Tražim pisca za turističke tekstove 5kn/100w

Sve stoji u naslovu, potreban pisac plaćam 5kn za 100 napisanih riječi. Tekstovi o gradovima, otocima, regijama, destinacijama Hrvatske. Izvor wikipedia i radite rewrite - vlastito pisanje.

Žalosno je da misliš da će ti netko raditi za toliko malo novca. PA za te novce ne rade ni pakistanci sa Fiverra. Sramota!

Za tekstove na HR je malo 0.8$ za 100reci? :slight_smile: Naveo je da su tekstovi rewrite, za sat vremena lagano pisanje 1000 reci sto dodje 8$, i kazes da je satnica od 8$ malo? :slight_smile:
Ja takve tekstove na bilo kom ex yu jeziku ne bih platio vise od 0.5$ na 100 reci nikad.

Ne znam gdje zivis, ali satnica od 8 dolara jenfobra kad radis za nekoga. Ako ces raditi sam za sebe, mislim da je sve ispod 10 eura malo.

Okej, jest na hrvatskom, ali ne vrijedi engleski 4 puta vise sigurno. Po mom misljenju, 100kn za 1000 rijeci je minimum minimuma za HR tekstove, ako je rewrite u pitanju.

Mislim okej, moze i za ove pare gore, ali kakve ce clanke dobiti? Jel mozes ocekivati nesto kvalitetno?

P.s. isprika za malo grublji nastup ranije, ali nasekiram se jer mislim da se rad treba puno vise cijeniti nego sto cijeni kod nas u HR.

1 Like

Naravno da treba da se plati rad. Ali ovde pricamo o tekstovima koji su tralalajke, nikakvo istrazivanje, tekst bude gotovo jako brzo. Tako da po mom misljenju nema sta tu da se placa mnogo.
Mesec ima 22 radna dana, neka radi po 5 sati i neka u svakom satu zavrsi 1000 reci, to dodje dnevno 8x5=40$. 40x22=880$. Ja ne bih rekao da je to losa plata :slight_smile:
Ako radi 7h to je 56x22=1232$
Ma koliko grubo zvucalo, ali pisac je “radnik u proizvodnji”, i ne moze radnik u proizvodnji da uzima veci deo kolaca od vlasnika firme jbg.

Racunica je vrlo prosta, koja je cena prosecnog klika na Adsense iz US a kolika iz bilo koje zemlje na Balkanu? Rekao bih da je 10+ puta veca cena klika, a ako mene pitas to je ono sto formira cenu.
A tekstovi nisu jedina stvar koja spada u trosak izrade jednog clanka. Imas trazenje KWa, kad ga nadjes onda treba da osmislis tekst, pa kad dobijes tekst treba da ga editujes, da odradis onpage SEO, pa ako je konkurencija veca da odradis i linkove.
I na kraju na sve to dodas rizik, ja kao neko ko ulaze u sajt bez ikakve garancije da cu da imam bilo kakav povrat snosim rizik. Osobe koje su unajmljene da pisu, traze KWe, organizuju post itd ne snose nista, vec kad zavrse posao budu placeni. A to sto su zavrsili stoji u vazduhu i mozda ce kroz 6+ meseci da pocne da zaradjuje :slight_smile:

Evo ja javno pozivam eng pisce, dajem im % od projekta koji pisu. Pisu za dzabe dok ne krene da zaradjuje projekat, kad krene da zaradjuje delimo novac. Ali ne da pisu kad im se prohte, nego full time posao kao sto ga ja radim.

1 Like

Sve ja to razumijem, pišem tekstove sam za sebe, nekoliko puta sam kupio tekstove, i znam kakav se tekst može očekivati za 10, 20, ili 30 i više dolara.

Nije loša zarada što si izračunao gore, ali iskreno nije to ni nekakva ekstra zarada (barem za hrvatsku). Ja barem od pisca očekujem da zna SEO, da zna sastaviti lijepo članak i sve, a to ne mogu očekivati za 50kn po članku od 1000 riječi. To je moj osobni stav, za sve što valja treba i platiti.

A formiranje cijena po tome koliko se potencijalno može zaraditi mi nema smisla, naročito po adsense cijenama. Ja si pravim amazon affiliate sajt, i ako hoću imalo solidan sadržaj, moram platiti barem 25-30$ na 1000 riječi. Zarada na 1000 pregleda stranice mi je cca. 15$ bez google oglasa. Da mi je sajt u nekoj niši sa digitalnim proizvodima di je provizija puno veća, znači li to da bi ja tekst trebao plaćati 2 ili 3 puta više?

Svatko sam bira nišu, a cijena teksta nekog prosječnog ne bi trebala ovisiti samo o zaradi stranice već o znanju pisca o određenoj temi, te koliko članak treba biti profesionalan. Meni kad stranica još malo naraste (nadam se), bit ću spreman platiti i 100$ za neke članke za koje mi treba neko profesionalnije znanje, a ne trebaju biti duži od 1500 riječi.

Također, jest, pisac je radnik u proizvodnji, ali smatram da treba biti dobro plaćen, jer će tebi taj članak donositi zaradu u naredne 2-3 godine (potencijalno naravno).

Opet, ovisi o niši web stranice, i o kvaliteti članaka koju hoćete dobiti. A iskreno, sa rewrite podataka sa Wikipedie sumnjam da će biti nekih rezultata, barem što se tiče SEO-a.

p.s - jedno pitanje, misliš li da netko može sjediti 5 sati i svaki sat završiti jedan članak? Pa ti članci tek onda neće biti kvalitetni. Ponavljam, sam sebi pišem članke, i uglavnom to bude jedan članak na dan, nekad mi treba i dva dana. Ako hoćeš pobijedit konkurenciju, članci trebaju biti kvalitetni, dobro istraženi, a ne sa wikipedije.

A po meni ne treba razlika u cijeni biti tolika između hrvatskog i engleskog, pa bogu hvala danas engleski nije nepoznanica, pa da ga rijetko tko zna. Puno ljudi ga zna gotovo kao i hrvatski.

p.s. bez ljutnje, samo iznosim svoje mišljenje :wink:

Zasto bih se ljutio, ovo je forum dok god je rasprava normalna nema razloga za ljutnju :slight_smile:

Ja se ne slazem sa tvojim stavom. Cena se kod mene formira na osnovu stvari koje sam pobrojao.
Za Amazon se clanci rade na osnovu revjua ljudi koji su kupili taj proizvod pa napisali misljenje na Amazonu + specifikacija proizvoda, tako da tu nema sta da se istrazuje danima.
Tebi treba dva dana da napises clanak zato sto ti nisi pisac :slight_smile:
Sto se tice sedenja od 5 sati, sta mislis koliko sede programeri? Projekt menageri? Zasto pisac ne bi sedeo i radio 5 sati dnevno? Ja znam da bi najlakse bilo da se radi 2 sata dnevno a da para bude 1500+ mesecno, moze i to naravno, ali za “vlasnika firme”, ne i za radnika u proizvodnji.

A kako ces da formiras cenu? Prvo zasto bi platio clanak neki ako ne moze da zaradi novac?
Ako si webmajstor, clanak je na neki nacin tvoj proizvod, pa onda zasto bi “pravio” proizvod ako taj proizvod ne moze da ti donese novac tj zaradu?

Odosmo previse, tek sad videh da je ovo oglas a mi ga zaspamovasmo sto nije u redu.
Da sumiram i da ne nastavljam dalje jer nije u redu, kao sto pisac ima pravo da kaze da mu ne odgovara cena tj da mu je malo, tako i poslodavac ima pravo da ponudi koliko smatra da mu taj posao vredi. A iz prakse znam da ce uglavnom da nadje pisca za taj novac koji nudi, za manju cenu ce mu trebati malo vise vremena da izfiltrira kvalitet (ili ce mozda da ima srece pa ce brze da nadje), ili ce da plati vise pa ce da dobije kvalitet(?) (Sto ne mora da bude pravilo jer sam placao i skuplje i dobijao prakticno isto).

Da se javim kao autor teme i zahvalim svima kojima su se javili, a bilo ih je.

Na kraju sam dogovorio pisanje za 2kn po 100 riječi. Slažem se, izuzetno povoljno. Kakve ću članke za to dobiti? Odlične?..vrlo teško, ali ako budu solidne kvalitete ja super zadovoljan i imam pisca za ubuduće. Moja niša se ne bazira na 1000+ riječi kvalitetnog članka već za casual 100 word opisa, velika je razlika u tome.

Imam taktike za pronalaske pisaca, meni zadovoljavajuće kvalitete, koje povoljno platim i koji su mi sami dali takvu cijenu, dakle i oni su zadovoljni. Za primjer navodim pisce iz Švedske, Danske, Norveške koji mi rade za 7-8kn po 100 riječi. Kada bi ih plaćao za 15-20kn veliki je rizik jer sve ulažeš u sajt koji možda nagodinu kapne koji €.

Zainteresovan sam za ovaj posao. Imam iskustva u pisanju tekstova.

Budući da sam novi, prvi članak dostavljam besplatno.

Plaćanje PayPal.

Ukoliko još niste našli nikog, budite slobodni da me kontaktirate.

Lijep pozdrav.

Ako imas nekoga ko pise na bilo kom od tih Skandinavskih jezika, na bilo kakvom zadovoljavajucem nivou, batali sajtove radi resell tih tekstova xD

2 Likeova

This topic was automatically closed 365 days after the last reply. New replies are no longer allowed.