Trebam savjet za kupnju novog kompa

Dobro strujanje zraka… I kolke su ti temperature na idle? I pri surfanju, youtube i ostalom? Meni su na 22-25 u idle, preko 30 nisam vidio da ide kod surfanja, vent se skoro ni ne čuje… s takvim temperaturama nema kaj krepat od pregrijavanja, ak je neš bilo namjenjeno da krepa, krepat će i u kućištu od 1000€ i u onom od 100kn…

@dadaas Kada sam kupovao računar prvo sam se na forum javio i savjetovali ste mi 120ssd 1tb hdd
I moram vam reci pokajao sam se sto nisam barem duplo ssd-a i duplo hdd :slight_smile:

SSD je bitan samo za system i eventualno neki program koji se cesto koristi, sve ostalo bi trebalo ici na HDD. Tak d aje 120SSD cist dovoljno, ali ako punis 1TB HDD, onda se to treba napomenuti, pa netko tko skida filmove 24/7 nije dovoljno ni 10TB

Sam bi najbolje trebal znati koliko ti mjesta treba, hdd bar možeš kupit i ubacit dodatno, a ssd kupit veći i manji prodat… Ja koristim 120gb ssd i 500gb hdd i imam slobodno nekih 200 giga, tak da to ipak trebaš sam procjeniti kolko ti je dosta


Evo tu je moje placeno cca 650 kuna. Pogle kak to lijepo izgleda iznutra, pa ovaj procesor i maticna tu mogu zivjeti stoljecima.

Mislim da je to subjektivno mišljenje, jedno je ljepota(koja je svakom drugačija) a drugo protok zraka(to ne može biti subjektivno :smiley: ) od naprijed se mogu jedino diskovi hladiti i upravo zbog diskova ne možeš imati dobar protok zraka, ko kaj ima neko kućište koje nema tolko mjesta za diskove… I opet, za proc ti ne može od naprijed doći zrak ak je sve popunjeno

Tako sam i uradio vjeruj al imam mnogo programa [quote=“dadaas, post:23, topic:37424”]
netko tko skida filmove 24/7 nije dovoljno ni 10TB
[/quote]

Ne skidam filmove vec imam oko 100k slika pa mi oni uzimaju dosa jer su u full hd. 10ak backup-ova od sajta i tako tih ne toliko bitnih fajlova

Nisam još ništa pisao praktički novi sam na forumu ali cu vam reci ovo. Nema do Apple i do Mac-a. Sad naravno ovisi šta ko voli . Ali sam imam Mac stolno računalo i Macbook pro . I nevjerovatni su. To je kvaliteta neviđena. Dok je za mene windows uvijek nekako šlampav da tako kažem. Uzmite u obzir sljedecu stvar , macintosh imam doma iz 2001 god. Vjerujte mi da radi bolje nego 80 % kompova danasnjih jedino sta nema dovoljno rama u to vrijeme nije ništa žderalo ram kao sada. Youtube otvori , zvuk perfektno ide ali video šteka naravno. Taj stari sustav , ne moze se usporediti ni sa win 10,8,7 nema sanse. Sustav jos perfektno radi makar je stao sa updejtom 2004-2005 tako nešto ako se ne varam .Sustav ide ko munja. Tako da ču svakome preporučiti tko ne kupuje za gejmanje Applelova računala jer je to kvaliteta neviđena. Uz to i7 u pro macu jede žive ljude da to tako složim. Surfam sa 70 kartica doslovno nekad . Otvoren dream , photoshop , ilustrator bridge i sto ostalih gluposti. Odličan je.

ija bas gledam nes ovih dana na linksu
https://www.links.hr/hr/racunalo-links-krypton-ssd-765ik-intel-core-i5-7500-3-4ghz-8gb-ssd-120gb-1000gb-nvidia-geforce-gtx-1060-6gb-antivirusna-zastita-034900019

Hvala na savjetima.

Odluka je pala, uzet ću ovo:

Procesor Intel Core I5 6500, 3200/3600 MHz, Socket 1151
Grafička MSI nVidia GeForce GTX 1060 Gaming X, 6 GB DDR5
Matična Asus PRIME B250-A, socket 1151
Memorija Kingston 16GB, DDR4, HyperX Savage, 2400 MHz
Disk SSD 120 GB SATA III + HDD 7200 rpm Western Digital SATA III 1 TB
DVD pisač LG
Napajanje CORSAIR CX500, 500W
Kučište SHARKOON DG7000-G, tempered glass, LED
Windows 10 Home, 64bit
5 godina garancije

To je neka nadograđena konfiguracija jer sam rekao da dodaju RAM, DVD (nemrem vjerovat da DVD nije bio u konfiguraciji) i HDD disk

LOL, ja pa nebrem vjerovat da su stavili DVD u konfiguraciju. Pa tko pobogu kupuje u 2017toj Comp sa DVD dickom? Zasto?
To slicno ko da si u 2000 rekao da ti stave disketnu u comp.

Napisi koliko para za ovo. 5 godina garancije je OK. Konfa izgleda OK. Trebao bi GTA i sve ostalo raditi bez problema.

Nisu stavili DVD u konfiguraciju, ali sam ja tražio da to stave jer želim to imat

Na kraju sam još malo kombinirao i uzeo bolji procesor i drugu matičnu i drugo napajanje. Sutra ili u petak će biti složeno i idem po to, pa hvala na savjetima, najviše za ovo sa SSD diskom jer na to vjerojatno uopće ne bih obračao pažnju i moguće da bih uzeo samo HDD jer je veći.

Ako netko zna gdje je GTA V najjeftiniji neka napiše :slight_smile:

1 Like

Bravo, najeftiniji je na torrenthr.org

Sad si iskombinirao da to necemu ima svrhu, samo nam reci koliko si to paltio i gdje.

1 Like

Baš sad gledam koliko mi na ovom starom kompu ima prostora i vidim da je disk od 500GB, a ja imam još 370GB slobodno :slight_smile: Od tih 130 GB zauzetih, 65GB je jedan folder sa fileovima koje su mi bitni i koje sam imao na kompu prije ovog. Dakle točno pola od sadašnjih 130GB zauzetih. Ispada da je meni dovoljno 65GB prostora po kompu :wink:
Sad sam uzeo SDD 120GB i HDD 1TB pa će to biti više nego dosta.

Ako vrijedi ona koliko para toliko muzike onda će biti muzike. Matična je preko 1000 kn, grafička je skoro 3000 kn, napajanje i kučište preko 1000 kn, procesor je malo preko 3000 kn, sve zajedno skroro 11000 kn i to sam nažicao dobar popust za cash. Na kraju sam uzeo procesor I7 7700K, 4200/4500 MHz, Kaby Lake za koji kažu da je najbolji I7 koji imaju u ponudi.

Jučer su me zvali da je složen i da mogu doći, ali nisam stigao pa ću danas ići po to.

Sad mi je muka prebacivat bitne stvari sa ovog starog kompa na taj novi. Nemam one mass storage cloud accounte niti mi se da to otvarat. Vjerojatno ću uzet i neki laptop, pa me sad zanima nešto što će nekome možda zvučat kao glupo pitanje. Jel mogu nekako jednostavno spojit ovaj stari komp sa laptopom i na njega prebacit bitne datokete, pa onda kasnije taj laptop spojit sa novim kompom i tamo sve prebacit? Nekako to zamišljam kao neko spajanje USB kablom koji bi išao iz kompa u laptop, i da onda prebacim fileove kao da ih shaream na USB stick. Ako je to moguće, kakav kabel trebam tražit?
Znam da mogu uzet i eksterni disk, ali bezveze mi je još i to kupovat jer bi vjerojatno bilo samo za jednokratnu upotrebu u mom slučaju.

Kasnim s idealnim rjsenjem za tebe, ali sad kad si vec kupio mozda da ti niti ne govorim o njemu. Ali reci cu da netko drugi vidi tko je u slicnoj dilemi.

Ti si trebao kupiti solidno racunalo bez te graficke i ostalog popratnog hardwarea za taj GTA V, znaci cca 4 000 kuna. A za 2k kuna si trebao ubost neki game console na njuskalo zajedno sa igrom. Sjetio sam se na tebe kad sam vidio tu u oglasniku da lik prodaje PS4 s GTA V za 1900 kuna.

A ova igra je ko stvorena za big screen i game joystick.

A sad kad si kupio ovakvu pilu kakvu riejtki tu na forumu imaju bas me zanima kakav monitor imas, hehe

Ne znam koji je točno monitor :slight_smile: odnosno ne znam konkretan model. Znam da je Philips, 23,6 incha, da je LED i da mi je trenutno podešena rezulucija 1920x1080 i normalan je prikaz