Sve vrste digitalnog marketinga - primena, objasnjenje pojmova

Mislim da ce ovaj tekst da bude zanimljiv mnogima koji pocinju nesto, ili imaju neke nedoumice, a zele da se bave marketingom, pa ko ima strpljena da cita, a nije naleteo na ovo (objavljeno je jos 6. februrara), neka navali:
http://www.istokpavlovic.com/blog/ultimativni-vodic-kroz-digitalni-marketing-sve-na-jednom-mestu/

Samo da dodam foru koja mi se svidela, a proteze se ovde kroz “Affiliate post”: "http://www.istokpavlovic.com/blog/affiliate-marketing-dam-ti-deset-posto-za-svakog-koga-mi-nabacis/"
koju su sigurno mnogi znali, ali eto za one koji nisu upoznati.
Znaci, ako neko prodaje/preprodaje nesto, neki proizvod i imate spremljen tekst, dobro napisan koji ste postavili na vasem sajtu i koji dobro opisuje proizvod koji prodajete. Ono sto kaze ovaj post o affiliate je da vi taj tekst na vasem sajtu, ne treba da promovisete direktno na FB ili nekim drugim mrezama vec trebte da taj tekst objavite u nekom od poznatijih magazina (sto je moguce poznatijem), naravno, morali biste da platite da se tekst objavi, jer bi konverzija (ako se tako kaze), bila znatno veca jer ljudi tom magazinu veruju, jer je poznat, cita se. Zatim, taj objavljeni tekst u tom magazinu, mozete da promovisete na svojim drustvenim mrezama, placeno.
Ako biste promovisali vas tekst direktno sa vaseg sajta na drustvenim mrezama ili putem nekih drugih oglasivaca (google adwords), prodali biste znatno manje, jer ne mozete vi “neki tamo nepoznati”, da izazovete paznju i da uverite ljude kao neki od poznatih magazina da ono sto prodajete vredi i da treba neko da kupi.

1 Like

Ma bravo, više se isplati dati oglas na nekoj od poznatih stranica nego na sopstvenoj?
Kak li je to smislio ? Na njegovoj FB stranici piše “Novi Trikovi svaki dan” il sl.
Neka se on bavi trikovima, pametni uče i primenjuju, znanje a ne trikove. :slight_smile:
Ali dobro da si ga linkovao ovde, jel ti dao neki dinar za to? :joy:

kako je ovaj frajer negativan u pm

Dont feed the troll :slight_smile:

1 Like

Ma Istok je mozak, pratim njegove tekstove tj. Blog već odavno…