Testiranje max performansi servera

Kako testirati maximalne performanse servera? ( VPS - 2 vCores, 2 GB RAM)
Postoji li neki servis gdje bi simulirao masovni nalet posjetitelja nesto poput DDoS pa pratio sto se dogadja?
Dogadja mi se da mi padne MySQL i nikako da skuzim zasto, i zato gubim posjetitelje na duzi period. (pad req na slici)

Ne znam vise sto bi prckao zasto se srusi, pregledao sam access log i error log al nisam dosao na neki zakljucak.
Neki savjet?

https://serverscope.io/run-benchmark
Odradi full test (cca 1h) pa daj rezultate ovdje. Tako ćemo znati gdje je usko grlo.

1 Like

Je li bolje to odraditi kad nema posjeta, preko noci, ili sada kad se vec pocinje nesto zakuhavati?

Sasvim svejedno. HW rezerva za svaku virtualku ili fizički server uvijek mora postojati, čak i pri najvećem opterećenju.

Kolega mi je govorio da za to postoje alati, on je to zvao “stres test”, ne znam je l to baš stručan termin.

1 Like

Nesto mi zvoni da sam jednom naletio na tak nesto, al nikako da iskoprcam ponovno.

Evo linka na rezultate: https://serverscope.io/trials/oJXN

Huh, ono što na prvu “zvoni” su očajne HDD read/write performance.
Starno ne znam kakve kante od diskova ili disk IO Policy koristi provider kod kojeg imaš zakupljenu uslugu (Hetzner), ali 8/5 MB/s definitivno je izvan svih normalnih standarda.

Mislis da bi zbog toga moglo biti utjecaja na pucanje MySQL-a?
Poslao sam im upit koji se odnosi na nizak read/write, u cemu je fora s tim, ne mogu naci na stranici.

Ako ti web ima veliki broj upita prema MySQL/MariaDB serveru, naravno da 5 MB/s nije dovoljno kad dobiješ veći broj posjetitelja.
Fora je u tomu (vrijedi za većinu članova) što za najnižu moguću cijenu pokušavaš dobiti kvalitetnu uslugu. Tu ti upiti neće baš pomoći…

ako ti je apache server pokušaj izbaciti apache … ja sam imao sličnih problema pa sam stavio vestacp sa kombinacijom nginx i php + fpm … i sve je radilo kako treba, manje zauzima resursa, bolje se ponaša server

Zanimljivo, nisam ni znao da moze raditi bez apachea u toj kombinaciji.
Uvijek sam uzimao da je apache nuzan za rad.

host servis (najpoznatiji Apache) treba biti, ali možeš uzeti neki drugi (u zadnje nginx jako popularan)

Mislim da ti je JMeter koristan alat za stress test.

1 Like

I u mene je Hetzner, evo rezultata

https://serverscope.io/trials/r5xW

Svasta, pazi koji je kod tebe disk read/write, a pazi koji kod mene.

nije … može samo nginx i php+fpm … samo onda nije klasični htaccess već je nginx fajl i drugačiji su zapisi … ali wordpress je kompatibilan sa svim kombinacijama

apache je dobar kada imaš resursa dovoljno, međutim na slabijim vpsovima jede resurse

Je, pod uvjetom da testiraš Apache i samo Apache.

Je, puno je bolje, ali ti koliko vidim imaš bolju konfiguraciju virtualke.

Ako želiš da ti web bude online, hitno nešto rješavaj. Ili bolja konfiguracija, ili kako što ti @korisnik9758789 predloži niginx u kombinaciji s php/fpm. Definitivno jede manje resursa, ali s takvim r/w značajkama virtualke koju imaš nećeš puno postići.

Slazem se, jos placam 2€/m vise nego @komentar , ovo su ocito stare konfiguracije za virtualku, vidim da su nove puno bolje za istu cijenu. Mislim da znam sto mi je ciniti za pocetak.

Mogući problem je i setup baze.

zaboravih i ovo … ako je wordpress probaj pobrisati sve revizije svih postova sa nekim pluginom … dakle očistiš junk iz baze … možda je baza prevelika … onako laički lupam