To do lista napisana u php-u

Ekipa, pozdrav!

Početnik sam u programiranju sa php-om te bih mi trebale kratke upute kako da napravim to-do listu koja bi trebala imati višekorisnički sustav s mogućnošću registracije više korisnika putem e-mail adrese gdje svaki ima svoju listu u kojoj može gledati, izmjenjivati, dodavati i brisati podatke, te pozicionirati podatke unutar liste ovisno o njihovim prioritetima…

Unaprijed puno hvala na pomoći !!! :slight_smile:

Ako si početnik i uopće nemaš ideju odakle krenuti sa izradom možda je bolje da kreneš sa nekim jednostavnijim projektom. Možda se ne čini ali ima oko ovoga dosta posla ako se želi napraviti sve kako treba.

uglavnom, ako ti treba sustav koji ćeš samo koristiti pogledaj

Kad budeš imao dovoljno iskustva sa php-om, neće ti trebati nikakve upute kako napraviti ovo, a do tada samo uči :slight_smile:

Ja bih rekao da njemu treba za neke druge svrhe:

Natječaj za web-developera/ku | Infinum - Mobilne aplikacije, mobilne igre i web aplikacije • iPhone, Android i Symbian

Lol, koji fail :smiley:

Nevjerovatno…

Koja je svrha, sve da i dobije posao na osnovu toga, koliko bi ga dugo zadržao budući da nezna posao… stvarno smiješno

Dolazio bi ovdje svaki dan sa zadacima iz firme :slight_smile:

heheheheh, ova je dobra

  1. registracjia korisnika, prilikom registracije provjera da li je korisnik već registriran sa tom e-mail adresom
  2. nakon što se korisnik registrirao redirect na njegovu stranicu, gdje će mu po defaultu biti izlistani njegovi otvoreni todo itemi
  3. omogućiti korisniku, zatvaranje todo itema, editiranje, i brisanje istog, te pregeld jednog po jednog.

Ako hoćeš još uz to nešto fensi-šmensi, dodati mogućnost kreiranja i editiranja vlastite liste prioriteta.

Ako programiraš u MVCu, imaš pet osnovnih Prikaza(View u MVC), a to su redom:

Index(prikaz svih otvorenih todo itema)
Create(Dodavanje novog todo itema)
Edit( editiranje todo itema)
Details( pregled todo itema)
Delete( brisanje, u ovom slučaju arhiviranje, todo itema)

imaš isto toliko kontrolera i imaš dva modela( User i TodoItems)
User
userid int autoincrement not null
username varchar(64) not null
userpass varchar(128) not null

TodoItems
itemid int autoincrement not null
userid int not null
datecreated datetime not null
datedone datetime not null
title varchar(128) not null
item varchar(512) not null
status tinyint not null default 0

Sve u svemu ovakvu jednu todo listu, najosnovniju složiš za tri do četiri sata i nekom od PHP frameworka, preporuka za FuelPHP.
A sve to isto odradiš za dva tri sata više u najobičnijem proceduralnom PHPu. Tu stvarno nema nikakve prevelike filozofije.

Eto sve sam ti napisao, tvoje je samo da pospajaš. Sretno.

Kikic, samo da znaš, ako dobiješ posao, pola plaće si dužan korisniku CreatifCode :slight_smile:

:slight_smile:

Ma nek se dečko veseli, a ovi nek si čupaju kose. :slight_smile:

Neka napravi to u ZF i pošalje na github!

ZendFramework je preveliki overkill za tako nešto, mislim svaki FW je overkill, ali je istodobno dobar radi sticanja nekakve prakse.