Tko je nadležan za .rs domenu?

Mislio sam da je nadlezan RNIDS, ali sam se prevario :confused:

ninet.rs Post must be at least 20 characters

https://www.iana.org/domains/root/db/rs.html

nisi se prevario :slight_smile:

Izgleda da sam se ja prevario. :man_facepalming:
Prvi put sam negdje pročit’o za ninet prije ko zna kol’ko godina ali se nikad nisam udubljiv’o (čitaj: nisu mi dosad trebale rs domene) više.
Svašta.
I hvala za info.

RNIDS nema nikakve veze za nadleznost sto se tice ilegalnog sadrzaja na stranici, upravo sam primio mail od nekog pravnog savjetnika ili sto je on tamo da se mora prijaviti nadleznim sluzbama. Zar oni nisu nadlezna sluzba ili ne rade svoj posao?

Njih to ne zanima niti mogu da ti ista pomognu oko toga. Mozes da angazujes advokata da podnese prijavu, pa da se dokazujes i sudis to je zacarani krug.

To me cudi, mozes radit sa .rs domenom sto hoces, prodavat drogu, krast sve sa neta i stavljat na tu domenu ovi nece apsolutno nista uraditi. Presmjesno. Nadam se da ovako nije i sa .hr domenama.

Zaradivali bi samo tako, po prijavama bi oni trebali prijaviti policiji, ukinut domenu, i naplatit covjeku 10 000€ i eto im love. Najlaksa zarada za drzavu i oni ne cine apsolutno nista.

pitaj nekadašnje vlasnike sajta serije.rs

Mora da je neka tv kuca prijavila to policiji jer koji ce debil vidit tu stranicu i onda ici na policiju prijavljivat.

haha pa naravno da je tako bilo, vidiš da ne možeš raditi svašta sa rs domenom :smiley:

Pa kako ne, skini japanske serije i stavi na .rs domenu, ovaj sto sam gledao nema ni pravo ime ni prezime, bice platio domenu sa kripto i amen. Sada ako zaradujes 50$+ mjesecno, samo mjenjas .rs domene, dok netko skuzi od tv kuca, dok podnesu prijavu, dok oni vide tamo-amo, ti si drugog mjeseca vec na drugoj .rs domeni. Cak ako imas neki hosting u pm, stavis domenu koju trenutno koristis da ljudi znaju i gotovo. Stvarno mi je cudno kako lako ljudi mogu zaobilaziti ovakve stvari.