Subdomain cookie-free - poboljsanje performansi web sajta

Pozdrav svima.
Radi poboljsanja performansi web sajta koji je na VPS kreirao bih poddomen koji bi posluzivao slike, js, css i ostalo. Kao neki interni CDN.
Taj poddomen treba da bude cookie free kako bi se na tulovima za testiranje brzine sajta (konkretno Pingdom) pokazali bolji rezultati.
Testirao sam, napravio sam jedan poddomen koji sam postavio da vuce sadrzaj iz foldera gde su slike, ali ne dobijam nikakvo poboljsanje na Pingdom testiranju.
Ovde sam nasao nesto da u Nginx conf treba da se podesi ovako nesto, ali je to staro jako dugo:

Probao sam da jednu sliku otvorim direktno u browseru i preko Insepct => Application => Cookies, opet kreira neke kolacice od analitike i mozda jos neceg.
Zna li neko u cemu je fora? Mozda @komentar ima nekog iskustva :slight_smile: ?

Ne koristim Nginx niti CDN.

Ako nešto treba daj test link privatno da pogledam.

1 Like

Davno sam to pokusavao namjestiti da mi CDN bude na cdn.mojadomena.com iz istog razloga, radi poboljsanja Pingdom scorea. Meni je problem bio nesto tipa da mi je glavna domena bez www, pa je to kompliciralo stvari, ili obrnuto vise se niti ne sjecam. Na kraju sam to rijesio tako da sam za CDN koristio skroz drugu domenu, al se onda otvorio drugi problem oko image SEO-a posto su slike bile servirane na drugoj domeni.

Sad se ravnam prema Pagespeedu, a on to ne trazi pa se vise ne zamaram s tim. Za geo CDN koristim onaj od Cloudflarea, a danas s modernim browserima taj cookieless domain problem ima minimalnog efekta na brzinu.

1 Like

Hvala na odgovoru! Najverovatnije ću odustati, previše mi je komplikovano i cimanje, a isto, što kažeš i nije od velikog značaja.
Videh da konkurencija koristi cdn, neki eksterni, Amazon, a znam da sam nailazio na info da može subdomain, pa rekoh da probam

Najbolje se ne zamarati sa tim. Gledaj da je web u priliku brz i responzivan. Konačne brojke 92 ili 98 score ne rade veliku razliku.

Ostavi se ćorava posla. To je vrlo komplicirano a benefiti su minimalni ili nikakvi.