Tražim free muziku koju se smije koristiti u vlastitim video-zapisima?

Ima li negdje na internetu free muzika, koju smijem npr. ubaciti u neki video i objaviti na youtube-u, a da time ne povrijedim ničija autorska prava?

Pa sam YouTube ti ima ogroman izbor glazbe koju možeš koristiti u uploadanom materijalu.

A otkud znam koju stvar smijem koristiti a koju ne u uploadanom materijalu?

Možeš koristiti sve iz YouTube audioteke, zato i to jest tamo. Odeš na edit video, zatim audio tab, i tamo možeš izabrati soundtrack iz tisuća dostupnih. Dakle, zvuk dodaš na samom youtubeu nakon uploada videa.

Nisam ni znala za tu mogućnost, hvala na informaciji.

No, ako netko zna za još neka mjesta na internetu sa kojih se može downloadati i onda javno koristiti neka muzika (neprofitabilno), neka još javi i to.
Nekad i izvan videa zatrebam takve stvari, npr. za koju PPT prezentaciju (koju ću uploadati na web), ili za stavljanje u video, ali ne ovako naknadno na Youtubeu, već u nekim dijelovima videa kombinirano s ostalim dijelovima videa…

Upiši u google free music legal download

http://freemusicarchive.org/curator/Creative_Commons/

Mislim da će ti biti dosta za početak. :slight_smile:

Ovo je i meni trebalo. Svi imate rep. :slight_smile:

Ovo je i meni palo na pamet, no problem je u tome što meni nije bitan samo legalan download, nego da nakon toga mogu i legal upload. :slight_smile: A to baš nije isto, čini mi se.

CreatifCode, hvala. :slight_smile:

A jučer mi je baš i jedan kolega na poslu rekao neka upišem
free background music
e da, a to miriši i na legal upload… :slight_smile: