Title stranice - promjena teksta na vrhu tab-a

Imam jedno pitanje:

Koliko znam, ono što upišem u HTML kodu pod Title, to se, kad otvorimo stranicu u novom tabu, ispisuje gore na vrhu, gdje klikćemo kad otvaramo nove tabove.
Pogledajte koji Title piše na ovoj stranici kad otvorite tu stranicu,


a zatim otvorite novi tab, te dok vam je taj novi tab aktivan, pogledajte koji naslov sad piše na vrhu taba one maloprije otvorene stranice (dok je njegov tab neaktivan).
Fora!
Kako se to postiže???

Vannila javascript:

<script>
window.onfocus = function () { document.title = 'Glavni title'; }
window.onblur = function () { document.title = 'Hej vrati se!'; }
</script>

Jquery:

$(window).focus(function() {
   document.title = 'Glavni title';
});

$(window).blur(function() {
   document.title = 'Hej vrati se!';
});

@Dooki može konkretan primjer kako to napraviti?
samo običan fajl sa jqueryjem napravimo ili šta?

Da, staviti na kraj stranice taj kod pa onda moras dodati <script> Kod ...</script> ili ako napravis nesto.js onda ga includas na kraj stranice sa
<scirpt src="/js/nesto.js></script>

Pure JS :stuck_out_tongue:

var win = window;

//glavni title
function glavniTitle() {
	document.title = 'Glavni Title';
}

win.addEventListener('focus', glavniTitle, false);

//drugi title

function drugiTitle() {
	document.title = 'Vrati se pliz...';
}

win.addEventListener('blur', drugiTitle, false);
1 Like

Neznam jel doslo do zabune al Vanilla JS se smatra Pure JS om… :smiley:

I nema potrebe za lisenerima jer ti je selektrom na windowu a ne na dokumentu tako da odi testirat i uvjeri se da radi :smiley:

<script> window.onfocus = function () { document.title = 'Glavni title'; } window.onblur = function () { document.title = 'Hej vrati se!'; } </script>

1 Like

Uvijek je bolje koristiti listenere jer sa direktnim assignmentom na window objektu overridas bilo sto sto je tamo bilo prije.

A zasto onda Vanilla JS, ako je to u biti regularni JS :confused:

@apazinjan testiraj skriptu ne overidas prvo ti ucita ono sto je u <title> hard code, mozda sam u krivu posto bas i nisam neki expert za JS ali sam testiro i vidio da radi kak spada…

@belmin sad sam googlo i vidio da postoji vanilla.js framework, cesto vidim da developeri koriste vanillaJS, vanillaPHP itd… za jezike bez frameworka.

Ne mislim da tvoj primjer ne radi, ali sanse su da stranica koristi jos JS-a a ne samo taj dio, i kada bi svi koristili window.onfocus i window.onblur i onload itd, radio bi samo onaj zadnji. Sa event listenerom si siguran da ce se izvrsiti svaka funkcija koja mu je dodjeljena.

1 Like

Učilo se :slight_smile:

1 Like

vanilla.js JE vanilla javascript, as in cisti javascript bez frameworka. http://vanilla-js.com/ je zajebancija :wink: “Vanilla JS is so popular that browsers have been automatically loading it for over a decade.”

Budući da Google inače gleda što piše u Title i promalazi/nudi stranicu u skladu s tim, da li se ovim redefinicijama pojave problemi kod toga kako nakon toga Google rangira stranicu?

Jeste i uci se jos :smile:

Inace dobro mi je doslo ovo, jer uvijek moram mozgati za neke stvari gdje bih primjenio nauceno, jer u knjizi ide ono standardno, spremi hranu u array, dohvati, izbrisi i slicno.

Tako da trenutno visim pretezno po JS sekcijama na raznim forumima, i pokusavam rijesiti stvari koje neko napise u jQuery-u sa cistim JS-om :slight_smile:

Valjda je to dobar put hehe :smile:

1 Like

Google samo vidi stranicu kakvu isporučuje server. Dinamičke, naknadne promjene od JSa ne vidi i ne zanimaju ga. Barem je tako bilo…nemam pojma oce li ga puknuti da analizira kako JS utjece na stranicu…