Trazim wp galeriju?

Pravim novi sajt, WP, galerija slika, tema su stripovi.

Treba mi neka galerija koja omogucava takav prikaz slika da je sirina 100% velicine slike a ne 100% slodobne povrsine web browsera. Istestirao sam sam vec enviru, lightbox, itd. i sve imaju isti pristup - da prikazu na slodobnom dijelu browsera galeriju. Problem je u tome sto je tekst dosta sitan, skoro necitljiv pa mi treba neka galerija koja moze da definise sirinu galerije.

Hvala!

Ovo je problem:

Jednostavno presitno

Pa što ne napraviš izmjene u CSS, ili ako treba u jscriptu?

Možda bi to bilo brže. Imaš link te stranice?

A jesi li razmišljao o autorskom pravima na njih? :blush:
He he, :slight_smile: ispričavam se na malom Offtopicu.

Naravno, da nisam!

tema je galerija e ne pravne pizdarije.

1 Like

Uglavnom, koga zanima pronasao sam djelimicno rjesenje.

Ovo je vezano za plugin simplest gallery koji koristi fancybox.

U fajlu jquery.fancybox-1.3.4.js koji se nalazi na lokaciji ~/wp-content/plugins/simplest-gallery/fancybox

treba izmjeniti liniju

autoScale : true,

u

autoScale : false,

Rezultat je ovo

Jeste citljivije ali volio bih kada bi to moglo jos malo sire.

I jos jedna stvar. Ono sto sam primjetio kod ovog simplest gallery plugina:

  1. u zavisnosti od teme kada se klikne na sliku u posto pa iskoci fancybox, kod nekih iskoci samo jednom(hueman tema) i tako i treba da bude a kod nekih(pinboard tema) prvi box koji se vidi pod njega je pozadina crna skroz, mjenjanje slika normalno radi ali kada se on zatvori onda se otvara fancybox koji se normalno vidi(pozadina prozirna).
  2. takodje u zavisnosti od teme, kada se gleda galerija u postu kada je grid u pitanju, negdje se vidi bas mutno a negdje bistro. Razlog je sto prilikom odabira slika tema(hueman konkretno) koristi slike rezolucije 150x150 ili 150xnesto dok pinboard koriste originalne slike.

Testirao sam ovo samo za ove dvije teme.

Ako hoćeš 100% širine negdje to trebaš navesti. Probaj ciljati elemente s firebugom ili dev.tools dok ne nađeš.
Dakle width 100% na elementu koji sadrži sliku.
Ako je source slike slab rezolucijom, morati ćeš pronaći templejt i provjeriti što on vuče van.

Rijesio sam ovo. Samo nisam napisao ovdje. Odlucio sam se za Envira lite gallery. Nasao sam parametar koji definise minimalnu visinu i sirinu pa u zavisnosti od slike velicina se ravna po jednom od uslova!