Tražim hosting sa nezavisnim cjelinama

Glavno pitanje je gdje ćeš to postaviti? Sama mašina nije problem, možeš na laptopu instalirati neki serverski OS (gotovo svaka Linux distribucija), ALI je glavna karika imati link prema vani, što nosi sa sobom druge stvari (IP adresu, brzinu, stabilnost, DNS registraciju)…

Sve se može, samo je pitanje isplativosti.

1 Like

Misliš da postaviš kući ili taj fazon? Nemaš statičku IP adresu, upload link će biti jako loš, dok to dvoje kupiš već si iznad cijene dedicated servera.

Ako misliš da zakupiš i postaviš u data centar neki, možeš i to, guglaj “server colocation” ili “server housing”. Tu kupiš fizički mašinu i iznajmiš mjesto u data centru.

Dugoročno to je ok i relativno jeftino ako znaš šta radiš.

VPS unmanaged server, host praktično ne obavlja ništa mimo konekcije i same virtualizacije. Podešavanje OS-a, servisa, aplikacija, monitoring sve to radiš sam. Bilo kakav problem rješavaš sam. Ako imaš klijente i baviš se nečim drugim ne vidim poentu trošenja vremena na ovo, pogotovu da učiš dok sajtovi klijenata trebaju dostupnost. Uzmi paralelno unmanaged vps (jeftini su) i igraj se ako ti je do tog.

Problemi na serveru iskaču većinom neplanirano. Za većinu treba par minuta da ih riješiš ako znaš šta radiš…

Stvar je u tome da nije podesi sve jednom i zavrsio si, pogotovo ne ako se radi o nekim prometnijim aplikacijama jer postoji milion stvari koje se mogu desiti.

Cak i najveci (Netflix npr) koriste AWS, jer je ocito za njih to dosta isplativije nego imati vlastitu infrastrukturu koju moraju odrzavati, scaleati kad zatreba itd.

server limit default 256… poserem im se u managed. nedelju dana se nerviram i razmjenjujem poruke sa njima da bi na kraju sam pronasao sta je u pitanju. napokon mogu da spavam :slight_smile:

1 Like

U takvoj situaciji je najbolje izolovati taj sajt na poseban hosting dok se ne utvrdi šta je uzrok.
Naknadna pamet al’ za ako zatreba manji gubitak živaca nekad.

uradjeno, a iznad tvoje poruke je sta je bio problem… falila je jedna 0 i jedan klik.

Pročit’o sam, zato i kažem naknadna pamet.
Svakako je manje nervoze kad se problematična aplikacija izoluje od ostalih.

Nikad ne očekuj od support-a da će blagonaklono i/ili izdašno nuditi savjete koji podrazumijevaju dodatni trošak resursa.

1 Like