Trebam objektivno mišljenje iskusnih webmajstora

Molim nekakvu reviziju www.croatia-tourist.net stranice.
Napravio sam redizajn i mobilnu verziju, pa tko ima volje da pregleda i da napiše komentar, kritiku…

Naime, koliko god se trudio, ne mogu objektivno sagledati usability stranice, pa bi mi svaka dobronamjerna kritika (SEO, dizajn, usability) dobro došla.

Hvala…

Objektivno meni se ne sviđa dizajn, ostalo nisam gledao.

1 Like

malo mi se čini pre široko. Možda da ovaj žuti dio smanjiš za veličinu ovih oglasa.

1 Like

sve u svemu nije lose, s obzirom da trazilice gledaju korisnost za korisnika na takvim stranicama sve si fino poslozio, prvo slike, upit, cijene, mapa…
ubija dizajn tog headera to promjeni jer je fakat iz 90tih…
zapravo za cjeli dizajn nebi bilo lose uzet profija bilo bi puno bolje… boje, fontovi, sve bi se dalo srediti…
najbolje ti je usporediti s tripadvisorom il nekom slicnom stranicom…
navigacija je isto malo nepregledna… naglasi sta je navigacija a sto subnavigacija…
dodaj trazilicu i na pojedinacne stranice…
isto tako vise opcija filtera u trazilici s ljeve strane nebi skodilo…
mapa na prvoj stranici je prekrcana mozda da se isto pozabavis s filterima… mozda umjesto ikonica bolje stavit slike…
treba se moc kliknit i na sliku a ne samo na link gore ljevo glavne kategorije…
dodao bi u ovim additional details i neke slike i linkove na te neke znamenitosti u blizini…
isto tako nebi bilo lose dodati upute kako doci…
na mapi pojedinog objekta bilo bi dobro da se vidi kaj je u blizini…

1 Like

Po meni je dosta ok ,budući da si sam radio samo taj heder je koma! slažem se sa vladowskim i sam vodim rat sa search barovima.Pregledna je stranica a što se tiče veličine i oblika fonta , većina turista je iznad 50 godina pa sad se o tome da raspravljati stvar ukusa i profita.

1 Like

Izvrsno, hvala ti na iscrpnom izvještaju i prijedlozima.
Taj header ni meni nikak nije legao, ali sam ostao bez ideja. U svakom slučaju ću ga morati izmjeniti jer očito nije samo meni “ko šaka u oko” (nadao sam se da samo meni tako izgleda :slight_smile: )
Ovo “šta je u blizini na karti” već imam napravljeno u novom control panelu za korisnike (sami će unositi znamenitosti u blizini, benzinske pumpe, trgovine, itd), pa će prilikom pregleda oglasa posjetilac vidjeti što se nalazi u blizini objekta.

Filtere ću unaprijediti i postaviti ih kroz cijeli site (da u bilo kojem trenu može filtrirat rezultate).

Hvala.
Točno je ovo za starije. Zato je moralo biti i veliko i široko, da se bolje “vidi”.

Po mom mišljenju sajt je uredan i funkcionalan. Gledam mobilnu verziju.

1 Like

Samo jedno pitanje, cemu koristenje tablica za layout :stuck_out_tongue:

1 Like

Iskreno?
Ostatak iz prošlosti i osobna lijenost :blush:
Zanimljivo, baš sam razmišljal o tom “ostatku” prije par sati… :smiley:

1 Like

Hvala, to sam i ciljao, iako mislim da bih i tu mogao nekako napraviti poboljšanja…
Recimo, stavio sam da je unutar oglasa moguće kliknut na broj telefona i da mob automatski pozove taj broj. Mislim da ima još nekih caka koje bi se mogle ubaciti, ali kako ne koristim toliko puno telefon za surfanje, ne znam što bi moglo pomoći ljudima da lakše i brže dođu do željenih ponuda (smještaja).

Što se tiče usability-a meni se čini sasvim ok, mada, uz sve ovo što je ekipa rekla, mislim da ti je ovaj Ken Burns na galeriji višak. Ne dobijaš neki kvalitetan zoom a zna biti iritantno (barem meni).
Meni se više sviđa kategorija u URL-u (i mislim i Googl-eu)
Jako mi se sviđa što korisnik dobija jako puno i da sam ja iznajmljivač sigurno bih koristio tvoje usluge.

1 Like

Hvala.
Kategorija u URL-u uopće nije loša ideja, međutim zbog već indeksiranih URL-ova (i backlinkova) mi to baš ne bi bilo praktično (iako mi već pada na pamet rješenje u htaccessu i za rješenje toga). Hvala opet, o tome valja razmisliti…
A “Burns”-a na oglasu sam htio jer ostavlja dojam video clipa. Al s druge strane, ak tebe iritira, onda vjerojatno i netko drugi također dijeli mišljenje s tobom, što bi pak značilo da mi ga možda bilo i pametno maknuti…ne znam iskreno. Ako ga maknem dobit ću na brzini učitavanja. Ništa, probat ću na jednom siteu maknuti pa da vidim kako će funkcionirati bez toga.

Meni se ovaj header ne svidja.Nije on toliko los nego navigacija ima malu visinu.Sta mislis o tome da na skrol fiksiras samo navigaciju i povecas joj visinu.
I da ovo “blinkanje” mi se ne svidja nikako :smiley:

Ostalo je sve dobro, lijepo rasporedjeni elementi.Ovo govorim sa strane korisnika, ne dizajnera, nadam se da ce ti kritike sluziti :wink:

Pozdrav.

1 Like

Header definitivno mijenjam (slažem ga upravo).
Ako većina govori da nešto ne valja, onda nešto očito ne valja, zato sam i tražio mišljenje. :slight_smile:
Mišljenja su dobro došla, kao i kritike (dobronamjerne). Uvijek dobro dođe čuti drugo (i treće i peto mišljenje…) i prilagoditi i napraviti izmjene.

Ne valja biti mazga… :smiley:

Eto učinih izmjene prema Vašim preporukama. Sad i izgleda bolje (a i dodao sam neke nove funkcije).
Hvala vam nas prijedlozima, sad si sve mislim kako vam svima dugujem po pivu :smiley: