Styria kupuje Index.hr za 820 tisuća eura?!

Izvori portala ICTbusiness, bliski Styriji i Index.hr-u potvrdili su kako su u tijeku pregovori oko kupovine portala u vlasništvu Matije Babića koji je našao u središtu medijske pozornosti zbog činjenice da je Severina oduzela pravo na žig Index.hr, te da se spremao stečaj tvrtke koja ga izdaje. Unatoč nastojanjima da u Index.hr-u…(Cijeli članak)

primjetio sam da geek uzima dosta čudne izvore za tekstove i da ima puno članaka s netočnim informacijama

i nisu ga prodali za 5.5 miliona

Kako kontroverzna ličnost ovaj Matija. Mora se priznati da momak ima mooda. :slight_smile: Svima sijeda na kičmu.

Ali ono što je u ovoj maloj prepisci najznačajnije je kako je razgovor brzo otišao u prepucavanje. I to zahvaljujući novinaru koji je postavio prvo pitanje. Naime, Babić mu daje odgovor, koji je suprotan od informacija koje ovaj ima, pa umjesto da se zahvali, on prestaje intervjuirati Babića (dakle, prestaje biti novinar) i počne uvjeravati Babića da laže: “OK, ja imam drugu potvrdu”. To nije pitanje. To je uvjeravanje.

Dobar odgovor: “Onda vas dvojica prodajte Index”. :smile:

3 Likeova

Kako mu ga kulturno odgovori za profesiju :slight_smile:

Ja mislim da Babić od Indexa ionako nema gotovo više ništa osim milijunskih dugova i nešto sitno u % vlasništva. To se i osjeti na njegovom ponašanju zadnje vrijeme, uvjek je bio bahat i bezobrazan ali zadnje vrijeme izgleda kao da nema više ništa izgubiti. A ona ponuda ja 5.5 miljuna eura je možda i bila ali to su bila davna vremena kada su portali još i poslovali pozitivno i može samo žaliti za njom.

Meni se čini da je Index.hr sad na prekretnici. Ili će propasti ili postat online 101-ca.

Svejedno mi je, gadi mi se sve što vidim oko sebe, gdje god da se okrenem

Ok da ne posluju savršeno, ali baš da su u minusu?

A što misliš da bi dopustili da ih zajebava neka severina godinama za 100k kn da nisu u minusu.

Tipično grčenje Matije Babića, mislim da to nije argument.

Index promocija d.o.o. -> Sudreg -> Fina RGI. Financijski izvještaji su tamo.

1 Like

Prihodi oko 7 800 000kn, rashodi oko 77 000 kn veći… što je i iznos gubitka na kraju…

Sve u svemu, osim vrlo vjerojatnih friziranja izvještaja i poslovnih odluka tokom godine kako bi se smanjila dobit, i izbjeglo plaćanje poreza na dobit, mislim da je index daleko od nekakvog lošeg poslovanja…

Pa ako se njima s novinarima od 5kn ne isplati, kome će onda?