TFVC vs GIT (argumenti)

Pozdrav.

Otvaram novu temu kako bih postavio konkretnije pitanje nego u onoj drugoj temi vezano za git.

Dakle ako možete iznesite argumente zašto je jedan bolji, odnosno lošiji od drugoga.

Koristim GIT u vrlo osnovnoj funkciji, a načelno znam da je kod GIT-a prednost da može imati commit-ove’ bez da se merge-a’ u master verziju tj. branch-eve’ te da se može pullati u lokalni repozitorij bez da se merge-a u master. Što kog TVFC-a nije slučaj.

Te da je minus kod GIT-a to što može imati jedan projekt dok TVFC može sadržavati više projekata.

Ako se radi o dvije različite verzije koda i tehnologije, što može biti backend i frontend, te ako se radi o windows platformi.

Što bi bilo bolje profesionalno rješenje uzevši u obzir cijenu i kvalitetu za tim od 20 developera.

P.S. (Također ako slučajno netko zna integracija sa webstorm ili phpstorm IDE-om)

Kakav jedan projekt? Možeš imati projekata koliko hoćeš.

Razdijeliš po projektima i zaposlite dobrog dev ops inženjera da vam sve posloži kako spada, dakle deploy automatski na klik i prije deploya automatski build , sve u jednom komadu.

Pogledaj si gitlab i sve će ti biti jasno.

Git (Gitlab).

Git (Gitlab).

Mislio sam u jednom repozitoriju, backend i frontend. Jer se radi recimo o istom projektu.

Kao što vidim ti si uvjerljivo za GIT opciju (poznaješ li TVFC imaš li kakav argument za ili protiv?) . Nism znao da imaju instalaciju za Windows server, sada vidim, čitao sam neki post gdje se lik šalio da može ići samo na linux, ali vidio sam sada u dokumentaciji da imaju podršku za win.

Slažem se da bi u idealnim uvjetima to dobar devops to hendlao.

Ima li koja caka kog Git (Gitlab) da bi možda trebao obratiti pažnju, nekakva naplata, neko bitno ograničenje korištenja, ako možda znaš?

U čemu je pisan fronted, a u čemu beackend?

Staviš debian, fedora server i vozi, može git i na windowse, gitlab je pisan u ruby on rails, kako se deploya na windowsima, nemam pojma.

Gitlab , osnovna verzija je besplatna i možeš je skinuti sa githuba ili sa njihovih stranica i sasvim vam je dovoljna.

Ako je u pitanju .net, onda win zbog builda, ako hoćete imati automatski build.

Gitlab je samo gui tool za git. Naravno možeš sve imati bez gui-a.

1 Like