Sugestija za logo

Kako vam se čini ovaj predložak?
To je prva verzija dizajnera…a meni je prilično daleko od očekivanja…nekako jednostavno i prazno :confused:

Kako vam se čini trenutni logo na stranici http://oglasnikprijevoza.com/ …i dali ima netko ideju kako od toga trenutnoga napraviti nešto efektnije?

Dali ima netko općenito ideju što bi komunicirao kroz logo za stranicu koja je carpooling servis?

Kako vam se čini ideja da u logu bude auto sa ustima i očima, isto kao što njuškalo ima cucka. :). Isto kao što taj cucak komunicira sa korisnicima…jer kad njuškalo daje neke objave, onda kao taj cucak to govori, hehe. Tako bi i taj lik auta mogao komunicirati s korisnicima.
Nešto tipa kao:

Ovq prva tri predloska nikako, preobicno i po meni nesmisleno… auto s ocima i ustima, ideja mi ee svidja…

Ja se malo igrao u smjeru starog loga…ali i meni je za sad najdraza ideja s autom …s ocima i ustima :smile:

Gledajuci tematiku i bit stranice, prijevoz autic je najlogicniji izbor…
Samo nesto bolje od ovog predlozenog…

Ja isto volim llustrativne znakove.
Ja bih na tvom mjestu kupio sličnu ilustraciju na stock marketu i malo ju prilagodio za logo.
To ti ti je najeftijinija solucija za takav logo.

Pod ilustrativno misliš na ilustraciju avteka s očima ustima??

new try…strukturalno ovako, a kamion zamjeniti s tom iliustracijom auta s očima, ustima…

evo, stigla ideja i za maskotu :smile:

Jel ima ovdje tko da zna kvalitetno odraditi zadani zadatak? Da pomogne pri porođenju maskote xd

Iskreno ja bih ovo ostavio, s tim da bih od ovog loga oduzeo samo ovu kocku sa OP, ovo je efektan logo, gornja linija ima siluetu automobila, a donji slog fino objasnjava o cemu se radi, plus svega toga logo je skalabilan na svim razinama i mozes ga bez probema upotrbljavati na svim marketinskim materijalima od vizitke do jumbo plakata.

Al što me smeta kod trenutnog loga je sljedeće:

-taj logo je nastao u mojih 2 min googlanja i 2 min prilagodbe u photoshopu. Znači idejno može biti sigurno bolji, a i izvedbom.
-ideja sama po sebi niti je unikatna niti ne priča nikakvu priču. Sama silueta auta ne asocira na carpooling …a logo nema niti prostora da se ubaci neki slogan koji će reći nešto više
-tko god upiše car siluete u google, ovo su siluete koje se pojavljuju na doslovice prva tri rezultata, i ponavljaju se identične koliko god scrolali rezultate u dubinu. Da bi zadržao logo u tom stilu, volio bi da se nekako može istaknuti razlika od mora tih istih logotipa.

-logo mi je prekrut, volim kad isti stil loga može ispoljavat više tema. Ovako maskotu imati u logu, maskotu mogu obući u dres hrvatske kad je SP, kad je zima, može biti u zimskom ugođaju…itd. Uvijek prilagodljiva, sa istim upečatljivim stilom. Za štampu može biti neka full pojednostavljenja verzija. Nadalje mogu stil ostalih stvari na stranici pratiti u temi loga, tj. željene maskote koja se može pojaviti bilo gdje. Emotivno licem pokazati jeli tužna, sretna, znatiželjna …i na taj način fokusirati određene stvari. U interakciji s korisnicima preko fb grupa mogu također koristiti tu maskotu …kao da ona govori. Za sve to sam mogao i razdvojiti logo od maskote, ali nekako mi logo onda previše odstupa…i malkoc je preozbiljan.

-i vizualno mi nije nešto. Mislim ocke mi je kad se negdje dobro uklopi, ali ovako sam za sebe je isprazan i nemože uljepšat neki prostor jer mu nedostaje malo više boje… “volumena”.

Za štampu se ne brini. Takve ilustracije su napravljene u vektorskim programima.
To strojevi tiskaju bez beda.

Bitno je samo da imaš taj logo u nekom vektorskom formatu, Ai, EPS, PDF, CRD…
Makar niti to više nije tako bitno kao prije 10-ak godina jer su tiskarske tehnologije i strojevi sve napredniji.

Kod ilustrativnih logotipa jedini nedostatak je što su uglavnom kompleksijih shapeova, pa ne podnose smanjivanje
u toj mjeri kao npr. amblem ili text oriented znakovi.

Ali ako ne misliš tiskati logo na olovke, upaljače i ostale male predmete - onda te niti to ne treba brinuti.