Tagovi u članku i SEO?

Kao što znate prilikom kreiranja članka imate mogućnost dodati tagove koji se spominju u članku.
Uočio sam da se ti tagovi mogu dodatno editirati (barem u Joomla CMS) a isto tako da i za njih možete postaviti Description, Tags kao i Tekst.

  1. Je li to dobro tj. poželjno prilikom kreiranja članaka ili ne (mislim na SEO)?
  2. Koliko je inače poželjno brojčano postaviti ovih tagova a da Google ne penalizira članak?
  3. Da li je poželjno postavljati samo jednu riječ ili možda bolje dvije-tri riječi zajedno. (npr: dva taga ‘mama’, ‘tata’ ili jedan tag ‘mama i tata’)

Ima li tko iskustva?

Ja iskreno tagove nisam stavljao od 2011.god ja mislim. Generalno nisam primetio nikakvu razliku bez njih…

2 Likeova

Slažem se da su tagovi malo bitni za SEO članka ili sitea općenito. :blush:
Jedino ako dobivaš neku posjetu direktno na tag članka, tada ima smisla i njega unaprijediti da izgleda kako treba.
Eto, meni si dao ideju da napravim nešto slično, ali s kategorijama jednog sitea, koje su mislim važnije u cijeloj priči, i u ovom slučaju riječ je o jakim keywordima. Već je podešen (Yoast) poseban automatski title i description za kategorije, a sada ću svakoj dodati i text na samoj stranici. :blush: :o:

@ c3po
Ne znam, pa zato i pitam da vidim druga iskustva
Ja radim u Joomla pa tako tamo mogu i za Category i Tags dodati tekst, description, keywords itd kao i za običan članak koji napišem.
Uočio sam u source web stranice za dotični članak da ima nekih dodatnih elemenata. Pogledaj source ove web stranice.
Ne znam da li to botovi gledaju i kako reagiraju na to u vezi SEO.
U kategorijama sam postavio mali opis ali ću i na njima poraditi.

@ imemperor1
Od kako znam da ne smetaju ja ih stavljam bez obzira na SEO (meta name keywords koji ide u Head, Tags/Label posebno i Description također)