Traži se photoshop majstor

Da nebi bilo …nije da mora sa recordingom, samo mi se čini simpatično trajno rješenje…pa djelim svoje mišljenje :slight_smile:
Svakako ako si spreman ručno odraditi 10 - 30 komada, najbolje da to prebacimo na email pa se dogovorimo oko cijene ako bi išlo više komada. :wink:

Automatizacija je uvijek prednost ali iskreno navikao sam sve raditi ručno u PS-u.
Zašto, pa vjerovatno jer bi podešavanje silnih varijabli i svega što bi mi trebalo trajalo duže nego sam posao :D, barem za moje photoshop potrebe (web-design, photo manipulation). Tako da nisam dosad imao potrebe za nečim takvim.

Znači super stvar za neke uvjete gdje nema previše razlike u inputu, ali eto takvi radovi kod mene baš i ne prevladavaju :stuck_out_tongue:

Baš se igram još malo sa time… i da super je stvar za štošta, tj. gdje god imaš ponavljajuće radnje. Jednom te radnje snimiš i samo apliciraš na nešto gdje ih želiš ponoviti. :wink:
U PS sučelju vrlo jednostavno za izvest: klik record, klik stop, klik play. :slight_smile:
Nema baš nikakvih zahtjevnih setupova.

Ali ima nažalost i jedan veliki nedostatak…baš sada testirao.
Naime, dok si u fazi snimanja, PS će zapamtiti sve akcije koje si poklikao/napravio. I sve akcije koje napraviš nad nekim layerom…on ih lako snimi i po potrebi aplicira na bilo koji drugi layer. Tu ne može biti greške.

ALI, ako za vrijeme snimanja kreiraš nove layere…onda nastaje grd problem. Jer moment kada ti selektiraš layer koji se zove tipa “layer 5” koji je nastao automatski kada si kliknuo nad nekom selekcijom CTRL+X - CTRL-V (jel, cut-> paste)
…i sada kada selektiraš taj layer tu akciju će PS zapamtiti kao “select layer 5”

Imajmo na umu da je “layer 5” ime koje je nastalo automatskom numeracijom ovisno od broja layera na sceni.

I gdje nastaje problem…kada kasnije ideš taj record apliciratai na neki drugi layer … ako nemaš u tom momentu isti broj layera na sceni kao kada si radio recording…to znači da u nekom koraku automatske reprodukcije sada neće nastati “layer 5”, nego će nastati tipa “layer 10” …i zatim photoshop kad kod reprodukcije dođe do koraka koji je zapamtio kao “select layer 5” …nastat će problem ako sada tog layera na sceni nemamo … ili ako to sada nije layer koji u ovom momentu želimo da bude selektiran, nego sada jel želimo da bude selektiran “layer 10” …i tako nastaje kaos. :smiley:

ALI zato ništa što se ne može savladati! I rješenje je dapače vrlo jednostavno.

Kao što sam rekao da grafika2 koja je INPUT2 mora biti ekvivalent grafici1 koja je INPUT1, tako treba razmotriti da su i svi layeri na sceni isto INPUT prije početka apliciranja onoga što smo snimili.
Tako da kao što grafike trebaju biti ekvivalente…ako snimamo recording dok radimo nad više layera…onda i broj layera mora biti ekvivalent situaciji kada snimamo i kada ćemo kasnije to snimljeno aplicirati na neku novu scenu.

Što znači ako smo naše korake snimili na sceni koja je imala 5 layera, onda u momentu kada idemo kliknuti PLAY i taj zapis aplicirati na neku drugu scenu, želimo i tada isto imati scenu sa 5 layera. I onda se PS neće zbuniti, tj. neće doći do greške…jer će svi layeri koji će nastajati prilikom reprodukcije, dobiti točno imena koja si imao na layerima dok si manualno radio recording. :wink:

Nezz jesam li uspio objasniti. :smiley:

Za ove neće trebat transformacija xd

Sve ja to kužim, jer sam jednom davno i proučavao batch processing u ps-u i shvatio da je to za jako usku primjenu u kojoj ja nisam baš našao svhe ali evo očito baš pogađa ovaj tvom problem u sridu.

A što se ove zadnje slike tiče čini se da je nastala kao photomerge Ulricha i Hetfielda. Gornji dio glave Ulrich, donji Hetfield. :smiley:

Drago mi je ako ti je jasno… nisam svakako htio daviti…ali vjerujem da je koristan metod i ne škodi ga podijeliti malo javno …a i mene je kopkalo zašto taj pristup nekada funkcionira, a nekada ne…pa sam zagrebao sada malo dublje sa testiranjem…i iskopao ovu problematiku sa layerima i soluciju tom problemu.

Ako smo svjesni te problematike i solucije problemu… može se stvarno kompleksna radnja snimiti i aplicirati taj postupak na neku drugu scenu.

P.S. batch processing mi nije poznat u PS-u, ali mi se ovaj recording čini daleko primitivniji i jednostavniji pristup. Vrlo moguće i daleko ograničeniji u primjeni.

Možemo ga doslovno shvatiti kao da imamo robota pored sebe koji gleda sve klikove koje smo poklikali + micanje miša…i koji može to sve ponoviti u bilo kojem trenutku. Bez ikakvog razmišljanja što se dešava na ekranu…on samo ponavlja sve kao što smo i mi poklikali. :slight_smile:
Ekšuali taj pristup mi je zafalio ponekada ovako na random radu na računalu…i poželio sam da imam univerzalni program koji bi to mogao tako odigrati da prati user inpute i da po zadatku ih može ponoviti :slight_smile: