Tele 2 stick i wi fi

Piše na T-comovoj stranici do 250 Mbit/s, ali teško baš da to mogu igdje postići, ovo što sada imam mi je sasma ok. Ali zato mi treba 4G router, a ne 3G da padnem na 0.5MB/s…

naravno, ako je 20Mbitsa trebas 4g

  1. treba ti wifi kartica koja podrzava ap nacin rada i onda trebas zasherat konekciju da sticka s ap-om. Na linuxu se da svasta, na windows se da manje i ovisi o driverima i sw od wlan kartice. Ovisi i kod linuxa, ali ne ovisi o sw proizvodjaca (hostapd)
  2. stari mob/tablet, ubacis sim od tele2 i dignes ap na njemu
  3. router s mogucnoscu 3g, mislim da mozes naci po oglasniku za 100-150kn
  4. 4g ti je overkill, em skupo em sumnjam da bus torrente vukao, a hdspa radi sasvim dobro
  5. tele2 je banana po pitanju signala i 3g interneta u HR, ali ako imas dobar signal doma, onda ok

Ako imaš Wifi karticu u PC,skini si besplatni
program “Virtual Router” i ništa ti više netreba.Jeedini nedostatak je što PC mora biti uvijek upaljen kada želiš podijelit mrežu.

@bugi imas u esysu TP linkov router koji podrzava 3g/4g
http://www.tp-link.com/en/products/details/cat-4691_TL-MR3420.html

za 230 kn + PDV. Nakeljis stick i amen.

Na mobitelima opcenito ti je problem wifi range.
Mislim da jedino TELE2 nudi opciju 50 GB neta za 159 kn mjesecno, to mi se cini dobra ponuda ako trebas samo toliko.

1 Like

Tih 150 mbita ili 200 … 250 koliko reklamiraju, to je suplja prica :slight_smile: U praksi, bas neki dan testirao u centru zagreba (cvjetni) bas ispod VIPovog odasiljaca, 4g mreza … brzina jedna 60/40 mbita.

Da se nadovežem na temu i meni bi trebao nekakav 3G router ali s SIM utorom, jel tko ima iskustva s time?