Sublime text, tab to left za multiline

Kako se može više linija pomaknuti u lijevo za određeni broj tabova?

To sam u notepadu radio tako da produžim kursor po visini i samo obrišem određeni broj tabova s lijeve strane. Sublime također omogućava produživanje cursora po visini, ali stvar se zapravo raspadne ukoliko je code sljedećeg oblika:

			var camera, scene, renderer;
			var mesh;

			init();
			animate();

			function init() { //.......

Znači, ako imamo blok coda koji ima prazne linije (kao što je linija nakon var mesh, ili nakon animate()) …i sad ako bi potegnuli kursor po visini od vrha do kraja dolje, te zatim ako bi pokušali brisati tabove …sve zajedno bi se prilično raspalo…

Ima li lijeka?

edit -> line -> unindent i onda ctrl-y za ponovit.

Taman sam našao i da je opcija: shift+tab

Još jedan problemčić.
Naime, nakon nekog vremena mi se pošeremeti tipkovnica. Želim napisati točka-zarez “;” …a dobijem znak <

Želim napisati “()” …a dobijem “*(” …neznam na pamet,ali još dosta toga se pošeremeti…

To mi se znalo dešavati i na notepaddu, ali jako rijetko…a ovdje mi se baš često događa, i onda moram ugasiti/upaliti eidtor da se tipke vrate u normalu

Moguce da ti je tipkovnica u kvaru? Meni se to nije jos niti jednom dogodilo.

Teško da je tipkovnica kao hardwer u kvaru…eventualno na razini windowsa da prebacuje na neke druge postavke tipkovnice. Jer recimo, ja na tipkovnici imam kod točke zareza nacrtanu i oznaku za špičastu zagradu (>)…i upravo kad editor poblentavi, počne mi bacati špičastu zagradu umjesto točke zarez…

Nego, što me još zanima.
Kako da ugasim auto_indent koji se pojavljuje nakon vitičaste zagrade. Znači želim da kad napišem vitičastu zagradu, i kad pređem u novi red, da mi je tekst shiftan za onoliko tabova koliko je bio i i u gornjoj liniji. …a ne da mi zbog zagrade dodaje extra još jedan tab.

U settingsima pronalazim samo opcije:
“auto_indent”, “indent_to_bracket”, “smart_indent” …no ništa od toga mi ne pomaže.
Probao sam rješiti problem pomoću bindanih eventa na tipke…pošto sam skužio da editor putem snipeta ugrađuje ovakve opcije na tipke…ali ne uspjevam baš…

Nije odgovor, ali zasto bi to htio ugasiti?

Zato jer ja već godinama pišem code na sljedeći način: (i ne mislim to napusiti)

function()
     {
     //bla bla
     };

a ta funkcija predviđa očito sljedeću strukturu:

function(){
     //bla bla
     };

…i sad se ta značajka editora ka bori protiv mene. Zeza me na više mjesta…ne samo na enteru…

Je li ti pomaže da staviš auto_indent na false u settings user ?

Jao :stuck_out_tongue:

Mozda je onda sad pravo vrijeme da promijenis tu naviku :slight_smile: Ne valja biti tvrdoglav.

Onda je još gori problem, jer onda svaki ulazak u novi red, vraća kursor na prvu liniju.

Srce bi mi se slomilo. Previše imam svega pisano na ovaj način …i ja jednostavno teško povezujem code kad nije ovako pisan. Moram se tri puta više zagledati da vidim tko koga, i zašto…