Treba li mi vinjeta do Ă

Sutra idem u Sloveniju, mislio sam malo do Čateških toplica (iz Zagreba), pa me znaima da li je potrebno kupovati vinjetu do tamo, te koliko te vinjete uopće koštaju i gdje su kupuju?
Hvala!

Vinjeta ti treba samo ako ideš autocestom. Ako ideš samo do čateža ne isplati ti se. Vinjeta ti je inače 15€ i vrijedi 7 dana.

Vinjete u Europi - HAK

Idem samo do Čateža. Budem pogledao kartu na netu, pa da ne “zalutam” na nekakav autoput :slight_smile:
Hvala

Ovako, bio sam do Brežica, išao sam autocestom (od granice do izlaza za Čatež, tamo sam skrenuo na “običnu cestu”). Htio sam kupiti vinjetu (majke mi) ali sam promašio ulaz u benzinsku koja je nekih 600 metara od granice, te sam produžio do tog izlaza kod Čateških toplica. Moje pitanje je, nisam nigdje vidio da provjeravaju te vinjete, pa me zanima, jel to oni hvataju random aute pa provjeravju imaš li vinjetu, ili kako to funkcionira?

Slusaj, nemoj se sa tim igrati jer su kazne ako nemas vinjete a ulove te, velike. Zakonom je doneseno da stranci moraju imati vinjetu vozili autocestom ili ne. Skuplje ce te doci ako je ne kupis. pozdrav

Ma ne igram se nego ne znam, a pred policajcima te nepoznavanje zakona ne opravdava…
Ok, u svakom slučaju treba kupit vinjetu, ukratko.

Pa gdje baš tamo kod tih stoka ucjenjivačkih ideš…