Transfer Domains

Pozdrav,

Zakupio sam “neograniceni hosting” kod Hostgatora i sad bi sve domene kako ce mi isticati najam na postojecim domacim serverima prebacio na taj jedan veliki server tj. hosting…

E sad me zanima, kako da tu stranicu prebacio na novi hosting posto domene nisam osobno zakupio nego preko nasih domacih posluzitelja i narvno DNS adresa je registriran na njih.

POsto mi prva domena istice za cca 1 mj. dali da pricekam da istekne zakup domene pa ju kupim preko drugog posluzitelja? Koliko je to opasno, da nebi ostao bez domene…
Ili da ju sada produzim pa onda nekako pokusam prebacujem na novi registar?
Ima netko iskustva s takvim stvarima?

Thnx!

Domene i web stranice je preporucivo imati odvojeno. Transferirajte domene npr. na namesilo, dovoljno je da sadasnjem registru uputite ticket da otkljucaju domenu i da vam daju AUTHCODE. Provjerite u kontakt podacima domene da li je naveden vas email, jer ce biti potrebno klikniti na link za potvrdu transfera. Taj email ce vam poslati centralni registar. Kod upisete kod tog novog registra, platite jos jednu godinu registracije domene, pricekate par dana i domena je premjestena.

Netrebate cekati sa transferom domena, mozete odmah.
Zatim jednostavno promijenite dns servere prema novom web hostingu. Naravno prije prebacite web sa starog hostinga.

prvo, hvala na pomoci…

Zasto je bolje da domena i web budu odvojeni, sta se znalo dogadjati ako su zajedno ?
i zasto da transferiram na Namesilo ? po cemu su bolji od ostalih?

Kada se preko njih kupi nova domena, dali i oni registriraju na sebe ili je DNS registriran na kupca?

Hvala!

Kad su odvojeni web i domena, tada mozete u svako doba promijeniti web hosting bez komplikacija. Nije potrebno traziti transfer, otkljucavanje… Ako su zajedno, zna se da web bude baniran, zbog sadrzaja ili propadne hoster, tada je sve kompliciranije, dok izvucete domenu kod drugog.

Domene kod nasih registara su malo skuplje, a vanka je kod vecine ispod 10$, jos ako naletite na kupon sa popustima da se ustediti. Sve domene glase na vas, adresa i kontakt email. Ako ne glase, tada selite sa tog registra :frowning: Nameshilo sam stavio samo kao primjer, imate tu otvorenih tema u vezi registara domena.

DNS server samo ukazuje gdje je web stranica smjestena: link a imate i tu sto je web hosting

OK, proucit cu te linkove, sada sam na poslu pa jos nemogu :wink:

nego jel taj Namesilo ok?
Dali bi preporucili da kod njih prebacim domene i zakupljujem nove?
neznam jos na sta sve moram pazit prilikom odabira registra…

Thnx!

Nedavno sam sa Godaddya prebacio domenu na Namesilo, 6 dana je trajalo dok mi je domena bila vidljiva kod novog registra. Imate puno otvorenih tema u vezi registra, jedna je nedavno pokrenuta: link
Odaberite neko od zvucnijih imena nevedenih na linku i nema problema. pozdrav,

update. transfer sa dynadot.com -> namesilo.com oko 1 sat je trajalo, superbrzo :slight_smile:

@sproject, samim transferom domene i produžuješ istu. Ja sam također bio na GoDaddy i prebacio se na NameSilo.

Npr. ako imam domenu aktivnu 6 mjeseci i prebacujem ju na drugi registar sta se ona automatski obnavlja i produzuje za godinu dana?
Dali se to financijski isplati prebacivati prije nego dodje kraj zakupa pa da tek onda prebacim i produzim…

Thnx.

Ako ti domena istiće u 12. mjesecu ove godine a ti je sada prebaciš, ti platiš transfer domene novom registru a domena je produžena do 12. mjeseca iduće godine. Odnosno, plačanjem transfera ti ujedno plačaš i produženje domene.

1 Like

Transfer je besplatan, ali je uslov za transfer produživanje godine, koje se naplaćuje. :slight_smile:

1 Like

Zašto nije ista cijena kod transfera i produženja?

Prebacio sam dvije domene sa namesila na godaddy, jedna je prosla a druga stoji sa emailom [email protected] iako mi nije na whois privacy i nije zaključana. Godaddy ništa ne šalje. Jeste li se susretali sa ovim problemom?