Tag rel="noopener noreferrer" WordPress issue (anketa)

Treba li nešto poduzeti s rel=“noopener noreferrer” ? :blush: Anketa.

  • Treba nešto napraviti po tom pitanju, i dobro je da sam ovdje pa da vidim i što?
  • Treba nešto napraviti po tom pitanju, napisao sam niže što i kako.
  • Nema potrebe za uzbunjivanjem, to nije u vezi sa SEO.
  • Prvi put čujem za rel=“noopener noreferrer”
  • Ništa ne kužim o čemu je riječ, uzimam pivo iz frižidera i palim TV (sad će utakmica). :slight_smile:

0 voters

Ovo je moment koji datira još od lani, međutim kako nije bilo govora o njemu na našem Forumu, ipak ga spominjem sada.

Naime, novije WP verzije automatski postavljaju URL tag rel=“noopener noreferrer” i to pored taga target="_blank" koji ste vi unijeli. E sad, kako se postaviti prema ovome? :roll_eyes: Možemo li to potpuno ignorirati, kako i savjetuju na nekim stranim webovima, i proglašavaju to apsolutno za SEO bezopasnim tagom? :frowning:

Meni osobno izgleda ipak da ne djeluje u redu, jer postavljanje linka koji je dobio takav tag nisam ostvario očekivani rezultat. :frowning:
Da li je problem u pitanju, reći ćete mi komentarom ispod, ali i mišljenjem u anketi iznad. :blush:

P.S. Sad vidim da mi ovog taga ipak nema na webu hostanom na HawkHostu. Kakva je situacija s vama, kako gledate na ovo? Hvala. :slight_smile:

Ja sam to primjetio da wp automatski dodaje prije nekih po godine godinu na mom amz aff sajtu. I tad me zainteresovalo najvise ovo noreferrer jer mi nekako laicki djelovalo da necu dobit komisiju od prodaja. Pa sam citao i ljudi su rekli da to nije problem. Uglavnom dugo vec ne primjecujem da se to automatski dodaje. Mozda je samo bilo u nekoj wp verziji. U sustini pojma nemam sta ova dva taga rade, sjecam se kad sam citao da su ljudi rekli otprilike da se ne opterecujemo s tim. Isto hawkhost.

1 Like

Hvala na postu. :blush:

Ne želim te nikako strašit’, ali ja sam baš vidio da ima dosta članaka gdje se žale baš ta ekipa sa affiliate siteovima da im zbog ovog taga ne registrira prodaju. :frowning:
Dobro ako tebi nema toga, meni ima (ali nije aff.). :frowning: Anja, ispuni i anketu. :blush: :o:

Ne znam šta bih ti rekao u anketi. Nisam toliko izučio da bih znao dovoljno da imam neko mišljenje. Uglavnom i mene je zainteresovalo to kad se pojavilo na sajtu.

Nisam ni to procitao, kako vratiti na staro? :stuck_out_tongue:

I dalje postoji ovaj problem sa Wordpress-om?

Razmenio sam neke linkove sa konkurencijom, stavio sam njihov link u Menu i kazu mi da izbrisem noopener norefferer, kako da rucno izbrisem ovo?

Ja imam za temu opciju dodatno koja izgleda ovako:
image
Ali ako to nemas, uradi u kodu. Odes na code (tj html) i vidjeces kod tog linka ovo:

rel="noreferrer noopener "

I to izbrises. That’s it.

Nije tako lako zato sto sam link dodao preko Menu opcije, i nema ga u header.php, za sada sam samo uklonio target_blank opciju da ne otvara link u novom prozoru, mada mogu da dodam i link rucno u header.php.

To sam previdjela da si stavio eksterni link u menu, a takvo nesto mi ne bi palo na pamet…