Themeforest Review - Konstruktivne Kritike plz:)

Pozdrav kolege forumaši,

bacio sam se malo na dizajniranje pa me zanima da li idem u dobrom smjeru sa dizajnom. Znam nešto teoriju o dizajnu i sl. ali iskustvo dolazi samo radom tako da sam siguran da ovdje ima jako dobrih dizajnera koji bi mogli pomoć jednom početniku.

Mislio sam prvo napraviti dizajn, poslati im da vidim da li je dovoljno dobra kvaliteta, a zatim početi sa html/css i na kraju Wordpress.

Inače se bavim više programiranjem tako da već imam jedan mali temelj postavljen za Wordpress što se tiče tečajeva i lekcija kojeg treba nadopunjavat kada krenem u proizvodnju WP teme.

Navali narode, sve pišite, što je dobro i što nije dobro (vjerojatno ovog drugog će više i biti), ali zamolio bih Vas da mi takve kritike i obrazložite kako bih i ja naučio nešto iz toga.

Unaprijed zahvaljujem svima na utrošenom vremenu.

1 Like

Možda da logo nema bijelu pozadinu s okvirom… i da možda izbornik bude transparent?

1 Like

ne bi valjalo da je transparent jer ne bi dosao do izrazaja meni je ovo super eto mozda taj logo da se promeni ostalo je ok

1 Like

Sviđa mi, čini mi se pregledno.
Jedino logotip ne paše.
Sad, ne znam, je li to gotov logotip ili ga možeš mijenjati. Ako bijela podloga i crni okvir nisu dio logotipa, makni oboje. IMHO, najbolje bi pasala crvena ili bijela slova “Collegus”.

Nije gotov logotip, sve su samo shape-ovi, ikona i text. Hvala na kritikama. Bit će promjenjeno :slight_smile:

1 Like

Ja bih osobno promjenio ovu splash sliku. Tesko je citati ovaj bijeli intro text na njoj, a i zvijezdice ne pasu na isto, barem meni.

1 Like

Slažem se. Vjerojatno bi crna pozadina s 10% opacitya oko tog područja riješila stvar.

@autor koje fontove si koristio ako nije tajna?

1 Like

Ma kakva tajna. PT Serif i PT Sans :slight_smile:

Upravo sam to htio napisati ali vidim ti si već :).

Možda da kada se pređe mišem tekst bude dominantniji.

Lijepo izgleda.

Samo mi se ne svidja donji dio Upcoming events pa an dalje, nekako mi izgleda nabacano za ovaj stil izdrade.

Ovo je samo moje misljenje, tj. stvar ukusa.
Sretno sa radom :smiley:

Evo malo sam prilagodio kritikama. Maknuo sam pozadinski dio logotipa, tako daje ostala samo ikona i tekst. Featured Područje je isto tako zamijenjeno sa dodatnom overlayom na sliku, početna boja je jednaka boji navigacije sa smanjenim opacityem na 50% kako bi tekst bio što čitljivi.

Zvjezdice su isto tako promijenjene u bijelu boju kako bi više pasale.

Šta mislite o donjim informacijama. Kolega je gore napisao da je sve nekako nabacano, tako da ću na tome početi isto malo raditi. Imate možda i vi ostali kakve kritike u vezi tog dijela?
Da li su barem informacije, nevezano za layout, na mjestu ili i njih ima previše za jedan homepage?

Beton ;), i tako to na tu temu da zadovoljim min. 20 znakova.

1 Like

i meni je samo ovaj footer uzasan to bih sve makao nepotreban logo i menu dole na takav nacin sve isto kao header nije to to.

Da ne otvaram novu temu, postat cu ovdje svoj trenutni rad koji planiram isto na Themeforest ubacit.