Svi ce te Vi sto kukate pohrliti u Srbiju

Najbolja ekonomija u Europi u 2020 …sta reci ,a ne zaplakati

1 Like

Auuuu kakvi su uslovi u Srbiji i Bosni tako su dobri kao i zakoni da sam iz BiH upravo došao u HR gdje su veći porezi i rashodi ali je barem zakon iole uređen…

O jbt sad sam sve procitao. Zakoni i HR dvije razlicite price.

Evo sve trčim :joy: :joy: :joy:
danas pročitao…

FRILENSERIMA ŠIROM SRBIJE POČELA DA STIŽU REŠENJA ZA POREZ: Svako će u proseku platiti 11.500 evra, ali BEZ KAMATE!

PRIMER OBRAČUNA DUGA

Za nezaposlene

  • Ako je dohodak bio 500 evra, umanjena osnovica za 20 odsto je 400 evra
  • Na tih 400 evra se računa 20 odsto porez (80 evra)
  • Na tih 400 evra se računa i 25,5 odsto PIO doprinosa (102 evra)
  • Na tih 400 evra se računa i 10,3 odsto doprinosa za zdravstveno osiguranje (41,2 evra)
  • Državi ide 223,2 evra, a pojedincu ostaje 276,8 evra, odnosno 55,36 odsto

Srbija… u Evropi, na samom pragu civilizovanog svijeta. Prosjecna plata 400e. Samo naucis nesto radit online i mozes fino zivjet… i umjesto da to ispromovisu, olaksaju na sve nacine oni bi da odma ukinu pola zarade i da naplate sve retroaktivno :smiley:

To je oko 45% ukupnih davanja na prihode izvana, u HR je oko 32-34% ovisno u kojem gradu živiš.

u bih je to ~20% ako si registrovan kao samostalni preduzetnik, ako radiš sa inostranstvom oslobođen si fiskalizacije … ispravite me ako griješim?

efektivno minimalac (60% od prosjkecne plate) sto znaci nesto ispod 300km fiksno mejsecno i samo 2% na prihod

U Hr imas pausalni obrt u kojemu placas doprinose cca 1250 kn mjesecno i maks 6000kn poreza ako napravis od 240k do 300k kn prometa (cca 2%) godisnje.

Znaci imas godisnje 15 000 kn doprinosa i jos nesto sitno ostalih davanja + porez prema
rangu prometa koji si ostvario (max 6000 kn).

Ajmo dodat jos nesto i u grubo zaokruziti da su troskovi 25 000 godisnje.

25 000 kn / 250k do 300 k prometa i po toj racunici mozes raditi sa maks 10% davanja drzavi i cist si kao suza.

1 Like

jaooo to kad kurir objavi :stuck_out_tongue: klasičan clickbait naslov. A članak je star, kopiran i sažvakan od pre par dana ( od strane drugih novinskih kuća)