TCPDF i hrvatski znakovi

Imam cudan problem, a to je da koristim tcpdf kod konvertiranja neceg u pdf. problem nastaje kod nasih znakova.
guglajuci sam naisla da se taj problem otklanja tako da napisem svoj font sa hrv znakovima. ok,nasla sam na netu to.
sve sam lijepo uradila i radi----ZA PRVI primjer.
napravim copy paste u php kojeg nazovem drugacije (sve je u istom foldeu) da stvori pdf file(naravno drugacije ga nazovem od prvog)…on to ucini no…font je isti samo sada vise u tom primjeru ne kuzi vise NASA SLOVA!!:vatr:
u cemu bi uopce mogao biti problem kod toga, copy paste sam napravila…pokusala sam i u drugim folderima sve iz pocetka. tako kada prvi put napravim bude ok, i radi samo za taj php za druge nece iako je sve identicno…
pomagajte, luda sam vise

Probaj fpdf, meni su radila hrvatska slova u njemu, a vec sam cuo od dosta ljudi da se zali na tcpdf i hrvatska slova.

eh ja sam bas cula obratno…prvo sam krenula s fpdfom i onda sam se mucila pa presla na ovo…uglavnom ono sto upisem s tipkovnice u formu mi se dobro konvertira,a ono sto napisem u phpu da prebaci u pdf, defaultni neki text sa nasim znakovima mi se ne ispise dobro. (koistim fju pdf->writeHTML(…))

Mozda ti je enkoding PHP fajla krivi?

ajd fala Bogu, radi.
stvar je u tome da mi je notepad++ svaku stranicu stavio drugaciji encoding. i radi kad je podeseno na “encode in UTF-8 without BOM” ( kaj god da je to ), dok smao na UTF-8 ne radi.
svasta
hvala
pozz