Tko to kaze da hr. domena nema dobru cijenu

Bilo bi dobro “policijsko nadzornni” odjel CARNETA a shodno proklamiranim načelima HR domene :

 _NAČELA UPRAVLJANJA VRŠNOM DOMENOM_

Vršna domena kao element nacionalne prepoznatljivosti
Članak 5.
Vršna domena je polazište strukturiranja, organizacije i prezentacije informacija **vezanih uz**
Republiku Hrvatsku na internetu.
Upravljanje vršnom domenom kao elementom nacionalne prepoznatljivosti i nacionalnog
bogatstva je djelatnost od opdeg interesa koja zahtijeva posebnu pozornost i skrb radi usklađivanja
interesa pojedinih korisnika s interesima tredih osoba i društva u cjelini.
Prilikom registriranja i korištenja domena, posebna se pozornost posveduje registraciji generičkih
domena i drugih domena čiji su nazivi u izravnoj vezi sa sadržajima važnim za Republiku Hrvatsku
(domena od posebnog značenja za nacionalni informacijski prostor).

a vezano uz članak :

Pravo na virtualni identitet
Članak 6.
Prisutnost i opstanak u virtualnom prostoru temeljno je pravo svake pravne i fizičke osobe.
Radi ostvarenja prava iz stavka 1. ovoga članka svaka domada fizička i pravna osoba ima pravo bez
naknade registrirati jednu domenu. Posebno pravo iz ovoga stavka može se koristiti samo radi
zadovoljavanja vlastitog temeljnog prava iz stavka 1. ovoga članka i ne može se zlorabiti radi
prezentacije tuđeg identiteta ili u druge svrhe nespojive sa smislom i svrhom stavka 1. ovoga
članka

https://sedo.com/search/details/?aid=215745&domain=mail.hr&trackingRequestId=73400551&origin=search&language=us&p=2_4

obavestiti da domena mail.hr a za koju se kao registranta navodi slovenka tvrtka upravo ima bid u iznosu od 5 000 EUR i na Sedovoj je aukciji.
Seller se regao kao Kinez .

Pa eto CARnetovci - toliko o vasem cuvanju nacionalnig identitea i tome kako je hr.domena prvo necije “pravo” a tek onda se moze registrirati.

O tom trubim vec cijelo desetljece pa mi se bas i ne da s CARnetom imati bilo kakvog posla.
Druga stvar je sljedeca : netko ce za tu domenu platiti minimalno 5K EURA a onda ce ju CARnet . kad im zatreba shodno čl 9

"CARNet je ovlašten privremeno deaktivirati domenu u slučaju kada osobito opravdani interesi to
zahtijevaju, i to posebno ako postoji ozbiljna sumnja da je korisnik domenu registrirao protivno
ovome Pravilniku ili je njenom registracijom ili korištenjem povrijedio prava trecih osoba, a daljnje
korištenje domene moglo bi nanijeti ozbiljnu i teško nadoknadivu štetu CARNetu ili trecim
osobama."

jednostavno mozda i brisati. I na ovu zemlju baciti jos jednu u nizu “ljaga” kao o plemenu nekih cudnih ljudi u kojima ama bas nitko za nista ne zna, niti je ikoga ( osim vlastitog novčanika ) za ista briga.
Niti za ista odogovora.

Ako ti je za utjehu Slovenci su vise registrovali .ba domena nego mi Bosanci.

Srbi, Hrvati i Bosanci su zasrali svoj domen sa pravilima.

Crnogorci su najpametniji po pitanju svoje nacionalne domene.

crnogorcima je upala kašika u med zbog značenja ekstenzije na engleskom :smiley:

3 Likeova

To ti važi samo kad ju trebaš dobiti kao poslovni subjekt u hr. No ako ju kupiš onda ta pravila ne važe više.
Znači za lovu možeš sve pa i preskočiti pravilnik.
Davne 2011 sam otvarao obrt i nisu mi dali naziv hr domene po nazivu obrta, jer tobože kršim pravilnik.
Naziv je trebao biti imeobrta-obrt.hr ili imeobrta-ime i prezime …dubioza.
No sada nakon 6 godina vidim da to više nije slučaj.

Jel kupuju na SEDU domene sa odličnim backlinkovima? imam jednu .hr domenu sa tri slova koja je takva (DA40-PA50).

ili da je uopće niti ne postavljam tamo?