Svaki pocetak je tezak

To će računati neko ko ima toliko novca da uloži :wink: Postavio sam ti sliku da sam izračunaš koliko bi trebalo novca samo za robu, da prodaješ samo trimer - 930*120e = 111,600e. Kad takav jedan čovjek ne želi da ulaže u web shop jer ne vidi zaradu, o čemu pričati? Daleko je balkan od kupovine preko web shopa i plaćanja karticama online.

Pa kako znas koliko treba a ne znas koliki povrat ocekivat? Mozes odokativno valjda reci neku brojku

Pa može se sa web šopa i pouzećem platiti, sam web shop i nije toliko skup… Zašto bi bio? On i dalje može držati oglase na takvim oglasnicima i imati web shop… Ali dobro, svatko zna što voli… Ali ne mislim baš da ne vrijedi

Mi volimo da zakomplikujemo… Bukvalno najbolje ide BEZ shopa… znaci samo na fb i da se javljaju u porukama. Nek link do shopa bude negdje u opisu stranice cisto da ima zbog inspekcije glupe.

Kad nema linka u postu lakse je promovisat post, mozda i triput jeftinije recimo- sto znaci dosta bolja marza. To jednostavno kod nas prolazi dobro… Na kraju krajeva, ciljana grupa i jeste neko ko ce kupit nesto zato sto je vidio na fb i poslao poruku pa platio pouzecem. Ko je malo spretniji (kao recimo ovdje forumasi) on ce kupit online za manje para, tako da to svakako nije ciljna grupa. Ako ces jedino preko kartica prodavat onda ne treba ni pocinjat.

Ja sam prije tako preko fb stranice, prodavoa one DZ09 satove… finalna cijena po oko 280-300% od kupovne cijene. Nesto ode na reklamu i ostajalo je bas dosta, toliko da je bilo profitabilno i kad bi se placao PDV i ostale zajebancije. Sad su reklame nesto skuplje i ima vise konkurencije, ali za neke specificne proizvode sigurno da ima mjesta

@Wultr ne pisi bedastoce. Covjek je pocetnik, odakle mu te pare? Moze se sasvim fino zaradit sa npr. amazon affiliate, google adsense itd. Tu ne treba puno za pocetak.

Dosta odgovora se skupilo,ima tu i malo pretjerivanja ali u sustini dobio sam dosta korisnih informacija.Svota od 300k je uh…Zar nije bolje sa 300k pokrenuti neki svoju proizvodnju…Ja sam se jedno vrijeme bavio prodajom “sitnih” stvari koje sam narucivao sa ebaya…Proizvod sam placao 1.19$ a tu sam ga prodavao za 15km,tako da je zarada bila jako dobra i brzo sam ih uspio prodati…Kazem problem mi pravi sama narudzba vece kolicine istih…Par puta sam narucio po 50ak komada koji su naravno vraceni na carini…Svu tu prodaju sam vrsio preko Fejsa (placeni oglas 10$ i u par dan se sve to rasproda).Problem mog YT kanala je sto je vecina pregleda sa Balkana tako da nema neke zarade(tipa na 400k pregleda sam dobio oko 50E).Razmisljao sam i o tome da pokrene neki YT kanal koji bi bio vezan za prirodu ali bi ga usmjerio nekako na strano trziste…Ne znam koliko je to moguce i koliko ce imati pozitivne efekte.U planu sam imao kupovinu nekog ne monetizovanog kanala (jeftinije cu ga dobiti) ali sada me interesuje da li ga ja mogu monetizovati tj. pustao bi svoj sadrzaj koji ja snimam…

Jos nesto moram dodati na ovaj post sto sam zaboravio…Vezano je za drop shiping…Da li taj drop shiping vrsite na nasem trzistu tj. Balkan ili je to cisto vezano za strano trziste?

Pogledaj temu aff sajtova, mnogo toga ćeš saznati, a ovo što piše @Wultr je bombanje. Nema potrebe za tolikim novcem. Šejtane, poslušaj me, provozaj se do par radnji u tvom okruženju, pitaj za popust za prodanu robu… Većina radi na marži od 10-20% a to u biti barem kod nas u TK drže stariji ljudi koji ne znaju ni šta je webshop. Pitaj da popolovite zaradu sve što prodaš online. U ime te firme traži ugovor sa euroexpressom dobiješ ugovor sa povratom na 9 KM i radi za početak OLX, kada vidiš kako to ide, ides na facebook oglase zatim webshop :slight_smile:
Sve ukupno za početak će te koštati 100KM :slight_smile:

2 Likeova

samo tako i treba, zenamari ono sto je ovaj gore pisao… trebas registrovati nesto za prodaju i trebas onda preko speditera narucivat robu, platis carinu i to sve i prodajes preko fb tako… mozda napravis neki webshop samo da ima zbog inspekcije (nez dal mora zakonom da se ima, vjerovatno da mora)

ja sam to radio prije par godina na tu foru i na skoro te iznose… i ne bi poželio nikom tolke patnje… bolje 8 sati za 400€ nego takav život…

Zato što ne radi sa pravim ljudima i kada radiš na veliko najbitnije ti je poslati ponude manjim kupcima, napraviti webshop sa prikazom VPC I MPC i to je to.

I samo me jedno zanima vjeruješ li u promet od 1.000.000 KM za godinu a da u radnji imaš robe max 50k KM, odnosno na webshopu imaš artikala u vrijednosti od 2.000.000 KM ?

Imamo različita mišljenja,dugo me nije na forumu bilo ali sad sam tu :smiley: Taj koga ti pominješ sve si upravu, osim izostavljenih par detalja. Istina je da je uzeo velike pare,istina je da je bruku para i izgubio na garancije i reklamacije istih, ali nije ti on dobar primjer za web shop on je dosegao nivo veleprodaje i baš on bi morao imati shop sa VPC I MPC i uređen kadar firme.

A ovaj princip koji je @Zdenga pomenuo on i dan danas koristi ako ga poznaješ kao što tvrdiš onda bi trebao i to da znaš. :smiley:

To licno radim i nemam nikakve probleme jer prodavac dostavlja robu.Radim i aff i dropshiping ali ovo o 300k kada bi imao, preprodavao bi kuce i automobile a ne ove sitnice i razmisljao o dostavi i carini.

Dovoljna zarada za pocetak da se pokrije godisnje domen i hosting.
Kada zakupis domen i hosting napises 40 tekstova i apliciras za ezoic ili adsense ili neke druge.
Nelka tu isto uzmes mesecno 50e eto 100e.Zatim ulazes u reklame za fb stranicu…posle toga narucis pomalo opremu,preprodajes od lokalaca ili aff.

1 Like