Template sajta poceti od nule ili

Da li početi praviti sajt od nule,tj od blank page, ili ipak skinuti neki template pa raditi po njemu.Da li je za dobrog pozavaoca html-css mnogo teže početi od nule ili ispravljati nečiji kod?

Uzmeš notepad sirovi od windowsa ne onaj notepad++ , i kucaš od nule.
Ako si gledo’ karate kida kako se vježba bojanje ograde lakom onda znaš o čemu pričam.
Nikakvi frameworkovi i biblioteke čisti JS, html5 i css3. jQuery je za šminkere.
Responsive rješavaš čistim flat dizajnom.
Dobar poznavalac neće prepravljati tuđi kod, on će ga koristiti u svoje svrhe, reciklirati, nadograđivati. Ako već prepravljaš nečiji dizajn onda nek’ bude stvarno dobar da imaš što naučiti, znači kupiš dizajn ili predložak za omiljeni cms i udri po njemu.
Ove besplatne predloške zaobiđi.

Ne postoji danas nitko ozbiljan tko radi od nule, slobodno koristi i template i frameworke i blueprints… Što bi gubio vrijeme na neke gluposti, a pogotovo zanemari ovaj savjet da radiš u običnom tekst editoru. Čudi me pa ti Word nije preporučio. Na drugo čitanje mi se čini isto kao da trollaš, nadam se da nisi ozbiljan @snagator.

Naravno da sam neozbiljan. :smile: zar nije to ocigledno.
Ja osobno koristim notepad++.
No naravno koristim i druge alate koji u sebi imaju već pripremljene dijelove koda.
jQuery je standard bez kojeg ne mogu zamisliti jedan suvremen web ili bilo što što traži neku akciju.