Text To Speech - auto generatori za WP web sajt

Bezveze nesto gledajuci po netu nabasa na ovaj sajt.

Ovo citanje vijesti bi zelio sada da implementiram na jedan moj domaci sajt, a tu je problem. Dosta ovih generatora uzasno cita tekstove.

Interesuje me da li neko zna za neki plugin koji to radi dobro na ovim nasim jezicima, ali da nije preskup kao ovaj (na hrvatskom jeziku radi odlicno u premium glasovima, mozte provjeriti demo):

Evo da te uputim gde možeš da nađeš “brdo” Text To Speech plugina (čudi me da nisi otkucao u WP plugn pretraživač u admin panelu sajta tamo bi ti izbacilo dosta) elem…nebitno :wink:
https://wordpress.org/plugins/tags/text-to-speech/
ili ukucaj u pretraživač za dodatke (plugine) Text To Speech

Mislim da je jako solidan ovaj plugin responsivevoice text to speech akos e odlučiš za njega evo ti stranica sa kodovima raznim (malo da ti olakšam korištenje)

kucao sam, dosta njih i testirao… ali malo koji dobro radi na srpskom, hrvatskom ili bosanskom… taj sto si naveo sam takodjer gledao i jedino donekle meni prihvatljiva opcija je srpsko-hrvatski, ali ni ona nije kao ovaj sto sam postavio link… ostali su jako losi…

kasnije sam upratio da ovaj sto sam ja gore postao: play.ht koristi: Text to Speech | Microsoft Azure

pa cu sada trazti plugine koji koriste njihove glasove…

1 Like

Mislim da ćeš teško naći takve glasove .Hoću reći uglavnom se plaćaju.
Na kraju krajeva, lično gledajući bitno je po meni , da je samo dobro razumljivo dok izgovara da posetioci razumeju šta kaže text to speech

Što se tiče ovog sverigesradio.se, mislim da tekst čitaju uposlenici ovog radija, a ne text-to-speech. Hrvatski na play.ht je odličan :+1:

2 Likeova

Evo jednog vas odlicnog, moze da se bira glas koji hocete, moze i celebrity glas da se ubaci itd

https://beta.elevenlabs.io/

Podrzavaju li jezike poput hrvatskog, norveskog i tako nekih manje zastupljenih?

Samo ne znam da li imaju wordpress plugin :smiley: ali definitivno najbolje odrađuju posao na našim jezicima, pogotovo srpski jezik.