Totohost

[quote=“Trollface”]zašto je to tako? kakav je totohost?
radim stranicu koja će trebati dosta diskovnog prostora pa me zanima gdje je najpametnije uzeti hosting.[/quote]

Moj savjet ti je da se strpiš još koji dan, imam neke informacije da će bit plasiran jedan projekt koji nudi odlične cijene za hosting s puno diskovnog prostora (domaći hostgator :stuck_out_tongue: ). Nisam upućen hoće li ‘glavni i odgovorni’ javno obznanit projekt kada krene u pogon, ali očekuj pm od mene kad saznam da je sve krenulo (ako želiš). :slight_smile:

Totohost samkoristio priej 2 sajta sam tamo imao i samohocu reci sve pohvale za njih cak sam kolegi iz Austrije odrzavao kod njih sajt tj kupio kod totohosta i domenu i hosting i bio sam zadovoljan jako po meni su cijene relevantne OK su dobre su pristojne, isto tako i diskovni prostor jedina zamjerka je malo protoka mjesecno, BANDWITHA to samo da povecaju ili jos bolje da stave unlimited i bili bi najaci host provider po meni, ostalo sve 5 brzi su komunikativni, i to je to :slight_smile:

@mrcina, može, svakako mi javi, hvala.
@Marijan86, hvala na postu.

Imam neke stranice na totohostu, sve radi ok i nemam nikakvih primjedbi.

Ne bi preporučio nikome Totohost, možda tehnički jesu ok, ali poslovno su katastrofa, meni su prouzrokovali problema kao što već dugo nitko nije.
Imam hosting na firmu kod njih i bivši djelatnik/partner je imao na svoj mail registrirane domene i otvoren account kod njih. Kako je došlo do nekog spora prijetio mi je prodajom domena i sl.
O svemu sam obavijestio Totohost i tražio da se sve prebaci na firmu, jer je ista sve platila i računi su izdani na nju. Poslao sam im sve dokaze o tome i o vlasništvu firme, no oni su odlučili ne reagirati i ne javljati se na telfon!!
Radi njihovog namjernog nemiješanja i ignoriranja sa servera su mi obrisani neki podatci i imam hrpu poslovne štete.

Tako da za ozbiljnije stvari izbjegavajte Totohost!
O svemu ovome imam i hrpu prepiske ako netko sumnja u vjerodostojnost. A odvjetnica mi je predložila i da ih tužim…

Pa i ja bih se držao po strani, to što su računi izdani na firmu ništa ne znači, jer lako je moguće da sam ja platio svojim parama te domene, a da je račun išao na ime firme radi troškova. I onda tebi udovoljim pa me on tuži, ili njemu udovoljim pa me ti tužiš i na kraju ne znaš ko koga jebe, a najjdenostavnije bi bilo da kad je već takva situacija kakva je da si išao sudkom odlukom o prebacivanju domena na firmu. To što se nisu javljali na telefon to je neka druga stvar, ali ja sam prije 5-6 god. kod njih imao jenu stranicu i sve je radilo uredno, i stranica i podrška.

Zamisli da ja javim Godaddyu ili nekom drugome da je tvoja domena ustvari moja, misliš li da bi reagirali?

A mora znaći nešto, a to da je valjda da je firma vlasnik domene.
Neznam mislim da se sve domene kupujem preko firme ali se registriraju na ime, a mislim da to nije po zakonu.
Kako nešto može platiti firma a privatna osoba biti vlasnik.

hm, kod totohosta imam gotovo većinu svojih web sajtova (preko 4 godine) i gotovo nikad nisam imao problem uzrokovan njihovom krivicom. Također su mi više nego jednom izišli u susret. Kod njih sam jer je cijena više nego povoljna a usluga na zadovoljavajućem nivou. Mislim da broj korisnika, više od 2500, dovoljno govori o svemu.
ps. moja preporuka

[quote=“CreatifCode”]Pa i ja bih se držao po strani, to što su računi izdani na firmu ništa ne znači, jer lako je moguće da sam ja platio svojim parama te domene, a da je račun išao na ime firme radi troškova. I onda tebi udovoljim pa me on tuži, ili njemu udovoljim pa me ti tužiš i na kraju ne znaš ko koga jebe, a najjdenostavnije bi bilo da kad je već takva situacija kakva je da si išao sudkom odlukom o prebacivanju domena na firmu. To što se nisu javljali na telefon to je neka druga stvar, ali ja sam prije 5-6 god. kod njih imao jenu stranicu i sve je radilo uredno, i stranica i podrška.

Zamisli da ja javim Godaddyu ili nekom drugome da je tvoja domena ustvari moja, misliš li da bi reagirali?[/quote]

Da, taj dio s domenama je sporan i mnogi imaju problema s time koliko ćitam po netu, tako da to još razumijem. No zamjeram im što su mu omogučili pristup serveru preko cPanela i brisanje podataka sa istoga…

[quote=“mikibm”]hm, kod totohosta imam gotovo većinu svojih web sajtova (preko 4 godine) i gotovo nikad nisam imao problem uzrokovan njihovom krivicom. Također su mi više nego jednom izišli u susret. Kod njih sam jer je cijena više nego povoljna a usluga na zadovoljavajućem nivou. Mislim da broj korisnika, više od 2500, dovoljno govori o svemu.
ps. moja preporuka[/quote]

S tehničke strane nismo ni mi imali problema i bili su susretljivi, no s poslovne strane druga priča…

Normalno je, IMHO, da hoster uvažava komunikacije samo s onog e-maila koji je konfiguriran kroz kontrolni panel, tj. od osobe koja drži u rukama korisničko ime i zaporku računa, jer to je temelj te “elektroničke usluge”.

S druge strane, normalno je da onaj koji plaća račun (u ovom slučaju poduzeće) upravlja s tim što je plaćeno. Drugim riječima, direktor koji je ovlašten za takve odluke, može sastaviti dopis, udariti pečat i potpis i poslati to preporučeno s povratnicom. Hoster bi to trebao uvažiti prije i iznad svega drugoga. I to je, IMHO, najnormalnija, zapravo prva stvar koju bi direktor u tvojoj situaciji učinio.