Teta na šalteru bila u pravu?

… kada je rekla da nemam pravo na zdravstveno osiguranje jer se nisam prijavio u roku od 30 dana nakon napuštanja fakulteta.
Zakon o obveznom zdravstvenom osiguranju - Zakon.hr
Zar prema članku 8. ne mogu steći osiguranje kao dijete osiguranika?

[quote=""][/quote]

HZZO - Obvezno osiguranje - Što je obvezno zdravstveno osiguranje i tko su osigurane osobe HZZO-a

Da, i mom bratu se to dogodilo, mora te netko zaposlit na 7 dana pa ti dat otkaz, pa se onda prijaviš. Tako smo mi njemu sredili.

Probaj pitati na Legalisu i pravnom dijelu na forum.hr-u.

Nemas pravo, neka te netko prijavi da radis makar na jedan dan i dobit ces opet pravo kao nezaposlena osoba, takav je zakon… za dopunsko je tek druga prica, ne smije ti u kucanstvu prosjek po osobi prelaziti 1500kn ako zelis ostvariti besplatno dopunsko…

Koliki je minimalni broj dana da moram biti zaposlen kod nekoga da bio dobio zdravstveno nakon toga.
Trebam točan izvor.

Jednostavno nazovi 0800 7979.

[quote=“tsereg”]Jednostavno nazovi 0800 7979.

Ma evo tražim po forumima i jedni tvrde jedan dan, neki tjedan dana a neki mjesec dana.
Ujutro idem da se osobno uvjerim.

Pa svejedno ti je što zakon veli. Jedino je važno što će ti HZZO priznati. :smiley: Zato je najbolje pitati njih.

Tako će i biti.
Jer koliko vidim jedini način za dobiti zdravstveno osiguranje je da se zaposlim ili da nakon otkaza u roku 30 dana se prijavim kao nezaposlena osoba.

Prije par godina to se i meni dogodili (zakasnio nekih 2 tjedna). Išao sam u ured kod njihove šefice u smjeni i i glatko me odj… uglavnom, tada je bilo 2 tjedna da te mora netko zaposliti, dali se u međuvremenu nešto promjenilo, nemam pojma. Bio sam nekoliko mjeseci bez zdrastvenog, srećom nisam imao nekih zdrastvenih problema…

Huh, nisam se ni ja prijavio,a vec je prosla i godina mi se cini ak ne i dvije… Kako znam dali imam zdravstveno osiguranje? Bio sam nesto bolestan i nisam nista placao jel to znaci da imam zdravstveno?

Na Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje na desnoj margini imaš jedan od onih malih bannera na kojem stoji “provjera statusa obveznog i dopunskog osiguranja”.

Taj servis je na raspolaganju i zdravstvenim djelatnicima, pa nvj. jesi osiguran ako su te uzeli.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja