Testiranje .js skripte u Firebugu

početnik sam u JavaScriptu/DOM-u. želio bih provjeriti nešto s vama:
treba li isključiti history i/ili cookies u firefoxu kod testiranja pomoću firebuga uploadane (zakupljeni hosting server) html stranice s linkanom .js skriptom? primijetio sam da ponekad kada napravim neku malu izmjenu u jednoj te istoj .js skripti, kod u njoj (novododani) neće da se izvrši dok ne pobrišem history. jeli to tako ili je u nečemu drugome problem? Permissions-i za folder “scripts” gdje se nalazi moja .js skripta na serveru, kao i za nju samu, su ispravno namješteni na 755.

Kada uradiš promjenu najbolje ti je napraviti tzv. “hard refresh” ondnosno u FF-u napraviš refresh stranice kombinacijom tipki CTRL+F5.

štima! hvala…

To nema veze sa historyem već sa cacheom. Dovoljno ti je obrisati samo cache. Upravo to i radi shortcut koji ti je CreatifCode preporucio.

znači, samo cache je u pitanju… pretpostavljao sam da je tu negdje kvaka ali nisam znao kako “to” izbrisati…

Shortcut bi trebao biti ctrl + shift + backspace. Barem je tako na macu.

ctrl+f5 na mom pc-ju :slight_smile:

Najbolje ti je koristit Web Developer, Firefox addon, i tamo odes na Disable -> Disable Cache.
Kad god radis nesto u Front-End-u i cesto spremas dokument i refresha-s ga najbolje je totalno ugasit cache i neces imat problema kao sto si opisao.