Treba mi presuda - koji hosting da uzmem od ova dva?

Imam dva shared hostinga, koji su djelimicno iskoristeni, i jedan bih da ukinem, i prebacim sve na ovaj drugi, ali manta mi se u glavi od raznoraznih termina koje ne razumijem, pa ako se neko razumije da mi veli sta je bolje:

  1. GrowBig od Site Ground
  2. Power Plan od Inmotionhosting

Bitna stavka je i da ne dobijam ovih ca 70% popusta ako produzim, nego traze punu cijenu, a cini mi se da ovaj SiteGround odra:

Siteground:

InMotion:

Koliko ja vidim, Site Ground mi nudi 20 GB Web Space, inmotion Hosting SSD Storage: Unlimited, Bandwidth: Unlimited.

Siteground 23$, Inmotion 16$ mjesecno

Ocito ja tu nesto ne vidim, nije moguce da je ovakva razlika. Cime je opravdana ova cijena? Ima li smisla da uopste razmatram Site Ground?

Da ne prepisujem sve sta ko nudi, neko od vas ko je iskusan ako bi mogao da baci oko na glavne features ovdje:

SiteGround (Grow Big)

Imnotion Hosting (Power Plan):

I ma li nesto bolje kod SiteGround sto previdjam sto opravdava razliku u cijeni? I uopsteno, da li je veliki rizik vise sajtova drzati na jednom shared hostingu?

Hvala!

Edit: mjesecne cijene…

Ja bih izabrao Inmotion. Pretpostavljam da nemaš nešto zahtjevne sajtove, pogledaj u cPanelu koliko ti sada isti imaju iskorišten CPU, ako je to konstantno ispod 30%, onda možeš prebaciti sve na njega.

1 Like

Trenutno je CPU usage 28% ali maloprije je bilo crveno, preko 80%. Trebam i da budem zabrinuta?
Mislim da cu odustati od SiteGround i prebaciti sve na Inmotion, pa po potrebi pocvecati plan. Iako na svim planovima stoji da je Unlimited Disk Space

Iako sad kad vidim Namecheap hosting, koji je opet duplo jeftiniji, a na prvi pogled meni to sve isto izgleda, dvoumim se…

Namecheap niko ne gleda kao ozbiljan Hosting a ima nas ovde na forumu koji ga koriste godinama i predobri su, podrška rešava sve instant. Hawkhost takođe.

Preterana je ovo cena na siteground.

Jesi razmišljala da im pišeš i zatražiš neki popust?

Nije sve u disk spaceu, gledaj ram koji mnogi ne prikazuju već moraš da pitaš koliki je.

Ako ti CPU toliko varira, možda je bolje da imaš dva, ali definitivno ne na sitegroundu koji je preskup.

Naamecheap je dobar hosting ali ne nude besplatan SSL, tako da ne preporučujem. Hawkhost je najbolji omjer cijene i kvalitete.

1 Like

koristio sam inmotion hosting i uvijek mu se rado vratim ako mi shared treba umjesto vps.

Imala sam vec popust u prve tri godine. Dobri su, imala sam neki utisak iskreno da su sajtovi kod njih brzi nego na Inmotion hostingu, moguce zbog CDN-a, samo to ne mogu biti sigurna, moguce da je i do sajtova…I vidim sad kod SiteGround je managed WP hosting za iste ove pare - tu su jeftiniji od drugih, ali ne znam iskreno koja je prednost tu, meni ne trebaju za instalacije …

Ok. Hvala ti! Zasad se selim na Inmotion a vjerovatno cu uzeti managed WP kod Namecheap za samo jedan sajt. Imam kod njih i domene uglavnom isto da ih probam.

Ja ne razmatram uopste druge vec 4 godine, samk Namecheap :slight_smile:

1 Like

E, pa i ti si tamo. A domene imas isto kod njih? Vidim Namesilo ima bolju cijenu za uk.com (nasla sam neki exp domen), a nije ni mala razlika bas.

Koji plan kod namecheap? Reci da ne lutam.

Domene imam kod Namesilo i Namecheap.
A imam Stellar Plus kod Namecheap-a, sad sam obnovio po ceni Black Friday obnove, znaci dzaba, 19$.

1 Like

Ma ljudi su strava. Ja ih pitao za popust za obnovu kad je Jeronimo pomenuo da je tako uradio i dali mi 30% popusta.

1 Like

Gde se njima nalaze sreveri? Pretpostavljam u USA.

Šta mislite o ovome: Shared web hosting plans pricing from $0.90/month

US, za EU se doplacuje.

1 Like

Da li onaj free CDN kod Namecheap-a radi posao ili treba CloudFlare?

U kom smislu radi li posao?

U smislu da li sajt radi brže, da li je 50 GB dovoljno (makar za prvo vreme), da li ima dovoljno lokacija?

Za 18$ mjesecno na digitaloceanu/wultr

2GB/2 Intel CPUs ili AMD
60Gb NVMe SSD
3TB tansfer…

Besplatan Plesk na DO…

Potpuna kontrola nad serverom za bilo koji projekt na pocetku. Manje portale, news portale ce vrtiti bez ikakvih problema…

Plesk panel jednostavan za koristiti, puno prednosti u odnosu na ograniceni panel koji se dobija na shared.

1 Like