TransferWise iskustva?

Koristi dosta ljudi…ima čak i par tema na forumu…evo zadnja koja je još aktivna

Ja koristio 2 meseca. Zatvorili mi account bez ikakvog emaila ili notifikacije nego sam saznao tek kad sam probao da se ulogujem. i ukrali mi 200 evra,

Mojim prijatelju su blokirali račun zbog čestih uplata jer su skontali da se privatni račun koristi u poslovne svrhe i odmah mu poslali email da pošalje drugi račun da mu prebace novac, ja koristim gotov godinu dana i nemam problema nikakvih, primam uplate na drugi račun i bez naknade šaljem sebi na transferwise i isplaćujem, monese su prevaranti.
Mene zanima zna li neko može li se Revolut iskombinovati u Bosni?
Ja imam račun u jednoj banci koja je ubjedljivo najbolja u Evropi, visa karticu daju ali bi mi trebao i revolut za svaki slučaj

Je li imao netko iskustva da je iz inostranstva putem TW slao novce prema Bosni ?

Od samog začetka Transferwise-a do dana današnjeg njih koristim. Niti jedan priliv nisam dobio na domaći tekući račun, niti planiram, a naredni mi je setup za Transferwise:

  • Personal and Business account u UK
  • PO box da mi proslijedi svu poštu koja pristiže na moje ime ili ime firme u BiH
  • Business kartica Transferwise, koju koristim onako kako hoću.

Zavisno od broja priliva, transakcija obavljenim u jednom mjesecu, možete pisati TW supportu da vam daju partner fees i uštedite koju funtu mjesečno :slight_smile:

trebam otvoriti Wise… primao bih mjesečno od 2 firme (strane) ukupno 1500€, dakle svakog mjeseca… ne znam da li da odaberem personal acc ili business? i koja je razlika?

1 Like

jel baš nitko nema iskustva sa Wise ? :thinking:

Personal ti je dovoljan. Business ti moze biti handy ako ti planiras isplacivati honorare drugima. Uvijek mozes kasnije napraviti upgrade s peronal na business.

Ne šalju karticu za BiH kako ćeš trošiti?

Zar ne treba imati registrovanu firmu za business?

preuzmem karticu u HR trošim u BiH?

možeš.

50 HRK ti traži da ti karticu pošalju poštom (dakle, na HR adresu).

I onda možeš “accountove” dodavati unutar svog Wisea, dakle kunski, eurski, dolarski…

e da bi primio transakciju iz SAD-a, moraš imati svoj dolarski account aktivan i verificiran…

Odnosno, Wise će ti ga dodijeliti, ali za verifikaciju će te zahtijevati da sa svog bankovnog računa uplatiš 20-ak dolara (čini mi se) i onda će ti biti verificiran i dobit ćeš podatke o svom dolarskom accountu

Jer prilikom primanja novca te tražim routing number (a to možeš vidjeti tek kad ga verificiraš).

Tako da se pripremiš na to

Plus evo recentni update. Pričao sam s frendom nedavno (sjetio se toga naknadno) pa mi kaže da je ubacio Wise Visa karticu u bankomat u Hrvatskoj (PBZ) i da je povukao 1000 HRK i da mu je uzelo 25 hrk provizije…Nije pokušavao na drugim bankomatima

Probao sam i ja dići na PBZ, odmah izbaci upozorenje da PBZ uzima 25kn naknade za transakciju pa sam odustao, Zaba ne uzima nikakvu naknadu.

sve aktiviro…sad se čeka kartica…
jedino me zanima podizanje u BiH, jer nema BAM valutu, konverziju znači radi sam?

edit: kad sam napiso sve aktiviro…mislio sam na IBAN I BIC… ovo za Ameriku nisam…ali preko ibana mogu primati uplate u dolarima zar ne?? zapravo ne znam iz koje države ova firma plaća ali prije mi je na revolut plaćala u dolarima preko ibana… je li i ovdije tako frcera ili trebam aktivirati to za SAD??

e vidiš, to ću baš javiti frendu (bili na kavi i on mi to pokazuje za pbz)

e ne znam ti za to 100 %

@ajme

znači otvoriš obrt ili d.o.o i javiš onda u poreznu da imaš alternativni račun i onda sve prebacuješ na glavni od firme?

Pozdrav, trebam informaciju o Transfer Wise u BiH, planiram to otvoriti, kakva su realna iskustvau BiH sa tim, kako prvo pri registraciji uvezati racun i koji racun, jel treba biti devizni racun u BiH banci ili nesto drugo. Kako podizati poslije novac sa Transfer Wise i td? Hvala

xd prvi post i odma sibnes jedan mali slatki tajni affiliate code :smiley: I respect the hutle tho

2 Likeova