Trebam pomoć za postavljanje Cloud VDS kod Contabo

Pozdrav,
Trebam pomoć za postavljanje servera jer se prvi puta srećem s time,a pre skupo mi je platiti Managed za server.
Odabrao sam UBUNT 22.04., želim instalirati CyberPanel radi LiteSpeed. Kupio sam licencu za LiteSpeed.
Ako ima netko da je spreman uputiti me za podešavanje redoslijed i to. Woocommerce prebacujem s drugog hosta.

Ja sam probao instalirati navedeno, no međutim FTP mi ne radi kako treba (izbaci grešku da se ne može povezati iako je user i pass authenticiran), i ajd riješim da ću preko File Managera uploadati jer mi treba brzo web online i idem bazu prebaciti tek ono ne mogu ući u PHPMyAdmin cjelo vrijeme vrti da bi kroz koju min izbaci error 500 da nema. Tu sam još malo čačkao i došao sam do toga da mi izbacuje Server Error (500) kada se želim prijaviti u CyberPanel, dakle ide vračanje na tvorničke i ako mi može netko od Vas pomoći.

Hvala

1 Like

nisam stručnjak za ovo ali možda ti pomogne ovaj link

1 Like

Imaš dvije, odnosno tri opcije:

  1. Plati za uslugu ozbiljnoj firmi (najbrže i najkvalitetnije)
  2. Nauči linux administraciju (traje, zahtijeva truda, znanja i energije…bez jamstva da ćeš odraditi pravi posao)
  3. Nastavi pitati po forumima (najlošija varijanta)
    Izbor je samo na tebi.
    LP
  1. nisi trebao uzimati server kod contabo … najgora firma, rade overselling, slicnih errora ces se nagledati zbog povremenog bandwidth throttlinga … vjerovatno ces naci da negdje hvale contabo - imao sam server kod njih i znam sta je kada ne mozes uci ni preko ssh ni preko control panela, ne mozes nikako ni ugasiti ni restartovati ni upaliti server … sve timeoutovi … ako vracaju novac pogasi to i kupi kod hetznera

  2. litespeed licenca ti ne treba ako ti ne treba cpanel, ako ne mislis prodavati hosting prostor, ako neces koristiti ecommerce enterprise scripte i sta ja znam … openlitespeed je dovoljan … ja imam 30ak sajtova na openlitespeedu i ubuntuu evo vec tri godine … za wordpress i woocommerce (pogotovo ako ces imati samo wp sajtove, wp + wp ls cache plugin na openlitespeedu rade kao podmazani) openlitespeed je sasvim dovoljan a i cini mi se da ima razlike u podesavanju litespeeda i openlitespeeda

ako mozes promijeni provajdera, udari po gore navedenom tutorijalu: 01 - Installing CyberPanel - 01 - Install/Upgrade - CyberPanel Community … prilikom instalacije izaberi openlitespeed …

Uzmi hosting sa Liteespeed-om i riješen problem… ako baš mora VPS zbog nekog razloga, onda najbolje platiti da to neko odradi, sve ostalo je gubljenje vremena ako nemaš iskustva.

Hvala na odgovoru, probat ću napraviti povrat novaca. Mislio sam uzeti kod MyDataKnox reko naši su i to, ali sam vidio da koriste sporije diskove i da se netko žalio zbog toga pa sam odustao od njih i uzeo na kraju kod Contaba.

Nakon što instaliram pa tome i imam svježu instalaciju pokušam odmah otići u phpmyadmin i vrti samo neće da uđe nikako, sad ne znam zbog čega?

instaliraj htop pa pogledaj kakvo je zauzece resursa, mozda neki proces/servis zakucava cpu ili ram

Nista ne zakucava, sve je minimalno.
Imam instaliran Ubunt 22, da probam možda s Ubunt20?
Znaći neće mi ništa biti bolje što sam uzeo LiteSpeed, mislio sam pošto će biti veći shop s preko 10.000 proizvoda da idem na tu verziju?

oni preporucuju Centos 7.x, Centos 8.x, Ubuntu 18.04, Ubuntu 20.04, AlmaLinux 8 … kod mene je ubuntu 20.04

reinstaliraj, pokusaj sa 20.04 … ne zaboravi prije instalacije da apdejtujes sve apt update && apt upgrade

litespeed je za komercijalnu upotrebu … ako prodajes hosting prostor … a ako na serveru drzis svoje sajtove mislim da je openlitespeed dovoljan

napomena ako bude problema kada budes postavljao sajtove*: openlitespeed ne prepozna kada apdejtujes .htaccess file u file manageru … u cyberpanelu ima jedno dugme za apdejtovanje .htaccess-a i tu moras zalijepiti novi kod, ne prepozna kada ga apdejtujes iz file managera …

1 Like

Kada sam ponovo instalirao te odabrao OpenLiteSpeed tada mi je PHPMyAdmin radio normalno.

BTW. Contabo neće da vrati novac (iako sam jucer zakupio server) pod izgovorom da sam kupio kao firma i da za mene ne vrijedi onih 14 dana.

1 Like

Instaliraj teamviewer pa ćemo vidjeti u čemu je problem, pošalji mi PM.

Hvala, riješio sam tako da sam uzeo OpenLiteSpeed umjesto LiteSpeed

1 Like