Trebam pomoc u vezi prebacivanja novca iz Srbije u Bosnu

Pozdrav, zanima me koji je najbolji nacin da mi drug posalje novac iz Srbije u Bosnu, cifra je oko 2k eura, najbezbolniji način?

ps, ne zelim na bankovni racun

Sjednes u auto i doneses. :wink:

2 Likeova

Ja znam čuo za https://postcash.eu/ - možeš preko aplikacije, a možeš i otić u poštu ako imaš gotovinu. Radi slično kao WU ali mislim da je manja provizija. Vjerujem da će te na 2k EUR doći oko 50ak EUR provizije. Također transakcije su limitirane, mislim oko 900 EUR max da možeš po transakciji i pošto si ti u BiH isplata će ti bit u KM tako da se mora odraditi i konverzija valute.

nista brate, limitirano je na oko 900e i ja bih morao 2 uplate raditi i doslo bi me skuplje nego preko WU…
Vec sam razmisljao o tome i o postnet-u

neka da novac vozacu autobusa, uz odredjenu naknadu prenijet ce i zivo jagnje a kamoli novac

6 Likeova

Preko kripta. Platis proviziju max 5-6%

au brate dragi pa sjedne u auto i donese ti, nadjete se negdje popijete kafu rucate i gotovo. pa nije u africi…

Moneygram, WU, IBAN, ili nek ti posalje brzom postom debitnu karticu od banke i kad dobijes javi ti pin isplati pare na ATM poslije mu vrati karticu… ali dzaba komplikovati prva opcija najbolja.

Ovako sam ja za redovnog content writera radio. Uzeo ADDIKO karticu jer nema provizije ako dize u Srbiji. Svaki mjesec uplatim na karticu koliko je radila, i ona digne na Addiko bankomatu. Kad smo zavrsili saradnju nakon 3 godine ja ugasio racun.

@oddball brate necemo svaki mjesec sjedat u auto i vozit po 300 kilometara i ja i on. Nije problem prebacit, fazon je sto trazim najbezbolnije rjesenje

Gdje ima tih drugara što šalju 2k EUR i to svaki mjesec🙂

Ovo mi izgleda (a ne mora značiti baš to) kaoo da hoćeš da izbegneš plaćanje poreza na dobitak.

Pa ono, mislim da se to moglo zakljuciti začetku objave haha

1 Like

Pa onda plati porez i mirno prebaci pare na banku nije €2k neka cifra da se mora koristit offshore metoda

1 Like

ja sam Osama bin Laden