Tražim preporuku za dobar windows hosting izvan Hrvatske

da ne moram razmišljati još i o vijeću za elektronske medije i npr o tome da za turističku agenciju na internetu treba imati poslovni prostor i o sličnim nebulozama.

Imam dovoljno stvarnog posla i ne da mi se trošit energiju na razmišljanje o restriktivnim zakonima.

Treba mi hosting koji podržava bar 5-6 domena, bar 100-tinjak giga bandwidth, Europa radije ali nije uvjet. Nešto kao npr. Plus hosting ali izvan Hrvatske (i server i firma).

Znam za arvixe i koristim ih, ali neće da mi kažu koliko bandwidtha je “unlimited”, osim da ni u kom slučaju ne mogu trošit stotine giga.

GoDaddy mi je neprihvatljivo spor.

Je li netko koristio Hostgator windows hosting, to je novo?

Molio bih preporuke iz vlastitog iskustva a ne po čuvenju.

[quote=“lvxor”]

GoDaddy mi je neprihvatljivo spor.

Molio bih preporuke iz vlastitog iskustva a ne po čuvenju.[/quote]

Kakv CMS koristis pa je godaddy spor?
Ja ga koristim oko 2-3 godine i sasvim je OK, naravno, na custom CMS koji sam sam napisao.

[quote=“nike”]Kakv CMS koristis pa je godaddy spor?
Ja ga koristim oko 2-3 godine i sasvim je OK, naravno, na custom CMS koji sam sam napisao.[/quote]

Ja isto koristim šta sam napišem. Ti govoriš isto o windows hostingu? Koji plan? Imam jedan site na Economy planu koji je ok brz, ali na DeLuxe planu s unlimited domenama je presporo (a imam samo 2-3 site-a na tom planu).

Evo provjeri npr Udzbenici.com pa reci je li sporo.

[quote=“lvxor”]Ja isto koristim šta sam napišem. Ti govoriš isto o windows hostingu? Koji plan? Imam jedan site na Economy planu koji je ok brz, ali na DeLuxe planu s unlimited domenama je presporo (a imam samo 2-3 site-a na tom planu).

Evo provjeri npr Udzbenici.com pa reci je li sporo.[/quote]

Da sporo je skroz, 6.5 sec da ovo ucita, da nisi koristio left join ili tako nesto?

Ja koristim .NET 2.0 i mysql bazu (sa .net Connector ili tako nes za mysql).
Stranica www.hitovi.ba, mozes probati pa vidjeti koliko je brzo, mada je optimizovano do najsitinijeg detalja, ta domena nije jednina na tom hostingu, a ima puno posjeta.

Imam nekoliko Ultimate i Deluxe hostinga (4GH planovi), vecinom USA located, mada je i nekoliko u Evropi, ali jedan od njih pomalo steka (evropski).

Prebaci se na 4GH Godaddy besplatno je i mislim da je to najbolji shared hosting tehnologija jer je hostano diljem networka pa to daje najvece performanse i sigurnost ako ti doleti 10 000 posjeta sa stumbleupona.

Da se nadodam da je latency na sve njihove servere za nas veci jer su u americi, cca 200ms ali to nije ni toliko strasno jer ako imate stranu stranicu onda je brzina za ljude iz europe i amerike brza…

[quote=“lvxor”]da ne moram razmišljati još i o vijeću za elektronske medije i npr o tome da za turističku agenciju na internetu treba imati poslovni prostor i o sličnim nebulozama.[/quote]O vijeću za elektronske medije trebaš razmišljati samo ako imaš poduzeće koje je registrirano kao medij. Nije ipak tako crno kod nas. :wink:

GoDaddy također ima jedan mali problem kod plana s više domena, npr

recimo da idem na neki url
domena.com/en/

sve ok, ali ako izostavim / i napišem url
domena.com/en

godaddy host će to pretvorit u
domena.com/domena.com/en

što može biti nezgodno ako negdje zaboraviš / ili netko linka na tvoju stranicu bez / pa imaš dupli sadržaj, da ne govorimo kako to zbunjujuće izgleda.

[quote=“lvxor”]GoDaddy također ima jedan mali problem kod plana s više domena, npr

recimo da idem na neki url
domena.com/en/

sve ok, ali ako izostavim / i napišem url
domena.com/en

godaddy host će to pretvorit u
domena.com/domena.com/en

što može biti nezgodno ako negdje zaboraviš / ili netko linka na tvoju stranicu bez / pa imaš dupli sadržaj, da ne govorimo kako to zbunjujuće izgleda.[/quote]

Da to jeste problem, ali mozes ga rijesiti.

Odes u google.com/webmasters/tools i zabranis google da indexira te linkove, tj. generises tamo robot.txt fajl, i naravno testiras ga tamo.

Mada se moze isprogramirati i redirect, ali ne bih to preporucio zbog google bota, moze ti smaniti ranking na pretrazivacima zbog toga.

To sam samo naveo za primjer, a tko zna šta sve njima još može pasti na pamet.

Nadam se da je pri kraju doba nebuloznih zakona i politike, ali ne mogu još na to računati.

[quote=“nike”]Da to jeste problem, ali mozes ga rijesiti.

Odes u google.com/webmasters/tools i zabranis google da indexira te linkove, tj. generises tamo robot.txt fajl, i naravno testiras ga tamo.

Mada se moze isprogramirati i redirect, ali ne bih to preporucio zbog google bota, moze ti smaniti ranking na pretrazivacima zbog toga.[/quote]

Nisam baš najsretniji s takvim rješenjem, ionako se stvari znaju zapetljati pa mi samo još fali dodatni sloj komplikacija…

Neka druga preporuka osim GoDaddy-ja? Anyone?

htio sam ti preporučit arvixe, al već znaš za njih… :slight_smile:

Hostgator broj 1 po meni. Koristim ih malo preko godinu dana za sad su predobri… Korisnicka sluzba odlicna al generalno nisam ni imao nekih problema vezano uz servere.
I da baby plan stvarno može izdržati puno posjeta i domena.

[quote=“Petarcro”]Hostgator broj 1 po meni. Koristim ih malo preko godinu dana za sad su predobri… Korisnicka sluzba odlicna al generalno nisam ni imao nekih problema vezano uz servere.
I da baby plan stvarno može izdržati puno posjeta i domena.[/quote]

Znam za Hostgator i da su OK za linux hosting, ali ne znam još kakav im je windows hosting jer su to tek nedavno uveli (mislim tek prije nekoliko mjeseci). Baby plan je linux hosting, imaš iskustva s windows hostingom kod hostgatora?

Hostgator je odlican izbor, al ja ti preporučujem ono sto je danas definitivno najbolje i najpopularnije na svijetu, iPage.

http://example.com/iPageOpis.html

;)[indent]_____________________
[color=green]Affilialte linkovi nisu dopušteni ovdje.
-tsereg[/color][/indent]

To mi sliči na spamanje teme, tražio sam windows hosting.

Ali 105 dolara je bogami fina provizija… Ako prođe, prođe!

“Receive $105.00 per referral for every new hosting customer you refer.”

[quote=“lvxor”]To mi sliči na spamanje teme, tražio sam windows hosting.

Ali 105 dolara je bogami fina provizija… Ako prođe, prođe!

“Receive $105.00 per referral for every new hosting customer you refer.”[/quote]

toliki su referali za mnoge hostinge, dakle cak ako i pokusavam da zaradim ne dajem ti pogresne podatke i ne usmjeravam te na pogresan hosting. iPage te moze izaci samo nekih 3 dolara mjesecno sto je predobra ponuda.

Da, moj paket je an linuxu al nevidim razlog zasto na windowsima kod njih nebi fukcioniralo jednako dobro… probaj uzmi na jedan mjesec za 0.01 $ pa testiraj…

A gdje ti vidiš windows hosting u njihovoj ponudi?

Evo mene opet, ako ti nevalja Godaddy probaj sa ovim
http://www.webhost4life.com/
, nekada su bili pravo dobri.