Traži se čuvanje ovaca

False advertising

18+

Doso coban u katun i jbg poslije odredjenog pita čobane kako vi ono radite, nema zena odje. Kazu cobani jbg mi to činimo sa ovcama. On rece ma dje to činjet. I prodje jos vremena i njemu prigustilo i sta ce krenu on da vodi ljubav s ovcom. Kad iskocise cobani iza coska i pocese grohotom da mu se smiju. “Pa zar ne rekoste da i vi jebete ovce?!” “Jebemo, al dje ces tu najruzniju?”

2 Likeova

Znaci, Facebook rules. Stavila cura oglas u neku grupu na fb za potraznju poslova…oglas dobio 500njak lajkova, hrpu komentara…da je cak admin bkokirao komentiranje i ja tonu zamolbi za posao na email u tom danu.

Čak se javio jedan momak iz obližnjeg mjesta i to će bit nadam se dobitna kombinacija pošto je stari skeptičan primiti stranca u kuću … tak je reagirao kad je čuo da sam oglas postavio. On je inače tvrd orah, ja mu ovo iza leđa organizirao… xd.
A ovaj momak neće morat živjet s njim…posto je blizu. :slight_smile:

1 Like

To nije drone koji je specijalno namjenjen toj funkciji da bi je automaski odrađivao.
To je standarni DJI kinematografik drone (za snimanje), vrli sličan po performansama kao i ovaj moj sa slike…a farmer ga tek koristi u svrhu da potera ovce. Poterao sam ih i ja tako, ali to je velika razlika od nekakve automatizacije. Ovo ima puno nedostataka da bi bilo praktično.

Btw. snimka farme mog starog iz zraka sa dronom: https://youtu.be/ALPkGx_ZVLM

2 Likeova

Ok, pastir najvjerovatnije rješen, vidjet ću “moreno”…sad drugi dio problematike:

Buraz neće tako skoro van iz zatvora…zove me i moli da preuzmem farmu da ne propadne.
Koliko god sam postao gradsko dijete…mogu rec da je ovo fakat primamljivo, jer znam da ima jako malo posla. Farma je tako posložena da se sastoji od divljih krava koje hodaju po velikim pašnjacima. Nemaju te krave štalu…nit se itko oko njih nešto naročito brine. Treba im samo zimi dovozit sijeno. (Ok, treba to sijeno spremiti…ali ima se kvalitetna mehanizacija…sve se strojevima odradi)
Zarada nije nit od krava, nit mlijeka nit telića …nego buraz dobiva znatne poticaje samo što krave postoje. Točnije, zato što pasu pašnjake.
@zgubijumf, zato ti rekoh…ti poticaji ne potiču seljake da išta proizvode. Masu ih je zametnulo tako divlja goveda i samo beru lovu po površini pašnjaka kojeg pokriju. Debilana, ali ajmo dalje…

Ipak, treba zivjet tamo i povremeno bacit pogled na krave. (Označene su i GPSom)

I sad si ja gruntam naglas kako to spasit?..ja nisam netko tko bi isao zivjet tamo, a stari će po svemu sudeći isto dići ruke od toga, jer se ispostavilo da je buraz namjerno napravio show da ode u zatvor…frajer bi igrao monopoly i dirigirao iz zatvora. Show živi, knjigu bi rado napisao, heh.

Uglavnom, kada bi netko ozbiljan i ambiciozan bio spreman preuzeti tu farmu…razno razne kombinacije bi se mogle dogovoriti na obostranu korist. U suprotnom će buraz bit izbačen sa zemljišta koje posjeduje i drugi maheri će brat poticaje nad tom zemljom. Ekšli, ovdje su se rad tih poticaja fino nadmetali tko će koliko zemlje zauzet. Baš ko monopoly, kad prvo skupljaš zemljišta, hehe.

Ne znam…pisem vjerovatno zbrda zdola…imam potrebu makar istresti iz sebe. Al nikad ne znaš koja ideja na forumu može osvanut.

Kako je nastao ovaj dio sa zgradama i obradivim parcelma odmah iza njih? Pravo zanimljivo, jer nigdje nisam vidio nešto slično :smiley:

Pa to je malo mjestašce (Lički Osik) i ništa čudno da imaš i zgrade i parcele :slight_smile:

Zalosno je to da nasi ljudi nece ili neznaju iskoristiti priliku sto trenutno nudi drzava i moguce poticaje iz EU.
Znam covjeka koji drzi bio ljesnjake i na neki hektar dobije 20 000kn godisnjeg poticaja. Nalazi se na rualnom podrucju gdje jos moze potegnuti pare iz EU i prosiriti proizvodnju.
U zivotu nisam probao ukusniji ljesnjak. Ovo sto se prodaje po ducanima je cisto smece, a kila je preko 100kn. Jos da napomenem da je ljesnjak BIO i nema spricanja niti umjetnih gnojiva.

Gdje je problem ?

Problem je sto taj covjek nezna prodati ljesnjake koji su izvrsni, top klasa. Prodaje susjedima za 30kn. Kad sam ga pitao zasto ih ne stavis na njuskalo i saljes postom, rekao je da se ne kuzi u “kompjuterske programe”. Na zalost radi se o mladom covjeku koji rinta i kosi po cijele dana za 20 000kn godisnjih poticaja.
Predlozio sam mu da ga mogu spojiti sa agencijom i da mu objasne na koji nacin dobit novac iz EU i kako plasirati proizvod. Njegov odgovor je da ne vjeruje HDZ-u.
Eto, tuzna prica.

2 Likeova

Da, puno seljaka je ostalo poprilično informatički nepismeno i neupućeno u osnovne mogućnosti interneta (tipa služenje forumima) …a kamoli nešto naprednije kao što je ebay ili šta ti ja znam… (barem iz moga kruga opazanja)

Nisu u pitanju samo seljaci :stuck_out_tongue: 90 % ljudi idu na face , insta,twiter i druge mreze jer im je neko to namestio na telefon ,a oni u sustini pojma nemaju ni gde su,

5 Likeova

Koju visinu si postigao sa dronom? Čini se dosta visoko?

To ima i kod nas u Srbiji, te krave se zovu buše, i bukvalno nemas posla oko njih, samo eto zimi posao oko sena tj bala. Podsticaji su i kod nas dobri, samo da imas povrsinu za njih i lagano.

Iskreno, ja da si mi blizi, rado bih pobegao od ovog posla i “blejao” sa ovcama, jer znam da cuvanje ovaca i nije neki posao. Samo da ne odlutas u mislima, jer onda odu lagano u “zabranjeno voce” (mladu detelinu, psenicu i sl) e onda je zeznuto za njih jer znaju i da se prejedu…

1 Like

To je mozda nekih 300m. Inace sam letio max na 500m, isao bi on i dalje, ali je softwareski ograničen na 500m, jer je to i zakonsko ograničenje. Sliku sa 500m nazalost ne mogu pronac na mobitelu…mozd ponovim ako ga osposobim. Nazalost nisam ga poletio ovog puta kak spada…nesto hebe aplikacija na mobitelu. :confused:

1 Like

Ovdje su cak svi role počeli pravit. Tu se sve onda strojevima radi…do samog utovara i hranjenja.

Na svu sreću nema kvarova, inače je čuvanje daleko teže kada ih non stop moraš odbijati od kuda bi one najviše htjele ići.

Mislio sam predloziti ogradu, ali kada sam gledao cijene muka mi je dosla :slight_smile: Jeftinije je poslagat metar ipo cigla nego kupit ogradu hehe

Ne ide bas tako lako. Pašnjaci su dinamični. Ono što se i ograđuje, ograđuje se električnom ogradom…koja nije skupa. Obična žica na stupićima koju ovce poštuju, jer znaju što ih čeka ako taknu žicu.

No sada se više ne može ograditi puno površine kao nekada…to je “ničija” zemlja, no sada više stari nije jedini tu da bi je mogao svojatati i ograditi. Nekada je bilo toliko toga ograđeno žicom da je trebalo sat dva hoda proći uz cijelu žicu.

JJeba te čuvanje ovaca prolazi a kad sab ja tražija ljude za mužu krava c3po me bananira na dugi period. Dvostruka mjerila, Smrad!! 3cpoa i mrcinu triba ukloniti sa ovog foruma, a u steela, nije ni on nevin.

EDIT. Vlasnica krava se snašla i bez moje pomoći.

Ma oglas je prvo dat iz poluzezancije…malo podijelio muku svoju, htio ga u birtiju stavit. Al reko, mozda i naleti netko.

Nego…kad vec dijelim muku svoju… ovdje sam nekada zivio:


Nekadasnji libac, ili ti svinjac…kucica “dva sa dva” …unutra nas petero. Ali ajd, to je bilo nakon rata, stari se htio vratiti na svoje…a u prvu ruku nije bilo druge opcije.

Nego, moj brat…20 i koju godinu kasnije…sa primanjem od cirka 300 000kn godišnje živi u ovakvim uvjetima:

Bez iole normalnog wca, kamol tuša. No on ionako smatra da je tusiranje za budale i slabiće i diči se time da se ne opere niti jednom cijele godine. Dobro ste čuli, zvuči i meni nevjerovatno, ali sigurno nije daleko od istine. I to je u cijeloj priči još daleko najmanji problem sa njime. :confused:

3 Likeova

Tak izgledaju amartmani koje kod nas na moru rentaju po 100€/dan.

3 Likeova

Teško da ovako, ali kužim poantu xd.
Nebi da slikam wc, možda bi i opis bio dovoljan. Osim što kenjaš kroz rupu dolje na hrpu (ajde, tako je to bilo nekad) …ali od toga davnog nekad, buraz nije zamjenio nit jednu dasku…pa se sve uvija pod tobom i gledaš hoćeš li propast dolje na hrpu. Doslovice moraš pazit na koju dasku staješ.
Mislim, nekad je to bio uređen “ganak” …od kojeg je ostala samo poneka daska i rupa.

Gadarija tek slijedi…oni osjetljivi i mlađi od 18 nek stanu čitat.
…da mu nebi vjetar raznosio toalet papir po dvorištu, onda je svojoj obitelji naredio da papir poslije nužde samo bace u kut “wc-a”. Pa tako dok kenjaš imaš mio pogled na tuđe uratke na rpetini papira koji ti se muva oko nogu.

Ma ono, gadarije najteže vrste… jer moram napomenut da sam kod njega postio od wca. Bio jednom i nikad vise.

1 Like