Teorije zavjere

Takodjer tako i ja. Moja vjerovanja su fluidna, ono sto sam vjerovao prije 10 godina danas ne vjerujem i obrnuto. Kako se vise informiram o svemu i vise razmisljam o svemu tako se moja vjerovanja i stavovi mjenjaju.

Nije mi trn u oku 911. Ne podrzavam nijednu fiktivnu teoriju niti ovu sluzbenu. jedino sto znam da su se tu zaradili ne milijuni, nego miljarde miljardi, pa samim razmisljanjem kako svijet funkcionira mi dodje da vjerujem da se 911 nije slucajno dogodio.

Evo jedna slicica divnih dusa koje kroje nasu sudbinu pa sami “proniknite” kroz te divne oci.

1 Like

ako izuzmemo ove anti znanstvene teorije (cjepljenja, gmo, zemlja, chemtrailsi, alijeni, zatopljenje) ostatak politickih, religijskih i novcanih teorija su ugl 99% u srzi antisemitski pamfleti kakvih se nebi ni gebels posramil…iako nije neuobicajeno da se preklapaju jedne s drugima…nisam jos cul teoriju da su japanci organizirali 9/11

cinjenica je da je mozak prijemciv za takve budalastine i trazenja uzorka u nasumicnim stvarima i obrascima i da se dobja dopamin za to…nebi bile religije tolko popularne da nije tak…ali korelacija i kauzalnost nisu isto…

Sta ti ovaj link znaci.

Nemoj mi samo reci da ove korelacije koje su u tom linku imaju smisla ili su neki dokaz necega?

Statistika i korelacija nije samo usporedjivanje jednog grafa s drugim… Da bi bilo tako onda se znanstvenir adovi bi radili za puno manje novca i jako brze jer sve sto bi trebali napraviti je napraviti 2 testa i usporediti grafove i zakljuciti. A nije tako.

stavil sam ga upravo kao ilustraciju gdje korelacije iako postoje nemaju smisla niti su dokaz nicega a sto cesto koriste upravo teorije zavjere koje love na emocije…

1 Like

Pa velika je razlika kada je nesto temeljona samo na korelacijama, a druga na znanstvenom radu.

Predpostavljam da ovo pikiras na teoriju o cjepljenju?
Gdje naprimjer korelacija bolesti protiv kojih se mi cjepimo, a neke druge drzave ne, je ista, odnosno da je isti ili clican postotak oboljelih od tih bolesti u obje drzave.

Ili na fluoride u vodi (kojeg kod nas nema), gdje ljudi koji piju vodu beu i oni koji piju sa fluoridom se ispostavlja da imaju ovi koji piju fluoride losije zube.

Ili da konzumiranje mlijeka dovodi do slabijih kostiju, a ne kako se tvrdi da mlijeko jaca kosti.

I tako, iam tih korelacija, ove gore navedene nisu sve netocne, jer su neke znanstveno dokazane. Ali bas zbog toga se vidi da postoji mnogo dizinformacija, bas iz razloga da ljudi uhvate jednu dizinformaciju (da je zemlja ravna) i automatski se postave da su sve teorije, pa cak neke i dokazane i neke dokazane znastvenim radom netocne.

Naprimjer, prije par godina je bilo na vijestima da velike kolicine mesa su stetne za ljudsko zdravlje. Vijest je prosla onako ispod radara, jer kako cemo zivjeti bez mesa. Isto kao da pusacu kazes da pusenje ubija…

Da bi nakon par godina kasnije imali ovo sa salmonelom i drugim problma s mesom bas u nasoj drzavi, gdje je kvaliteta tog mesa na najmanjoj mogucoj razini, jer ipak ljudi, zivimo na balkanu i treci razred smo naroda.

Moja jedna teorija, a vjerujem da ce se mnogi sloziti je ova:

Da pravi europljani konzumiraju bolju kvalitetniju hranu, ovdje pikiram na nijemce. Cak i fast food i crap hrana je kod njih bolja nego kod nas. A dokaz za to su ove spekulacije s mesom. I jedan moj osobni dokaz gdje su djeca koja su dosla iz nejmacke odbacila nasu nutelu jer je okus totalno drugaciji, i dalje su vozili nutelu sa sobom iz njemacke.

Ima teorija koje su manje senzacionalne i na njih se treba fokusirat, a ne na ove s vanzemaljcima, ravnom zemljom, Ickeom i drugima slicnima.

Ovo je nažalost istina koja je potvrđena i priznata, i to ne samo hrana (tako da to i nije teorija zavjere). :frowning: Znamo tako da automobil iste marke i tipa nikako nije isti kupljen u Hrvatskoj ili u Njemačkoj (samo kao primjer), jednako tako i neke tehničke stvari. :frowning:

Za nadat’ se je samo da se ovo kreće u pravom smjeru i da će se iznivelirati, u ne tako dalekoj budućnosti. :wink:

Ja bih rekao da je tvoje mišljenje praznoglavo. Pogledaj malo statistiku, koliko je poginulo ljudi u Izraelu od tzv. raketa koje su Palestinci uputili na Izrael. Sve je to taktički urađeno da imaju opravdanje da ubijaju djecu po Palestini bez opravdanja. Statistički podatci pokazuju da od tih silnih raketa na Izrael nije poginulo ni stotinu ljudi, a u Palestini samo djece na hiljade.

1 Like

Problem Palestine i Izraela je takodjer dublji. I ne samo to, nego Izrael kao drzava okruzena muslimanima jednostavno se mora ovako postavljat jer bi inace bila pregazena.

U svakom ratu najvise stradaju civili i nevini ljudi. Da bi se zaustavio rat trebalo bi prvo napraviti ban na sve religije. Onda na ove druge stvari, rasu, krv i druge razno razne podjele na koje se ljudi djele.

1 Like

Izrael je zaštičen od strane Amerike, niko njima ne bi smio ništa. Izrael je iz male državice napravio državu tako što je postepeno uzimao dijelove Palestine. Pogledaj malo kolika je Palestina bila prije a kolika je sada. Tako da opravdati njihova ubijanja nedužnih ljudi iz straha da ne budu pregaženi je smiješno.

Ako malo više istražujete, naći ćete da u knjizi Jevreja stoji da jevrej ima pravo ukrasti, silovati i ubiti nejevreja i ne odgovarati za to. Ako mi ne vjerujete slobodno potražite. To je pogana nacija.

1 Like

palestina je zemljopisan pojam kao i balkan koji su ustanovili rimljani kada su protjerali hebreje… ukljucuje danasnji izrael i jordan… nikada nije bilo palestinaca kao naroda dok ih egipcanin arafat nije izmislil '68 nadalje…na tom prostoru su samo postojala razna arapska plemena…neproporcionalnost medijskog interesa za izrael u odnosu na druge probleme svjeta je suluda…ne vidim prosvjede za 10 put vise poginulih u siriji ,sudanu, koreji itd…

Po meni je ovo više neka psihološka tema i diskutabilna do besvesti TERORIJA ZAVERE, a glavna bit svake osobe je misao skojima je okupirana u svojim uverenjima, a koja su joj programirana - da li od roditelja, obrazovanja ili čega već. I mogu reći da je svako u pravu, jer ima svoje ubeđenje - koje ne treba da se polemiše i uverava u suprotno.
A činjenica je, da ono što nije dopustivo našoj logici spada u misteriju.
Pa šta mislite da je neko prije 30 ili 50 godina spomenuo današnji mobitel kako bi tad tretirali tu osobu? Da li bi to tad bila teorija zavre? I mogla bi i ne bi. Jer bi neko rekao prave se uređaji za kontrolu i praćenje, a drugi bi rekli ne oni bi poboljšali način života. I jedno i drugo je tačno, ali najtačnije je da su na samo ubrzali proces života :grinning:.
Ili zašto tolike godine niko nije otišao na Mesec, a rade se mnoge druge nebitne nebuloze?
Mislim da je najbitnija sadašnjost, da svak sebi stvori zonu udobnosti u kojoj će se osećati sretno, a opet svako će različito tumačiti SREĆU :slight_smile:. A za sreću je potrebna ljubav-koja je na prvom mestu pozitivne energetske lestvice.
Neko će se složiti sa svim ovim napisanim , a neko neće, kao i za sve izjave koje su bile na ovom forumu za bilo koju temu i onda se opet vratimo na početak ovog teksta, pa dođemo do ove tačke i tako u krug.
Ja jedino što želim da svi budu srećni. Onda neka vam Univerzum, Alah, Bog ili za koga već mislite da treba, podari svu sreću koju poželite uz ljubav i zdravlje.

1 Like

Druže Palestina je postojala za vrijeme Osmanskog carstva, koju je isto dalo Britancima kada se raspalo. Nakon toga su nastali Jordan i Izrael. Sav taj narod se i dan danas naziva Palestincima. Ne znam gdje pronalaziš takve informacije.

Koga zanima više o jevrejima:
https://www.biblebelievers.org.au/judaism.htm
http://goodnewsaboutgod.com/studies/political/jews/hate_gentiles.htm
http://www.thegoldencalfspeaks.com/judaism/human-rights-in-judaism/commands-to-kill-gentiles-in-judaism/

Adam had sexual relations with all the animals in the Garden of Eden. (BT Yebamoth 63a).
If a gentile hits a Jew, the gentile must be killed (BT Sanhedrin 58b).
A Jew need not pay a gentile the wages owed him for work (BT Sanhedrin 57a).
A gentile who observes a day of rest deserves death. (BT Sandendrin 58b).
God is displeased when Jews show hospitality to gentiles. (BT Sanhendrin 104a).
It is forbidden to teach gentiles the Law. (BT Hagigah 13a).
A gentile who studies the Law deserves death. (BT Sanhedrin 59a).
It is permissible to cheat a gentile in court. (BT Baba Kamma 113a).
For executing a gentile, only one person’s testimony is necessary. (To kill a Jew, two witnesses are necessary). (BT Sanhendrin 57b0>
If a Jew finds an object lost by a gentile it does not have to be returned. (BT Baba Mezia 24a. Affirmed also in Baba Kamma 113b).
Property of gentiles is like the desert; whoever among the Jews gets there first, owns it. (BT Baba Bathra 54b).
If a gentile loses something, a Jew may keep it, even if he knows the owner. (BT Baba Kamma 113b).
A gentile must pay wages to a Jew, but a Jew does not have to pay wages to a gentile. (BT Sanhedrin 57a).
If a gentile robs a Jew, he must pay him back. But whatever a Jew robs from a gentile, the Jew may keep. Some robbery of gentiles is disguised as “confiscation of an unpaid debt” (Bava Kama 113b; also Bava Metzia 111b).
BT Sanhedrin 52B: “A non-Jew is not considered a neighbor.”

povraca mi se od ovakvih antisemita na forumu…nek rade admini il ce radit soa…

Ovo ne vrijedi uvjek i za sve marke, osobno sam bio u Regensburgu u tvornici gdje rade SVE modele BMW-a serije 3, od 316 do M3 CSL-a, i nigdje drugdje na svijeu ih ne proizvode (Kina je iznimka za njihovo tržište ali to je druga priča), tako da ta priča ne drži vodu.

Baš tako. Negdje i voda curi. :slight_smile:
Možda je BMW u redu, ali znam za slučajeve prije nekoliko godina gdje je novi Peugeot 206 puštao vodu po kiši (ne puno ali ne bi smjelo nikako, zar ne). :smile:
Sigurno i vi znate za slične primjere, o tome je bilo govora i na TV-u u više emisija, a meni je osobno drago ako ta priča više.ne drži vodu. :slight_smile:

Znate kako kazu, postoje 2 mogucnosti. Ili smo sami u svemiru ili nismo, obje su jednako zastrasujuce

1 Like

Zvali su ga ludi znanstvenik. Ime mu je Nikola Tesla. On je pricao o telefonu bez zice. Ali on je pricao i o struji bez zice i jednom je rekao da je razgovarao s vanzemaljcima.

Obican laik nemoze razumjeti sta se desavalo u tom genijalnom umu. Ali bas zbog toga ja zagovaram sve ljude koji se bave teorijama zavjere pa makar one bile netocne jer prkose propagandi koja se im servira na tanjuru svakodnevno, a svremenom sve vise i vise. Jer ako bi svi morali stajati u redu i misliti isto i biti isto, ne iskakati iz okvira onda genijalni umovi kao Einstein, Tesla i drugi nece postojali. Sto je oept jedna teorija zavjere da nekome pase da se takvi ljudi vise ne radjaju jer oni stvaraju revolucije, bilo politicke, industrijske ili bilo kakve druge, ali oni mjenjaju svijet. A budimo realni, ljudi koji upravljaju svijetom zele zadrzat ovaj status quoe sto je duze moguce.

1 Like

Stvar proizvodnje tehničke opreme je samo stvar specifikacije, proizvodne linije i sirovina, ako je to isto stvar moš proizvest u bosni, iraku, kini ili u norveškoj i biti će unutar 1% od specifikacije, primjera ima kolko hoćeš. Sve se svodi na jeftinije energente i radnu snagu, zato najbolji mobiteli, laptopi, komponente i ostalo je made in china, strojevi tamo i u SAD-u su isti dok je struja i radna snaga 10x jeftinija

Stvar je do onoga šta osećamo (a osećanja potiču od misli) te izabratii energiju kojom ćemo se prepusttiti. Tako da bilo kakav izum može da se iskoristi za dobre ili loše stvari. Isto tako i izjava, snimak i šta već.
Sve je znači do nas samih koliko “radimo na sebi”. Onog momenta kad sebe upoznamo, iskustvom i realnošću i budemo svesni sadašnjeg trenutka desit će istina koja je nama prihvatljiva.

1 Like