Trebam savjete!

Pozdrav svima.
Danas mi se javila jedna ozbiljna agencija za oglašavanje i zatražila cjenik oglašavanja i uvjete.

Problem je što ja nemam firmu ni obrt, što im odgovoriti nakon što pošaljem cjenik? , kako naplatiti uslugu jer vjerujem da oni hoče račune i sl.

Molim savjete? Može li mi netko uskočit sa svojom firmom i što najbolje napraviti na brzaka?

Ne želim ovo prokockati, prije 1 mj mi se isto ovako javio i jedan veliki brend pa sam to prokockao…

Šime ja stvarno ne znam zašto do sada nisi napravio firmu, kod tebe to definitivno ima smisla. Do duše, ako ocekuju odgovor odmah, ne stigneš napraviti firmu.

Znam, trebao sam do sada 100 puta. Al računam da mi su mi glavni prihodi adsense i etarget a za to ne trebam firmu a usluge oglašavanja ne nudim, nego se sami znaju javit. Reko da ne plačam porez i gluposti ako ne trebam!

Evo, prijatelj uskočio sam pomoći ako zatreba :wink:

Pa možeš otvoriti račun, bez da si firma, bar u Srbiji… :slight_smile:

a otvoris ga i u RH ali na koga glasi na tebe ime i prezime a ne na firmu jer nepostoji

Znam da to nije tema, ali dobro je čuti da ima i takvih agencija :slight_smile:

htpool pretpostavljam :wink:

Neću o imenu. Čine se ozbiljni, sad jesu li, to je pitanje! A i čuo sam prije za njih!

Uglavnom, kad te razočaraju dođi nam reći tko je. :wink:

Nije brzaka, imaš vremena. Ugl ide dogovor -->> naruđba -->> završetak kampanje --> tvoja ponuda -->> plaćanje sa odgodom -->> izdavanje računa
Pretpostavljam o kojoj se ozbiljnoj agenciji radi. Ništa konkretno, prikupljaju podatke.
Jednostavno, pošalješ im cjenik, uvjete oglašavanja, vjerojatno su tražili i agencijski popust te popust na količinu :njam:
Imaš vremena (par mjeseci) do tada smisliti način ispostavljanja računa (ima načina).

imas i xonline (xcalim je od njih). Oglasivac njima uplati a oni onda tebi. ja sam preko njih isao uglavnom

Ja cu se ubaciti malo u temu da ne otvaram novu…
Imam neke okvirne opcije za oglasavanje, no nemam nacina realizirati ih jer nemam firmu.
Raspitivao sam se i ako se ne varam - troskovi obrta su preko 1000kn mjesecno - sto za povremeno ugovaranje oglasa nije isplativo. Doo jos manje. Udruga koliko znam nije pametna opcija jer je udrugama zabranjeno baviti se prodajom, odnosno bilo kakvom komercijalnom djelatnoscu.
Osim toga, ako se ne varam, otvaranjem obrta gubim pravo studiranja?
Za ugovor o djelu sam dobio zbunjen odgovor “da to nikad nisu radili”.

Kakve su mi druge opcije, postoje li uopce?

@Dži
xclaim? nije to samo kontekstualno oglasavanje? (koje mi je u tjedan dana donijelo mizernu svotu u usporedbi sa adsenseom)

Znam studente koji imaju vlastite obrte i redoviti su studenti tako da ne znam odakle ti ovo.

Iza xClaima je xOnline koja je marketinška agencija i može izdavati račune

Gubiš studentska prava ne pravo na studiranje.

Ako sam dobro upućen, udruge su neprofitne što znači da moraju sve zarađeno potrošiti odnosno na kraju godine ne smiju iskazati dobit.

Za sve postoji prvi puta pa tako i za obračun ugovora o djelu. Istina je da ima dodatne papirologije ali kada se uđe u štos nema frke.

Udruga potrošača hmelja sa znanjem kodiranja:D:D

By the way, osim što vam je doktor preporučao pivu zbog nedostatka vitamina B, vaš doktor, koji je “up to date” sa zadnjim istraživanjima na zadnjem sistematskom primjetio je da zbog nedovoljnog kretanja slabe vam kosti. Zadnja istraživanja su pokazala da piva utječe na usporavanje osteoporoza.:D:D

Udruge mogu primiti donacije, ali donacije od firmi ne smiju biti veće od 5% (neznam točno postotak) od prometa godišnje .

Zanima me ima li kakvih novosti po ovom pitanju. Sime imenjace jesi kako si rjesio problem? Naime imam stranicu sa oglasima koji su do sad bili besplatni i sad bi probao uvesti naplatu. Problem je sto nemam ni obrt ni firmu. Kako ljudima slati ponude i racune? Problem je sto ne znam kakav ce odaziv biti i ne mogu otvoriti obrt a da ne znam oce li biti isplativ, a opet ne mogu znati je li isplativo dok nemam obrt.

Prvo prikupi ponude pa vidi za koliko novčića to možeš prodati. Ako bude neki pristojni iznos javi se meni pa sam spreman tu uskočiti naravno uz postotak :wink:

1 Like

Udruge su neprofitne, ali mozes ljudima uzimati clanarine, voditeljima isplatiti placu, nabavljati opremu i sl. Kod mene su jako popularne sportske udruge preko kojih ljudi vode teretane i grupne treninge. Sigurno to ne rade za dzabe.