Swift Panel pomoc

Da li mi moze neko reci ili pomoci oko Swift Panela.
Pre svega, instalirao sam ga na svoj VPS, ali imam problem sa ekstenzijom SSH2, za koju kaze kao da ga nema, a instalirao sam je preko CentOS 8. I drugi problem sto kad zelim da idem da dodam klijenta, ne doda ga(to je nesto zbog mysql), ali administratore doda, inace se panel automatski instalira preko foldera install. Zanima me pre svega da li je taj panel jos uvek radno sposoban, obzirom da je dosta star, a 2014 je jedan makedonac na ytu pokazao da radi.

Problem je što ti je na serveru CentOS 8.
Napravi rebuild VPS-a, instaliraj CentOS 7, Swift će raditi najnormalnije.
…ili pitaj tog makedonca kako upogoniti CentOS 8 -> Swift panel :smile:

Sve sto je besplatno, nije za neku siru upotrebu. Swift panel, kao panel nije los. Jako je jednostavan za upotrebu. Uz malo maste volje i znanja, moze se uraditi odlicna tema i dodati sve ono sto mu fali. Tiketi, auto restart, konzole, billing i slicno. Kod swifta moze biti problem sa ftp-om i samp serverima jedino jer ne postavlja automatski portove…

Koliko si siguran u ovo da bi tako radilo? I da li gubim sve ono sto sam radio dosad, ako reinstaliram sistem, mislim na sve fajlove na ftpu ili oni ostaju, pa kad instaliram CentOS 7 imam sve isto, pa cak i panel?

kada reinstaliraš vps, gubiš sve …

centos 7 je stariji i sve je stabilnije na njemu … jer je prilagođeno njemu i on je svemu prilagođen … centos 8 je noviji i nisu sve stvari prilagođene njemu

Uradiš backup stvari koje ti trebaju. Vratiš ih na novu instalaciju.

Ne znam gdje si (host), ali za svaki slučaj. Uradi full backup, i ostavi VPS da radi. Na drugi instaliraj CentOS 7, i lagano na njega prebacuj podatke/sajtove… kasnije (kada si sve podesio) domenu usmjeri na novi server. Tek kada se uvjeriš da sve radi, ugasi/obriši stari server.

1 Like

@komentar, mora da se šališ :grinning:
Očito je da @leverkusen ne kuži osnove osnova, čim pita da li se rebuildom servera brišu podaci / “svi fajlovi na ftpu” - s moje strane savjet mladom kolegi: ili nauči bar osnove, ili plati sysadmina da ti sve posloži.
my 2 cents

Hajde probacu sa CentOS7, samo se nadam da zaista radi panel, jer imam i gresku kad dodajem klijenta, kaze No Results Found.
Contact SWIFT Panel for support if you believe this is a bug. kad popunim, a nemoguce je da sam pogresio nesto oko databaze u mysql, jer se ne bi sve ovo instaliralo i radio i admin i sve zivo, a i instalacija mysql tabela je bila automatska preko samog panela, ja sam samo stavio user i pass koji su tacni

Pronasao sam skriptu za automatsku isntalaciju svih packagea koji su potrebni za swiftpanel

yum install redhat-lsb
wget https://raw.githubusercontent.com/zer0xpl0ide/Swift-Panel/master/install.sh
chmod +x *
./install.sh

image

1 Like

Sve to sam slicno uradio na CentOS 8 i dosao do problema sa ssh2 i dodavanjem klijenata(uopste ne dodaje), tako da cu najverovatnije ispocetka sa CentOS7, a sto se tice toga da nemam generalno znanje, nije, vec sam pitao cisto da budem siguran, obzirom da mi je hvala svuda i zato bi mi dobrodoslo, ako ga slucajno neko ima vec da mi kaze da li je uopste radno sposoban taj panel ili ga dzaba instaliram, obzirom da je star preko 10 godina xD

Glupost…

Nisam jos reinstalirao sistem, zanima me da li moze biti do CentOS 8 i to sto nece da doda kljenta u panelu? Kao results not found i onda pise da ga je kao dodao, a nije zapravo.

Ne znam zasto gubis vrijeme sa Swift uopste ja bih prije pogledao druga resenja koja se redovno azuriraju
http://www.brainless.us


https://www.tcadmin.com

Nekako mi je najprakticniji i lak je za instalaciju

Sve sma instalirao, doduse malo drugacije za mysql, jer nije htelo ovako s te liste, ali kad idem na box i idem add new box kaze Connection Error!
Unable to connect to box with SSH.

php-ssh2 modul fali, moras njega instalirat

tu je kucao sam yum install php-ssh2 no package available

Mozes poslati anydesk ili tw u pm? da pogledam

Poslao sam ti teamviewer

Sacir mi je pomogao da resim problem, trebali smo samo da iskljucimo selinux. Ali preko gpanela kada startam server, starta ga, ali ga nema u listi Ip-ve, kao da ga nema. Inace i screen daje cak. Sta bi mogao biti problem? Ima konekciju i sa ftp-om. Inace ovo je za cs 1.6 server http://prntscr.com/sadehi