce i mene. I to vam je razlog zasto likovi koji najvise zaradjuju nikada ne pisu po forumu.

Ja nemam razloga se nikome pravdati niti uvjeravati nekoga nesto.

Usput @steelmaiden moze potvrditi svaku moju napisanu konstataciju.

4 Likeova

Glava gore drugari. Svu su nekada bili na.pocetku! Bitno je raditi i biti vredan a nagrada dolazi uvek. Nekada pre a nekada kasnije. Inace svaka cast @BigTruck kapa dole!

2 Likeova

ja ako ikad budem toliko zaradio necu vam ni pisat ko vas jebe haha

guzit crnkinje na jamajci

2 Likeova

Vidi se da si iz Bosne :smiley:

3 Likeova

Mozda milito prica o cistom profitu jer nije isto ako je coek ulozio 20k ili 40k ili 1k pa zaradio 50k. Uglavnom sta god da je u pitanju i kolika god ulaganja i zarada da su, bitno je da ide dobro da si ti bigtruck zadovoljan. Treba imat muda pa i ulozit i znanja pa oplodit pare.

Mislim da nema potrebe za ljutnjom zbog skepse i da je prirodno da ljudi budu skepticni. Ja iskreno ocekujem da vecina koji odu na visi nivo postepeno odlaze sa foruma jer je to nekako prirodno, ali mi je cudno da neko ode s foruma zbog necijeg misljenja i to ne razumijem nikako.

1 Like

Baš tako :).

1 Like

Trolololo :smile:

3 Likeova

Ja se nadam da cu jednog dana pravim ozbiljniju lovu pa cu da vas demantujem. Mislim da je sve to do coveka. Ja mislim (iz moje trenutne pespektive) da je vise u takvim nekim situacijama ego u pitanju, po principu "sta meni ovaj s’re kad sam ja ozbiljan igrac ", sto je po mom misljenju pogresno. Zasto bi npr nekoga ko pravi ozbiljnu lovu i uspesan je doticalo sta neki nebitan lik prica? Ja bi razumeo da npr neko zbog nedostatka vremena proredi posetu odnosno aktivnost na forumi zbog obima posla ali odlazak sa foruma zbog tamo nekog sujetnog i nevaspitanog indijanca je bzv.
Konkretno svi se hvatate za odlazak Antea sa foruma, a ako pogledate njegove upise od ranije (mislim na period pre pocetka uspesnog rada) dosta je informacija dobio ovde, ali ja smatram da se na neki nacin treba oduziti zajednici koja te je usmerila. Njeov TUT o aff sajtovima je ok, ali ima mnogooo toga sto nije spomenuo ( da li namerno ili ne u to ne ulazim). Da ne mlatim dalje sustina je da po mom misljenju ako si uspesan ne treba da obracas paznju na nebitne likove.

1 Like

Toliko o tome :D. Svaka ti čast ali ovdje stoji revenue a ne profit.

A jebi ga, skontao si sve… :wink:

Svaka čast na zaradi, respect, nego jel i dalje ide i jel sve ok pošto vidim da već 2-3 tjedna nisi objavio nijedan članak i objavu na stranici?