Težak početak i nekoliko početničkih pitanja o reklamama na webu

Pozdrav svima, Ovo je pre svega pitanje za sve one koji zaradjuju od reklama ali najvise za one koji zaradjuju od adsense.
Mogucnost za reklamiranje imam na nekih 24-48h oko +200.000 ljudi zavisi kako kada.
E sada citao sam citao i dosao na ideju da se oprobam na adsense ali jos ima vremena do tog dela jer prvo moram da uradim sadrzaj sajta temu sajta, zavrsim ispite koje imam pa tek onda da se bacim konkretno na posao. Planiram da uradim klasican portal na kome bi objavljivao teme o devojkama,seksu, takvih akcijama i slicno. Jer svedoci smo da debila na fb-u ima na kilo, zasto se to ne bi iskoristilo.
Ja sam uradio neku skicu sajta pa me zanima vase misljenje o tome i da li bi to bilo dobro tako. Posto planiram da mi reklame budu diskretnije ali da se vide e sada zanima me da li bi se uopste to isplatilo i kolika bi zarada bila na nekih 5000 poseta na stranici posto mislim da je to neki realan pocetak.

Kako to mislis raditi skupansa Adsense? A sto se tice ja 5k page viewsa bi trebao imati 5$ vecinom je oko 1rpm za balkan. Tacnije racunaj izmedju 3-5.

Mislim da sam se lose izrazio, Mislio sam na ovakve naslove. Da li postoji neka bolja platforma. Svaka pomoc mi je dobro dosla kao i bilo kome na pocetku. Ovakve teme ce uvek da se citaju. Barem ja tako mislim
image
image

To bi trebao izbjegavati, i radi restirekcije od adsense a i fb ce te ubiti sa takvim naslovima.

A da li bi nesto na tu temu moglo da zazivi? Sa nekom drugom platformom za plasiranje reklama, i koja bi bila najbolja. Posto jedino u ovome vidim malo brzi uspeh da tako kazem.

Tako rekla i jedna kad je odlucila da se bavi prostitucijom, pa rekli da je… Svasta nesto, da ne nebrajam, al eto asociralo me;) Dosta njih ce ti moci pomoci na forumu, posto se fino receno bave adults biznisom. Ti razmisli jel’ ti bolje da pravis nesto iza cega stojis i sto ce svijet mozda uciniti i malo ljepsim, ili ti je temelj biznisa da kako kazes “iskoristis” tvoje buduce musterije tj “debile na FB”.

Sto se tice strukture stranice, imaj u glavi “mobile first”, posto vecina njih ce ti dolaziti s mobilnog.

1 Like

Iskreno kada bih napisao bilo koju naucnu temu bilo sta sto bi stvarno znacilo, to bi mozda procitalo par stotina ljudi i to je to. Dok razne bljuvotine ljudi dosta vise vole i prate. Da nije tako ne bi bilo ni rijalitia ni nicega. Tako da u tome trenutno vidim profit.

Da li se isplati privremeno koristiti blogger + domenu ili odmah kupiti web prostor i domenu?