Traze se backendasi i backendasice

Pretezito je u PHPu, ali poznavanje PHP-a nije uvjet za dobivanje posla.

Bitnije je da back-end developer razumije siru sliku, a to se da skuziti kroz 10-20-30 minuta razgovora s osobom. Jezik je samo alat koji se lako nauci.

Ako si zainteresiran mozes doci na pice da vidis gdje smo, kako disemo i da popricamo, no strings attached:)

Zasada imam posao tako da hvala na ponudi :slight_smile:
Možda u budućnosti.

Koja tehnologija se koristi u FE?

Bump, sada trazimo backendase, frontendase, iOS developere i UI/UX dizajnere.

Opise oglasa (kao i potencijalne place) mozete vidjeti na https://www.trikoder.net

Neki su prije pitali za placu kada sam objavljivao da trazimo backendase, tada nisam imao podatke za podijeliti, a sada imam. Nisam trenutno siguran za ostale pozicije, ali za backend developere slijedi:

  • junior pozicija: 11.000 - 15.500kn
  • mid pozicija: 16.000 - 21.500kn
  • senior pozicija: 22.000+ kn

Navedeno su bruto 1 iznosi

O svim ostalim zanimljivim uvjetima (poput fleksibilnog radnog vremena ili full-time remote rada) mozete procitati u uvodnom postu.

3 Likeova

Da li je za mid i senior pozicije obvezno znanje symfony-a?

Nope. Symfony iskustvo je plus, ali ne i uvjet.

Ne vezano za temu (zaposljavanje), htio bi samo dodati da sam nekoliko puta poslovno isao u Njuskalo i svaki put bi ostao iznenaden koliko je pozitivna atmosfera u toj firmi. Cista 5-ca :slight_smile:

1 Like

Kako vam izgleda selekcijski postupak? ono da nije 100 krugova i da traje 100 godina.

To nitko ne voli.

  1. razmijenis s HR-om neke informacije – tko si, sto si, iskustva/CV – standardne stvari
  2. razgovor uzivo s nekim od backendasa + HRom
  3. profit

Sve korake je moguce odraditi fully remote iz svoje sobe ako je fizicka prisutnost nemoguca.

Ovo je uvijek višak. To je moje mišljenje.

Prije svega isprike na upadu u temu.

Zasto je visak, bas bih volio da cujem ?

Na većini razgovora sam uglavnom razgovarao sa šefim, vlasnikom, kako god.

Predstavio firmu, što ću raditi, popričali o stvarima iz cv-a i ono što je bitno za posao, očekivanja, uglavnom svugdje jedan razgovor i odgovor pozitivan ili negativan.

Ako je pozitivan, potpisujemo ugovor o radu, u trenutnoj firmi u kojoj sam radio, dao otkaz, odradio otkazni rok i to je to.

Što da mene iz HR-a pita, gdje se vidim?
Vidim se u ogledalu.:sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:

Ili se predstavite, pero perić, viša uzaludna, smjer nadaj se, a sve ti piše u cv-u.

I ostala glupa pitanja.

Možda netko misli da pišem bezveze, ali nije, uvijek sam dobio posao kad sam razgovarao sa jednom osobom i samo stručni dio , brzo se dogovorili i to je to.

Sve ostalo je gubljenje vremena.

Ili da me pita predstavite se? Piše ti u cv-u za svakog tko zna čitati.

Zato se šalje i molba.

Da ne kažem da sam dobio u zadnje vrijeme 4-5 ponuda za aws od recruitera , gdje točno objasne sve korake.

Moram priznati @tony na objavi rangova plaća.

Hočeš dobre kandidate objavi raspon plaća.

Zašto imate link za oglase na vanjske stranice?
Ako imate svoj HR odjel. Na kojem jeziku se šalje cv i molba?

Ako smo u hr, trebao bi hr, ako je netko stranac, neka si prevodi. Ako ću se prijavljivati za posao u japanu i oglas bude na japanskom, onda ću poslati prijavu na japanskom.:sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:

Malo sam nad…n, pa zato tako pišem.

Isto tako psihološka testiranja, 5 krugova i gluposti, to za it više ne vrijedi. Čovjek kad mijenja posao, prijava, nakon završetka natječaja razgovor ili odbijenica i zaposlenje.

Od muhe se radi slon.

@tony , jel imate puno posla?
Kako je ugovor, za stalno sa probnim rokom ili prvo probni rok?

3 Likeova

Ovo sve za HR ne bih puno komentirao, imas pravo na svoje misljenje.

Jako nam je bitno da osoba koja dolazi se uklapa u kulturu firme i tima u koji potencijalno dolazi, a HR je tu prva linija obrane.
Ako kandidat tu faila, nema niti potrebe za tehnickim intervjuom, ma koliko kandidat tehnicki potkovan bio.

Moram priznati da ne razumijem ovo pitanje.
Kakve veze to sto imamo svoj HR odjel ima s time gdje je objavljen oglas?

Zasto?
Nisam nigdje rekao da smo mi Hrvati-only firma. Dapace oglas na engleskom jeziku bi ti trebao reci bas suprotno.

Ali evo eksplicitno – poznavanje niti PHPa niti hrvatskog jezika nije uvjet! :slight_smile:

To je tocno i u pravu si.

Moje mišljenje je , da ovo nije ni približno točno.

Ako me iz HR-a pitaju, gdje se vidim? vidim se u ogledalu kao šef odjela u kravati. :sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:, kakvo pitanje takav odgovor, a moje iskustvo sa ljudima iz hr-a je očajno.

Sretno u potrazi za kandidatima.

Nisam HRovac pa mozda malo sad pricam u suplje iz svoje developerske perspektive, ali ako ce mi primjerice netko na pitanje “gdje se vidis za X godina?” odgovoriti sa “paa, ne znam”, dok ce netko drugi odgovoriti sa “vidim se kako sam tehnicki vodio barem jedan veci projekt i bio arhitekt na istom, vodio manji tim te barem jednom pricao/drzao predavanje unutar lokalne zajednice o temi u vezi koje sam strastven”, razlika u tim osobama mi je nebo i zemlja.

Opet velim, nisam HRovac niti poznam njihove metode, ali smatram da je njihov posao i uloga enormno bitna.

Zasto ne? :wink:
Mnogi vole one koji pucaju visoko, znaci da ambicija i motivacija sigurno postoje:)

Thx

1 Like

@tony
u koju dobnu skupini kanditati trebaju spadati da bi se uklapali u kulture firme, od - do … godina?

Bok, nemamo takvo nesto striktno definirano. Minimalno naravno moraju imati 18 godina.

Ja pojma nemam s kakvim si to firmama suradjivao, pa da si direktno sa nekim sefom/vlasnikom pricao.U vecini slucajeva oni nemaju ni vremena, zelje a ni znanja da ocijene da li je neko ok ili ne.

Imam nekoliko intervjua iza sebe, kako sa vecim tako i manjim firmama i mislim da sam samo jednom dobio to pitanje i to je bilo relativno davno.
Ono o cemu sam pricao s HR-om su stvari kao: zasto sam aplicirao, kako bi se ponasao u slucaju konflikta, $$$ i slicne stvari.
HR je pored toga jako koristan u situacijama gdje se treba pozabaviti radnom dozvolom, privremenim smjestajem i slicnim stvarima u slucaju da se selis negdje (ovo varira od firme do firme).

Kao sto ti je Toni rekao, nije bitno samo tehnicko znanje, uvijek se polazi od toga da li se uklapas u svu tu pricu.HR je tu prvi koji bi trebao to procijeniti.

A slusaj niko te ne tjera da radis to ako ne zelis posao.Na pocetku budes upoznat sa procesom u toj firmi pa sam odluci hoces li ili neces.Slazem se da je cijeli taj interview proces s*eban, ali sta je tu je.
Ovaj proces iz oglasa je po meni sasvim korektan.

Sve u svemu vecinu stvari koje si ti naveo u vezi HR-a, ja osobno nisam dozivio.

a koja bi bila neka najstarija dobna granica, da li bi se uklopio neko sa 40 ili 45 g. ? na primjer za poziciju frontend dev.

Naravno da da, ne vidim zasto ne. Nemamo takvo sto definirano, ali ako ti sta znaci imamo ekipu te dobi i svi funkcioniramo super:)