SWF kontaktna forma i PHP skripta - ne radi na mom besplatnom hostu, molim pomoć

nisam znao gdje da objavim svoj problem pa se nadam da je moje pitanje u skladu s ovom temom… dakle želio bi svoju contact formu i pošto sam još čak sa html-om na ti… nisu mi još jasne neke stvari najbolje. pa bi molio ako ste mi u mogućnosti pomoći :slight_smile: imam jednu swf contact formu i naravno php scriptu ali kad god to objavim na domenu bajhost neće da mi radi… e sad u čemu je problem…?-dal bajhost nepodržava php ako mi neko može sa sigurnošću reći, ili da mi se preporuči neka domena koja 100% podržava php pa da tu pokušam rad koji imam… ne-rješiv mi je problem i svaka pomoć bi mi dobro došla… HVALA!!

Nisam nikada čuo za bajhost, a kako vidim nije ni Google.
Dok petljaš sa swf-om znači da petljaš sa flashom, a tim bi se trebao baviti (mada ti savjetujem da bježiš od flasha glavom bez obzira, i još 99 od 100 ljudi bi ti savjetovalo isto) tek kada naučiš HTML, CSS i Javascript barem.

Ne znam samo kako će ti netko moći pomoći kada je flash kompliciraniji, a pogotovo da se objašnjava nekome tko nema pojma o tome.
Nhf, samo pokušavam pomoći. I batali se flasha, ozbiljan sam. :slight_smile:

ok… cijenim tvoj odgovor. možel bar preporuka neke provjerene i free domene koja podržava php flash contact formu…tnx

Čekaj, imaš li domenu ili nemaš? (domena je adresa stranice, npr. primjer.com)
Hoćeš na svoj postojeći sajt ugradit kontakt formu?
Ili hoćeš negdje na internetu imat kontakt formu na free domeni i free hostingu?

Moram priznat da nisam shvatio koji točno problem imaš. Sve domene podržavaju php flash kontakt forme. Može jedino bit problem u kontakt formi ili u hostingu na kojem je imaš.

da … imam domenu a ona je… byethost7.com… e sad me buni to što su mi već neki podavno tu rekli kako je moguće da ta domena nepodržava php contact forme…dal smijem tu kopirati action flash scriptu i php? pa ako moze da mi neko kaze jer greska u kodovima ili nesto drugo. jer čisto sumnjam da je moguće da nadjem na netu preko 30 contact flash i php formi i da baš nijedna neradi… i ako možete mi dati neku free domenu koja je provjerena 100 % da radi na njoj contact forma… hvala u svakom slučaju

@storm vidim da si pocetnik. Domena nema veze sa ovim sto ti pitas. Domena je samo “Ime” a sve ostalo ti zavisi od web hosting-a. Svaki linux web hosting podrzava php. Contact forma ako je u php-u onda mora i da radi. Jedino postoji razlika da neki web hosting ima staru verziju php-a pa da ti skripta ne rad - odna samo probas drugu skriptu.

da istina… pa priznao sam da sam početnik :smiley: a toliko bi želio da me neko uputi u to, šta i kako :frowning: pa dobro onda neka bude kako ti kažeš a to je web hosting ako mi neko može preporučiti hehe…
evo vama kod tu jer sam već vidio neke da objavljuju kodove tu pa ako je neko raspoložen da me uputi u čemu je greška

form action kod je :

stop();
System.useCodepage = true;
send_btn.onRelease = function() {
my_vars = new LoadVars();
my_vars.sender = email_box.text;
my_vars.subject = subject_box.text;
my_vars.message = message_box.text;
if (my_vars.sender != “” and my_vars.subject != “” and my_vars.message != “”) {
my_vars.sendAndLoad(“mailer.php”, my_vars, “POST”);
gotoAndStop(2);
} else {
error_clip.gotoAndPlay(2);
}
my_vars.onLoad = function() {
gotoAndStop(3);
};
};
email_box.onSetFocus = subject_box.onSetFocus=message_box.onSetFocus=function () {
if (error_clip._currentframe != 1) {
error_clip.gotoAndPlay(6);
}
};

mailer.php kod:

<?php /* --------------------------- php and flash contact form. by http://www.MacromediaHelp.com --------------------------- Note: most servers require that one of the emails (sender or receiver) to be an email hosted by same server, so make sure your email (on last line of this file) is one hosted on same server. --------------------------- */ // read the variables form the string, (this is not needed with some servers). $subject = $_REQUEST["subject"]; $message = $_REQUEST["message"]; $sender = $_REQUEST["sender"]; // include sender IP in the message. $full_message = $_SERVER['REMOTE_ADDR'] . "\n\n" . $message; $message= $full_message; // remove the backslashes that normally appears when entering " or ' $message = stripslashes($message); $subject = stripslashes($subject); $sender = stripslashes($sender); // add a prefix in the subject line so that you know the email was sent by online form $subject = "Contact form ". $subject; // send the email, make sure you replace [email][email protected][/email] with your email address if(isset($message) and isset($subject) and isset($sender)){ mail("moj mail ovdje", $subject, $message, "From: $sender"); } ?>

ok.vidim da niko nije raspoložen za pomoći mi…razumljivo je i to niko neće da daje svoje znanje… a ima neko da bi naplatio svoje znanje i da mi pomogne oko započete teme…?

Razlog što ne dobijaš odgovor jeste što si napisao post u pogrešnom djelu foruma…

dobro… a gdje da stavim… nisam vidio da ima otvorena tema vezana za hosting i contact formu? obrišete ovo tu i kažete gdje da postam tnx

http://www.webmajstori.net/forum/podforum/18-Skripte-i-gotove-web-aplikacije

(:

Premješteno kako spada.

aj neko za pomoć oko otvorene teme pleasee…

Milion pitanja izbjeći ćeš ako postaviš link prema sajtu, ondosno link prema stranici hosting firme gdje imaš host.

Gotovo sam siguran da nešto krivo radiš prilikom ‘instalacije’ skripte, ili da je problem u tvom hosting provideru.

PS Kod mene postoji dobra volja za pomoći, samo je upitno moje znanje, tako da ne očekuj od mene previše. :slight_smile:

evo linka…
http://byethost.com/index.php/free-hosting
gdje pokušavam sve te silno nadjene contact forme na netu da smjestim tu ali nikako mi neide od ruke.istina hosting je malog kapaciteta nije ni puna 4 mg ali mislim meni dovoljna za vježbu i da za ovo nije potrebno ni toliko…swf fajl mi odlično pokaže u html-u čak odradim u php-u to da stavim svoj e-mail na koji želim da mi stigne poruka,to je da mi dodje na moj e-mail ali ništa :frowning: …imaš gore kod php-a i actiona… pa ako si znalac daj me uputi gdje grješim… ili dal su sve te contact forme koje nalazim i skidam po svim flash tutorijalima kojekakvi kao fajkovi ili čisto ono samo da im se vrši download scripti sa net stranica… neznam više gdje da tražim objašnjenja sve sam prošao… cijenim svaku pomoć