Temp table duration

Bok, da li je moguce nekako podesiti da temp table traje dulje od jedne session?

naime imam kreiranje temp tablice unutar php-a (spajanje na bazu blabla) i nakon toga trebam izvrsiti neku naredu iz shell_exec-a unutar koje se opet spajam na bazu,pa mi onda pak veli da te tablice nema.

shell_exec("pgsql2shp -f tmp3.shp -u postgres_user -P nekasifra ime_baze ime_tablice");

procitala sam nesto da se tablica iz koje se stvara temp moze podesiti WITH NO LOG opcijom,no nisam sigurna da li sam najbolje shvatila kaj to znaci i da li je to sad prekomplicirano i ima li mozda nest jednostavnije za rijesit ovaj problem. malo mi se cini nezgodno stalno kreirati tablicu i dropat je jer trebam imati puno tih shel_exec radnji tj kreiranja shp fileova.

a ako napisem global temp…opet veli da ga nema

Zašto dropati tablicu?
Kreiraš stalnu pomoćnu tablicu koju koristiš za takve opearacije.
Kad si gotova, obrišeš podatke iza sebe i sve 5.

Naravno, možda to nije dobro rješenje jer nemam cijelu sliku pa bi bilo dobro da malo detaljiziraš oko toga.

ma jok problem kod tempa je da zavrsiva cim zavrsi sjednica tj session(kak god da se to prevodi). tak da ovaj moj problem uopce nije pametno rjesavat preko temp table-ova.pa sam smisla nest drugo kaj funkcionira :slight_smile: