tražim skriptu

bok ! tražim neku skriptu koju mogu platiti nekome a koja će mi raditi sljedeće.

dakle web sajt s svim hotelima u hrvatskoj, sve cijene, sve lokacije, svi termini, svi kontakti, sve slike, sve sve sve na jednom mjestu.

i tako svi hoteli u hrvatskoj ??

dali nekome pada na pamet neka skripta ili neka koja bi se mogla preraditi u to ?
hvala

Ja se bavim skriptingom i scrapingom.

Tebi treba scraping skripta koja ce uzimati sadrzaj sa svih sajtova i spremati ih u tvoj. Onda se tu postavlja milijun pitanja: od toga imas li listu sajtova, kakav engine koriste ti sajtovi (wordpress, joomla, html, custom dynamic,…), i na kraju do toga koji ti engine koristis na svom sajtu.

Ja se osobno jezim nasih sajtova jer svaki vodi svoju politiku. Zato mislim da bi ti cijena mogla biti prilicno veca nego da trazis npr. scrapanje sajtova tipa CNN.

ovisi šta želiš raditi s podacima, recimo ako samo želiš indeksirati stranicu za kasnije pretraživanje onda nebi trebalo biti problema.
Ali ako sa prikupljenim podacima želiš raditi nešto konkretno (recimo izlistaj sve hotele od 4 zvijezdice sa više od 50 soba) onda je to već puno kompliciranije i bilo bi bolje izgraditi neki sustav koji bi se mogao koristiti uvijek za izvlačenje podataka iz stranica a ne samo kad su u pitanju hoteli.

dakle, ja želim da netko, ja ili netko drugi unese sve podatke poznate o nekom mjestu.
dakle, lokaciju, kapacitet, broj radnika, cijene, slike, slike soba, znači sve.

e sad. iz toga svega generirati nekakvu stranicu. tipa
http://www.stranica.com/hotel-bela/

i onda se otvori ta stranica sa svime izgeneriranim.

isto tako na stranici
http://www.stranica.com
postoji search, top ponuda, planiranje putovanja, bukiranje svakog od tih hotela,

da skratim-- želim skupiti sve hotele na jednom mjestu besplatno, kasnije uz neko ulaganje kroz marketing doći do boljih pozicija na pretraživačima i veću šansu da netko bukira ljetovanje kod mene u tom i tom hotelu,

eto, otprilike je to moja ideja. ako netko ima kakvo riješenje neka mi se slobodno javi.

nemam novaca da plaćam ljude da mi naprave po mome kako sam ja zamislio. pa tražim možda neko gotovo riješenje.,
hvala

a to moraš kontaktirati vlasnike hotela, booking drugačije ne možeš rješiti, osim ako neko nema API za bookiranje hotela.

gle zaboravimo na to kako će to u budućnosi izgledati.
meni treba registar svih hotela sa svim informacijama i slikama,

ovo sve kasnije su modoli koji se mogu već nekako nadograditi ako je potreba, kad je potreba… a na početku nije jel ja nisam još uvijek ništa osim ideje,
eto